użytkowników online: 1286

Astma oskrzelowa – leki do stosowania przewlekłego

Astma oskrzelowa jest przewlekłą chorobą zapalną dróg oddechowych, wymagającą przewlekłego leczenia przeciwzapalnego.

Objawy i przebieg

W leczeniu astmy używa się wielu grup leków. Często spotykaną sytuacją jest jednoczesne stosowanie 2 lub 3 leków oraz posiadanie przez pacjenta oddzielnego zestawu leków do stosowania doraźnego. Jest to postępowanie zgodne z aktualnymi zasadami leczenia astmy. Dla rodziców dziecka chorego na astmę bardzo ważna jest wiedza, jakie leki są lekami o szybkim, doraźnym efekcie działania, a jakie są lekami przeznaczonymi do stosowania przewlekłego.

Należy podkreślić, że leki do stosowania przewlekłego działają z pewnym opóźnieniem i ich zastosowanie w przypadku nagłego zaostrzenia nie ma sensu. Jeżeli rodzice lub pacjenci są odpowiednio przeszkoleni, to w pewnym zakresie możliwe jest samodzielne modyfikowanie leczenia na podstawie wyników samokontroli pacjenta (ocena dobowej zmienności PEF).

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Przeglądaj porady alfabetycznie

A Ą B C Ć D E Ę F G H I J K L Ł M N Ń O Ó P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż 

Komentarze do porad

Ankieta

  

Która z chorób występuje po ukąszeniu przez kleszcza?

Konkurs na forum
Konkurs tematyczny