Zaloguj
Reklama

Wideo czat z ekspertem odbędzie się w dniu 28-02-2017 o godzinie 19:30, do rozpoczęcia pozostało:

  • 0DNI
  • 00GODZIN
  • 00MINUT
  • 00SEKUND

Czat z naszym ekspertem już trwa.

Przejdź do czatu z ekspertem

Kolka niemowlęca związana z migreną matki

Autor/autorzy opracowania:

Źródło tekstu:

  • University of California, San Francisco (UCSF), 20.02.2012

Kolka niemowlęca związana z migreną matki
Fot. ojoimages
(5)

Wyniki badań przeprowadzonych przez neurologów z University of California pokazują, że dzieciom matek cierpiących na migrenę, częściej dolegają kolki dziecięce, niż dzieciom matek, które nigdy nie chorowały na tę dolegliwość.

Kolka, lub nadmierny płacz u zdrowego niemowlęcia, od dawna wiązane są z problemami żołądkowo-jelitowymi i przypuszczalnie spowodowane są czymś, co dziecko zjadło. Jednakże, pomimo wielu badań, nie udowodniono ostatecznie połączenia pomiędzy kolkami niemowląt a problemami żołądkowo-jelitowymi.

Naukowcy zbadali 154 młode matki, pytając je o dolegliwości związane z migreną oraz zachowania niemowląt. Ryzyko kolek u dziecka wzrosło dwa i pół raza, gdy matka cierpiała na dolegliwości migrenowe. Ogólnie rzecz biorąc, 29 procent dzieci, których matki miały migreny cierpiało na kolki.

Dzieci z kolką mogą być bardziej wrażliwe na bodźce napływające z ich otoczenia, tak samo jak osoby cierpiące na migrenę. Mają trudności z radzeniem sobie z jasnym, zimnym i hałaśliwym światem, ponieważ przyzwyczajone są do ciemnego, ciepłego, przytłumionego życia wewnątrz macicy.

Wyniki zostaną zaprezentowane na dorocznym zjeździe neurologów, który odbywa się w kwietniu, w Nowym Orleanie.

(5)
Reklama
Komentarze