użytkowników online: 4230

Pediatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
pediatria
Oceń forum: 
 (3.3)
      Pediatria - forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (516) Artykuły (154) Porady (227) Społeczność (294) Szukaj  

Forum - Pediatria - grupa dla rodziny i pacjenta

ZUM czy 3-dniówka??? Jaka diagnoza??? [4]

• Dodano: 20-08-2005, 16:17
      •  
      •  
      •  
      •  
      Może ktoś ma podobne doświadczenia...

W poniedziałek wieczorem moja córeczka dostała gorączki - w pupci ok. 38,7.

We wtorek przyjechał lekarz i stwierdził, że mała jest do obserwacji bo ma

również zaczerwienione gardło i żeby podawać tylko coś na obniżenie temp.

Diagnoza: albo 3-dniówka albo jakas infekcja powiązana z gardłem. Gorączka

raz wieksza (max. 38,7 w pupci) raz mniejsza, od południa w czwartek zupelnie

zniknęła. W piątek przyjechała lekarka - nie ta sama co poprzednio - i

stwierdziła, że to na pewno zapalenie układu moczowego (!!!) i kazała zrobic

badanie moczu ogólne i posiew. Ogólne zrobiłam od ręki. Wyszło złe, dużo

białych krwinek (20-30 w polu widzenia) i ślady białka, no i pani doktor zapisała antybiotyk - zinnat (dodam ze dziecko ma prawie 7 mies. waży prawie 10kg, i antybiotyk bierze 2 x 2 ml).

no i dałam jej ten zinnat wczoraj na wieczór i dzis o 7.00 rano... i.... mała

dostała wysypki. takiej jak na 3dniówke.... (mam starsze dziecko i pamietam jak przechodzila te trzydniówe) i tu mnie i lekarzy zatkało. no bo

teraz nie wiadomo co jest, czy alergia na zinnat czy tez ta nieszczesna

3dniówka. czekam na wynik posiewu moczu, bedzie w poniedziałek. ale czuje sie

okropnie bo podaje jej nadal ten atybiotyk, co do którego nie jestem

przekonana czy jej nie uczula. ale taka była decyzja lekarza, który ja dzis widział. na szczescie był to ten pierwszy z wtorku (mial porównanie). i co teraz... ale musze dodac ze gorączka przeszla przed podaniem 1-szej dawki antybiotyku, gdyby to było zapalenie układu moczowego to chyba gorączka byłaby do podania antybiotyku? jak myslicie? ciekawi mnie czy przy wirusach pojawiają się jakies zmiany w moczu (dodam, że łapałam w woreczek niemowlecy, bez uzycia rivanolu)

wanna1999

• Dodano: 06-06-2006, 14:36
      •  
      •  
      •  
      •  
      witam, po I- w woreczek nie wolno łapać moczu!!!, po II- używać trzeba rywanolu lub kwasu borowego, a białko w moczu występuje również przy infekcjach wirusowych
      • Dodano: 20-09-2006, 10:28
      •  
      •  
      •  
      •  
      moja mała jak miała 3 miesiące miała zakażenie układu moczowego 2 dni miala gorączke,rugiego dnia zrobiliśmy badanie moczu do woreczka oczywiście miała leukocytów 35-40.trzeciego dnia nie miała już gorączki,dostaliśmy antybiotyk,przed podaniem pierwszej dawki pobraliśmy posiew-wyszła bakteria coli.zanim otrzymała pierszą dawke już gorączki nie było!Po za tym ostatnio leżała w na kasprzaka w instytucie na cystografie została przyjęta i tam też zbierają mocz do woreczkow nawet gdy mocz idzie na posiew,osobiście widziałm.
      • Dodano: 04-10-2006, 12:59
      •  
      •  
      •  
      •  
      ja taz łapie małemu mocz na posiew bezpośrednio na płytke Synek ma 11 miesiecy i nie jest łatwo bo jeszcze nepletek odciągamy. Ale inaczej wychodzą duże zanieczyszczenia i hoduje sie coś czego wcale w Układzie moczowynm nie ma.Tez ma temp . ale u nas ogoly wychodzi dobrze a posiew z E coli i tak\dziecko dostaje antybiotyk nefrolog zleca.

Zobaczymy jak będzie dzis po pobraniu .mam nadziejeze dobrze i może to 3 dniowka..bo jeszcze nie mial....

Podobne dyskusje

Ankieta

Czy stosujesz antykoncepcję?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny