Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Przypadki pediatryczne

(3)

Możecie tu rozmawiac na temat różnych przypadków pediatrycznych, które przytrafiły się Waszym dzieciom.

Temat: Wymioty po jedzeniu u 7 miesiecznego dziecka (3)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    13.03.2009 23:43:00

Witam, mam synka 7 miesiecznego ktory ok kilku dni wymiotuje tuz po zjedzeniu posilku badz w jego trakcie, do tego czasami wystapuje goraczka ok 38 stopni, biegunki nie ma ale kupka jest ciut luzniejsza niz zwykle... dzis rano mial temp 38.2 ktora ustapila szybko po podaniu ibuprofenu i nie mial temperatury do konca dnia, caly dzien nic nie jadl oprocz pokarmu z piersi do wieczora gdy probowalam mu dac staly pokarm... zjadl ladnie ale niestety od razu wszytsko zwymiotowal. Ogolnie dziecko jest dosc marudne, czasami placze ale ma tez sie smieje czyli ma mieszny humor. Nie wiem co mam robic, bylam u lekarza ktory stwierdzil ze to pewnie zabkowanie, ale mi sie nie wydaje - podejrzewam cos gorszego, czy ktos moze mi cos poradzic bo nie wiem czy powinnam jechac z nim do szpitala czy jeszcze sie wstrzymac PROSZE o pomoc !!! Pozdrawiam

Ostatnia edycja: 13.03.2009 23:43:00

Kamcia89

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    13.03.2009 23:45:00

Dodam jeszcze ze wymiotuje tylko po posilku stalym, gdy dostaje piers wymiotow nie ma.

Ostatnia edycja: 13.03.2009 23:45:00

Kamcia89

• Liderka opinii
    16.03.2009 22:00:00

Witam!

Z opisu można wyciągnąć wniosek, że przyczyną jest jednak infekcja przewodu pokarmowego, która ze względu na ochronne działanie pokarmu naturalnego przebiega dość łagodnie. Jeśli dziecko pije chętnie pierś, a wymioty sa sporadyczne, to ryzyko odwodnienia jest raczej małe. Dołączyłabym tylko probiotyk i nie namawiałabym bardzo do posiłków innych niż pokarm mamy.

[addsig]

Ostatnia edycja: 16.03.2009 22:00:00

Pozdrawiam!

Agnieszka Krzywicka

Ekspert Medforum

Śląskie Centrum Pediatrii w Zabrzu

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• jagusia79
    U mojej 3-letniej córki stwierdzono łojotokowe zapalenie skóry.Dermatolog...
  • Przeczytaj komentowaną treść: Bóle głowy u dzieci i...
  • elizka25
    Witam, na jednym z forów internetowych "krążył" artykuł dr Ireny...
  • iamme
    Witam, piszę absolutnie nie na temat, ale potrzebuję lekarzy. Mam krótką...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/chlopiec_dziecko_mleko_ojoimages_12220006.jpg_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesRyzyko alergii u dziecka
    Alergia jest stanem w dużym stopniu uwarunkowanym genetycznie. W...
    Twoja sugestia