Zaloguj
Reklama

Wideo czat z ekspertem odbędzie się w dniu 28-02-2017 o godzinie 19:00, do rozpoczęcia pozostało:

  • 0DNI
  • 00GODZIN
  • 00MINUT
  • 00SEKUND

Czat z naszym ekspertem już trwa.

Przejdź do czatu z ekspertem

Przeciwciała anty-HBe: wynik dodatni

Przeciwciała anty-HBe: wynik dodatni
Fot. ojoimages
(4)

Anty-HBe to oznaczenie przeciwciał przeciwko antygenowi rdzeniowemu "e" wirusa zapalenia wątroby typu B (HBV).

Przeciwciała anty-HBe - Objawy i przebieg

Dodatni wynik anty-HBe jest jednoznacznym dowodem przebytego zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu B. Pomimo tego, fakt występowania u pacjenta dodatniego wyniku anty-HBe jest zasadniczo objawem dość pozytywnym, ponieważ w większości przypadków świadczy o prawidłowej, skutecznej reakcji układu odpornościowego, prowadzącej do stopniowej eliminacji wirusa. Jeżeli pacjent HBs-dodatni wytwarza przeciwciała anty-HBe, oznacza to, że dokonuje on tzw. serokonwersji w układzie "e", czyli jest w stanie zahamować namnażanie się wirusa. Powinno temu towarzyszyć zniknięcie z krwi antygenu HBe.

Przeciwciała anty-HBe - Kiedy udać się do lekarza

Przeciwciała anty-HBe powinny być oznaczane wyłącznie na zlecenie lekarza, który dokona następnie interpretacji wyniku w aspekcie całokształtu obrazu klinicznego pacjenta i w łączności z wynikami innych badań serologicznych.

Przeciwciała anty-HBe - Leczenie

Leczenia domowego nie ma.

(4)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Reklama
Komentarze