Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Przypadki pediatryczne

(3)

Możecie tu rozmawiac na temat różnych przypadków pediatrycznych, które przytrafiły się Waszym dzieciom.

Temat: waga i wzrost 6 latka (5)

Zaloguj się , aby skorzystać z poniżyszch opcji:

odpowiedz nowy wątek
obserwuj schowek
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    04-02-2005 14:10:00

Witam!

Mój synek ma 6,5 roku jest teraz w zerówce.

W czasie bilansu 6 latka okazało się że waży tylko 17 kg, a jego wzrost to 113 cm. Pani doktor po krótkim wywiadzie zleciła badanie krwi oraz kału na pasożyty i lamblię. Wyniki krwi są w normie, żadnych pasorzytów ani lambli nie stwierdzono. Martwi mnie jednak jego waga i wzrost. Dodam jeszcze, że synek jest jednym z najmniejszych dzieci w swojej grupie. Pani doktor zaleciła jeszcze kontrolę co 3 m-ce. ale ja nie widzę żeby coś się w jego wadze zmnieniło. i w związku z powyższym chciałabym sie dowiedzieć czy można jeszcze w inny sposób sprawdzić czy mój synek rozwija się prawidłowo. Czy może powinnam się udać z nim do jakiegoś specjalisty?

Proszę o pomoc.

Ostatnia edycja: 04-02-2005 14:10:00
  • Liderka opinii
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    04-02-2005 16:22:00

Witam!

Masa ciała syna ( w wieku 6 lat) mieściła się za poziomie 3 centyla (poniżej normy dla wieku - strefa obserwacyjna), a wzrost - na poziomie 10 -25 centyla (norma dla wieku). Taki stan wymaga obserwacji (systematyczna kontrola masy ciała) i na początek analizy dotychczasowego tempa przyrostów masy ciała od urodzenia. Są dzieci, które zawsze słabo przybierały na wadze, pod warunkiem, że nie obserwowano gwałtownych spadków masy ciała i dziecko nie chorowało (przewlekłe biegunki, zakażenia dróg moczowych, nawracające zapalenia ucha środkowego, oskrzeli czy płuc). Gdyby jednak okazało się, że niska masa ciała jest związana z jej spadkiem (przesunięcie z wyższego kanału centylowego do niższego ) konieczna jest diagnostyka w Poradni lub Oddziale Gastroenterologii dla Dzieci. Zachęcam do zapoznania się z informacjami w poniższym linku:

www.forumpediatryczne.pl/md.php?name=faq_pac&file=ep&tid=124

[addsig]

Ostatnia edycja: 04-02-2005 16:22:00

Pozdrawiam!
    Agnieszka Krzywicka
    Ekspert Medforum
    Śląskie Centrum Pediatrii w Zabrzu

• Początkująca
    30-10-2009 10:55:23

witam
    A ja byłam wczoraj na bilansie 6 latka i pani doktor stwierdziła że mój syn jest za gruby ! nie uważam że jest szczupły ale bez przesady ma 126 cm wzrostu i waży 32 kilo. Od urodzenia przybierał na wadze 1.5 kg na miesiąc w wieku 4 lat ważył 28 kg teraz przez 2 lata przytył 4 kg . Pani doktor na mnie nakrzyczała że za dużo słodyczy a u mnie nie ma na co dzień słodkiego wole moim bąblom kupić owoce. Nie wiem co mam o tym pani doktor dziecko widuje dość często i nigdy wcześniej słowem nie wspomniała ....... czy to na prawde za dużo?

• 11-12-2010 12:18:52

witam,mój synek ma 6,5 latka jest niejadkiem ma 112 cm wzrostu i 19 kg czy powinnam sie martwić.Miał robione badanie tsh jest w normie i niewiem do jakiego lekarza się zwrucić z tym że mało waży i mierzy

• Reklama

• Początkująca
    16-07-2014 20:32:19

witam! Moj synek 6 letni ma 107cm i 17,400. podejrzenia astmy przerost migdala

Jasio ma AZS

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• diarek
    witam,szukam pomocy, bo lekarze sobie nie radzą, może ktoś doświadczył...
  • Mój 4-letni Przedszkolak od października tego roku ma już 3 raz zapalenie...
  • dominikah
    Witam, moja 5,5 miesieczna corka od 2 tygodni ma problemy z brzuszkiem. W kupce normalnego...
  • ewelina9288
    Witam, mój synek ma 4tygodnie. Po porodzie zauwazylam u niego ze na calym ciele schodzi...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/227900003_dziecko_smutek_chlopiec_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesZaparcia stolca u dziecka starszego
    O zaparciach mówimy, jeżeli dziecko oddaje twarde stolce z...
    Twoja sugestia