użytkowników online: 3877

Uderzenia gorąca.

Nagłe, niespodziewane, nadmierne uczucie gorąca, które może być połączone z kołataniem serca, naprzemiennym uczuciem zimna i gorąca oraz wzmożoną potliwością.

Objawy i przebieg

Objawy naczynioruchowe, do których należy m.in. nagłe uderzenie gorąca występują najczęściej na skutek zmian hormonalnych zachodzących w organizmie kobiety. Zmniejszający się poziom estrogenów i innych hormonów płciowych objawiają się nagłymi uderzeniami gorąca. Najczęściej są one objawem przechodzenia w okres klimakterium i stanowią jeden z objawów należący do tzw. zespołu klimakterycznego. Mogą one trwać przez cały okres menopauzy jak również utrzymywać się po nim. Mogą się pojawić o każdej porze dna, jak również w nocy, powodując uczucie niepokoju i zakłócając sen. Trwają zazwyczaj kilka minut i przechodzą samoistnie. Uczucie nagłego gorąca najczęściej rozpoczyna się od twarzy i przechodzi na klatkę piersiową oraz resztę ciała.

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Przeglądaj porady alfabetycznie

A Ą B C Ć D E Ę F G H I J K L Ł M N Ń O Ó P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż 

Komentarze do porad

Ankieta

  

Różyczka - to choroba o jakiej etiologii?

Konkurs na forum
Konkurs tematyczny