użytkowników online: 720

Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.7)
   Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta
    O grupie Forum  Wiadomości (426) Artykuły (87) Porady (184) Społeczność (1136) Szukaj  
                  

   Forum - Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta

   Morfologia krwi dziecko 3 lata bardzo proszę o analizę, b.duże WBC [2]

   • Dodano: 22-07-2009, 21:37
   •  
   •  
   •  
   •  
   Bardzo proszę o analizę morfologii, co jest mojemu synowi, ponieważ, dziecko było już u kilku lekarzy i żaden nie stwierdził nic konkretnego.

   Dodam tylko, że dziecko od dwóch tygodni jest chore, tzn. w pierwszym tygodniu została postawiona diagnoza, że wystąpiło zapalenie gardła - lek Augumentin. Pod koniec, tzn. w 5 dniu leczenia lekarz stwierdził, że jest już ok. Niestety za dwa dni w niedziele okazało się, że jest dużo gorzej niż było. Lekarz w dyżurnej przychodni(bo to była niedziela) przepisał Zinnat. Dziecko brało to przez 3 dni, po czym lekarz prowadzący dziecko stwierdził po wynikach CRP=2,0, że nie jest to zakażenie bakteryjne tylko wirusowe i antybiotyk po 3 dniach, należy odstawić(gdzie minimum to jest 5 dni brania),l a przepisał Izoprinosine. Jeszcze jedno, dziecko w ostatnim dniu- 3 brania antybiotyku Zinnat dostało wysypki, nie bardzo czerwonej ale plackowatej. Dzisiaj zaczyna się 3 dzień brania Izoprinosiny, wysypka na razie nie ustąpiła. Od około 3 dni ustąpiła jednak gorączka, którą wcześniej przez około 10 dni w zależności od dnia dziecko miało 1-3 razy na dobę w granicach 37.5-38.5, niewielka ale powtarzająca się cyklicznie. Były robione badania moczu, które niby są dobre i morfologia, która niestety jest zdaniem wielu- amatorów w tej dziedzinie zdecydowanie nie dobra. Pani doktor stwierdziła jednak, że przy infekcji najpierw bakteryjnej, a teraz wirusowej tak może być. Ostatnia rzecz, Pani doktor stwierdziła, że nie wie jaki to jest wirus, ale może to być pochodna tzw. 3-dniówki.

   Bardzo proszę o analizę wyników morfologi, nie wiemy co robić.

   Oto wyniki:

   RBC 5,12

   HGB 12,4

   HCT 37,5

   MCV 73

   MCH 24,2***

   MCHC 33,1

   RDW 14,6

   PLT 286

   MPV 8,2

   PCT 0,234

   PDW 13,8

   ----------------

   WBC 19,5***

   NEU 13,0***(tego nie jestem pewien- nie wyraźnie widać ale cyferki takie)

   LYM 74,9*** 14,60***

   MON 7,3

   EOS 1,5

   BAS 3,3 0,64***

   ALY 5,0*** 0,97***

   LIC 0,9 0,18   *** - Out of Panic Range   Z góry bardzo dziękuję. Mam nadzieję, że to nic poważnego.   PS. W tym momencie dodam, że z gardłem i oddychaniem przez noc jest poprawa(wcześniej był problem duży z oddychaniem przez noc, dziecko się budziło itd. podobno miał powiększony 3 miogdał, węzeł coś takiego).   Jeszcze raz bardzo proszę i dziękuję.
   [addsig]

   Andrzej S.

   • Dodano: 24-07-2009, 18:20
   •  
   •  
   •  
   •  
   Witam!

   Pani doktor, o której Pan pisze miała najwyraźniej rację. Dziecko po podaniu leku p/wirusowego przestało gorączkować, a wynik morfologii istotnie może tak wyglądać po przebytych jedna za drugą - infekcjach. A co do "identyfikacji" wirusa - zadanie karkołomne i raczej bezcelowe. Zaleciłabym raczej kontrolną morfologię za 7-10dni.

   [addsig]

   Pozdrawiam!
   Agnieszka Krzywicka
   Ekspert Medforum
   Śląskie Centrum Pediatrii w Zabrzu

   Podobne dyskusje

   Ankieta

     

   Różyczka - to choroba o jakiej etiologii?

   Konkurs na forum
   Konkurs tematyczny