użytkowników online: 2876

ASO - podwyższone miano

ASO, czyli odczyn antystreptolizynowy jest badaniem stwierdzającym w organizmie człowieka obecność przeciwciał przeciwko pozakomórkowemu antygenowi  paciorkowca grupy A, czyli  streptolizynie O.

Leczenie - kiedy udać się do lekarza

Skonsultuj się z lekarzem rodzinnym lub pediatrą jeżeli u dziecka stwierdzono podwyższone miano ASO, zwłaszcza gdy dotyczy to świeżo przebytej anginy. Należy pamiętać, że podwyższone miano ASO nie może być jedynym kryterium rozpoznania powikłań zakażenia paciorkowcem, lecz jest jedynie badaniem wspierającym rozpoznanie. Najważniejszym kryterium, od którego zależy decyzja o rodzaju niezbędnego leczenia, jest analiza objawów klinicznych występujących u dziecka oraz ocena ewolucji miana ASO w określonych odstępach czasu.

Pierwsza pomoc - leczenie domowe

Leczenia domowego nie ma.

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Przeglądaj porady alfabetycznie

A Ą B C Ć D E Ę F G H I J K L Ł M N Ń O Ó P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż 

Komentarze do porad

Ankieta

  

U kogo najczęściej występuje cukrzyca typu1

Konkurs na forum
Konkurs tematyczny