użytkowników online: 3194

Nieprawidłowy zapach odchodów połogowych

Cuchnący, gnilny zapach wydzieliny z pochwy w okresie połogowym.

Objawy i przebieg

Zazwyczaj odchody połogowe wydobywające się z pochwy nie posiadają zapachu. Czasami, szczególnie w pierwszych dniach po porodzie, gdy odchody są krwiste zapach może być lekko słodkawy. Jeżeli odchody stają się cuchnące może to świadczyć o tym, iż zostały one zakażone najprawdopodobniej bakteriami gnilnymi znajdującymi się w pochwie. Jest to bardzo niepokojący objaw, gdyż świadczy o toczącym się zakażeniu w drogach rodnych.

Przeważnie jest to połogowe zapalenie błony śluzowej macicy, będące jednym z najczęstszych powikłań tego okresu. Nieprzyjemny zapach odchodów najczęściej towarzyszy zatrzymaniu lub też utrudnionemu odpływowi wydzieliny z pochwy.

W przypadku ciężkich zakażeń połogowych mogą pojawić się ropne, cuchnące odchody. Pojawienie się nieprawidłowego zapachu odchodów może świadczyć o rozwoju zakażenia połogowego, ale również może być wynikiem nieprzestrzegania odpowiedniej higieny.

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Przeglądaj porady alfabetycznie

A Ą B C Ć D E Ę F G H I J K L Ł M N Ń O Ó P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż 

Komentarze do porad

Ankieta

  

U kogo najczęściej występuje cukrzyca typu1

Konkurs na forum
Konkurs tematyczny