Serwisy Medforum
Reklama

Wzmacniacz mleka kobiecego (BMF)

Wzmacniacz mleka kobiecego (BMF)
Fot. Pantherstock
(5)

Wprowadzenie do porady

Dzieci urodzone przedwcześnie mają szczególne potrzeby żywieniowe. Nawet karmienie piersią, będące idealnym sposobem żywienia dziecka, nie zawsze zaspokaja wszystkie potrzeby wcześniaka. Często niezbędne jest wzbogacenie mleka matki za pomocą specjalnych preparatów nazywanych wzmacniaczami mleka kobiecego (BMF - breast milk fortifier).

Porada składa się z:

Objawy i przebieg

Organizm matki, która urodziła przedwcześnie jest w stanie dostosować wydzielanie mleka do zapotrzebowania dziecka. Pokarm matek wcześniaków ma więcej energii i białka niż pokarm matek, które urodziły o czasie. Problemem staje się natomiast żywienie wcześniaków u których konieczne jest karmienie sztuczne, lub jeżeli dostępne jest jedynie pokarm dojrzały (innej matki).

(5)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Bibliografia:

Socha J. (red.) "Żywienie dzieci zdrowych i chorych", PZWL, Warszawa 1998

Komentarze

Reklama