Zaloguj
Reklama

Moje dziecko bierze dopalacze

Moje dziecko bierze dopalacze
Fot. ojoimages
(2)

Rodzice mają powody do obaw. Coraz częściej słyszy się o śmiertelnych przypadkach stosowania dopalaczy u młodych ludzi. Jeszcze do niedawna substancje były legalnie dostępne na rynku. Rząd staje na przekór sklepom, w których można kupić dopalacze.

Jak zatem rozpoznać czy właśnie dziecko bierze? Przede wszystkim należy obserwować dziecko. Dopalacze są substancjami psychoaktywnymi, które mogą mieć wpływ na zachowanie.

Dość widocznymi zmianami są: utrata świadomości, wysoka gorączka, agresja, omamy wzrokowe oraz izolacja od codzienności. Dobrze, aby rodzic miał pozytywne relacje z własnym dzieckiem. Dzięki temu łatwiej będzie ocenić czy dzieje się coś niepokojącego. Warto zapytać dziecko czy w szkole znajomi stosują bądź mówią coś o dopalaczach oraz czy dziecko kiedykolwiek miało z nimi styczność.

W takiej rozmowie warto przedstawić dziecku jakie mogą być skutki stosowania dopalaczy oraz jak się przed nimi chronić. W momencie, gdy usłyszymy od dziecka, że ma kontakt z dopalaczami należy jak najszybciej zareagować.

Warto zasięgnąć opinii psychologa w tej sprawie. Dopalacze stanowią ogromny problem w młodym, nieświadomym skutków działania społeczeństwie. W rękach rodziców jest edukacja własnych pociech na temat skutków stosowania środków psychoaktywnych.

(2)
Reklama
Komentarze