Zaloguj
Reklama

Wideo czat z ekspertem odbędzie się w dniu 28-02-2017 o godzinie 19:30, do rozpoczęcia pozostało:

  • 0DNI
  • 00GODZIN
  • 00MINUT
  • 00SEKUND

Czat z naszym ekspertem już trwa.

Przejdź do czatu z ekspertem

Alergia atakuje dzieci

Autor/autorzy opracowania:


Alergia atakuje dzieci
Fot. ojoimages
(5)

Liczba małych alergików stale rośnie. To powszechny problem współczesnej cywilizacji

Układ odpornościowy u niemowląt i małych dzieci dopiero się kształtuje, dlatego to właśnie one są szczególnie narażone na działanie alergenów, które mogą powodować uciążliwe objawy m.in. różnego rodzaju dolegliwości dermatologiczne.

Skóra jest jednym z najważniejszych narządów zmysłów dziecka. Każde zetknięcie z powietrzem, ubraniem i zmianami temperatury jest dla niego sygnałem, który daje mu wiedzę o świecie. Może być to przyjemność lub nieznośna uciążliwość.

O tym, czy maluch jest bardziej czy mniej wrażliwy na niekorzystne działanie środowiska w największej mierze decydują jego geny oraz dieta. Jeśli więc rodzice są alergikami lub w bliskiej rodzinie pojawiły się problemy skórne (np. atopowe zapalenie skóry), jest duże prawdopodobieństwo, że dziecko odziedziczy takie skłonności.

Dlatego właściwa i ukierunkowana pielęgnacja wrażliwej  skóry dzieci ze skłonnością do alergii to podstawa. Produkty  do skóry szczególnie wrażliwej i atopowej, jest niezbędną pomocą w codziennej trosce o zdrowie i dobre samopoczucie małego alergika.

(5)
Reklama
Komentarze