Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Pediatria - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Pediatria - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: zum - citrobacter koseri (1)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    03-08-2007 10:08:00

Czy ktoś słyszał o takiej bakterii? Bardzo mało można o niej znaleźć. Moja córeczka (8 m-cy) ma ją w moczu, wprawdzie tylko 3000/ml i bez wzrostu leukocytów, ale to chyba nieczęsto spotykane. Miałyśmy już bardziej typowe, jak klebsiella, enterococus czy małe ilości e-coli, ale ta nowa to jakieś dziwo. Na szczęście jest wrażliwa na furagin, więc mam nadzieję, że i tą wybijemy. I jeszcze wskazówka z niedawnego doświadczenia: strasznie ważne jest, gdzie daje się mocz do badania, szczególnie podczas lata: dałam do laboratorium, które przesyła do jakiejś stacji bakteriologicznej i wyszło e-coli 1.000.000 na ml mimo leukocytów w normie, więc powtórzyłam w szpitalu, gdzie robią sami i to od razu bez przetrzymywania i wyszło 300/ml! Bakterie dzielą się podobno co 20 min. więc można uzyskać zafałszowany wynik. I jeszcze jedno pytanie: czy macie jakieś metody zakwaszania moczu dla 8-miesięcznego dziecka, bardziej skuteczne niż witaminą C (tą metodą doszłyśmy tylko do obojętnego odczynu)? Próbowałam też soku żurawionowego, ale mała miała po nim obszczypaną pupę i lekarz stwierdził, że to nienajlepszy pomysł.

Ostatnia edycja: 03-08-2007 10:08:00

aga

Zobacz inne dyskusje

Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/12220006_chlopiec_mleko_zadowolenie_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesWiek kostny opóźniony
Określenie wieku kostnego jest jedną z metod określenia tzw....
Twoja sugestia