Zaloguj
Reklama

Czat z ekspertem odbędzie się w dniu 29-06-2017 o godzinie 19:00, do rozpoczęcia pozostało:

  • 0DNI
  • 00GODZIN
  • 00MINUT
  • 00SEKUND

Czat z naszym ekspertem już trwa.

Przejdź do czatu z ekspertem

Interwencje przeciwzapalne podczas ciąży – stan obecny i plany przyszłościowe.

Autor/autorzy opracowania:

Recenzenci:

  • Prof. dr hab. n. med. Anita Olejek (Konsultant Wojewódzki z Zakresu Położnictwa i Ginekologii - woj. śląskie). Dr n. med. Piotr Bodzek.

Źródło tekstu:

  • Seminars in Fetal and Neonatal Medicine Volume 11, Issue 5, October 2006, Pages 327-332

Interwencje przeciwzapalne podczas ciąży – stan obecny i plany przyszłościowe.
Fot. medforum
(0)

Coraz więcej wyników badań wskazuje na szlak zapalny i jego niekorzystny wpływ na wyniki reprodukcyjne. Uzyskiwane wyniki badań sugerują, iż przeciwzapalne interwencje mogą być pomocne w zmniejszaniu chorobowości matek i noworodków.

Powikłania takie jak: poród przedwczesny, stan przedrzucawkowy, strata ciąży czy też niekorzystne wyniki noworodkowe zostały powiązane z aktywacją szlaków zapalnych w okresie ciąży. Liczne badania na zwierzętach dotyczące przedwczesnego porodu przyczyniły się do poznawania i wyjaśniania mechanizmów stojących za wywoływaniem przez stan zapalny przedwczesnego porodu i niekorzystnych wyników. Przyszłościowe wykorzystanie przeciwzapalnych interwencji w przedstawionym kontekście jest bardzo obiecujące jednakże jeszcze konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych badań. Tylko w przypadku, kiedy w pełni zostanie wyjaśniona i zrozumiana patogeneza powikłań położniczych można będzie zastosować w praktyce te pomocne terapeutyczne interwencje.

(0)
Reklama
Komentarze