użytkowników online: 635

Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.7)
      Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (426) Artykuły (87) Porady (184) Społeczność (1136) Szukaj  

Forum - Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta

ropne krostki na główce niemowlęcia [7]

• Dodano: 18-12-2008, 13:01
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam.U mijego trzymiesięcznego synka na czubku główki pojawły się czerwone krostki,chyba potówki.Z czasem zamieniają się one w takie żótłe strupki.Zdrapuje je za pomocą oliwki i pieluszki ale znów się pojawiają.Zaraz po ich usunięciu w tym samym miejscu pojawiają się kropelki chyba ropki a na skórze są małe,czerwone plamki.Proszę o poradę.
      • Dodano: 18-12-2008, 14:39
      •  
      •  
      •  
      •  
      witam serdecznie

to na głowce niemowlaka to moze byc ciemieniucha, moj mały tez miał takie żółte łuseczki, smarowałam oliwka na godzinke przed kapiela a potem wyczesywałam przed i myłam głowke jak narazie nic nie wróciło. POnoc dobry tez jest olejek z ogórecznika,

justa

• Dodano: 18-12-2008, 17:07
      •  
      •  
      •  
      •  
      dziękuję za wiadomość.Tylko,że pod tymi łuseczkami mały ma takie czerwone krostki.Co to jest?
      • Dodano: 18-12-2008, 17:13
      •  
      •  
      •  
      •  
      Może to jakies podraznienie na kosmetyki których pani używa,a blo uczulenie. MOj mały nic pod tymnie miał za to miał wysypke na twarzy, a moze to potówki znikaja jak mały poprzebywa w chłodzie?

justa

• Dodano: 20-12-2008, 11:26
      •  
      •  
      •  
      •  
      Mój synek ma takie same krostki jak opisujesz. Najpierw pojawiły się na głowie potem na twarzy. Po licznych konsultacjach u różnych lekarzy dermatolog dziecięcy stwierdził że to łojotokowe zapalenie skóry przepisał maść robioną z hydrokortizonem i to dopiero pomogło bo krostki już przeszły na rączki. Podobno to się przeradza później w atopowe zapalenie skóryicon_frown.gif Ale może w Twoim przypadku to coś innegoicon_smile.gif

77ewka

• Dodano: 20-12-2008, 12:42
      •  
      •  
      •  

Jezeli bierzesz pigulki, to uwazaj, bo sa sytuacje kiedy mocno obniza sie ich skutecznosc.

Zobacz tutaj

http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,252,obnizona-skutecznosc-tabletki-antykoncepcyjnej,from-user

• Dodano: 20-12-2008, 13:58
      •  
      •  
      •  
      •  
      dziękuję za wiadomość.A Twojemu skarbkowi wyskakiwały te krostki na całej główce czy tylko na czubku?Mój maultki ma to tylko na czubku.W poniedziałek idę do pediatry.Pozdrawiam
      • Dodano: 22-12-2008, 16:55
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam!

Mam nadzieję, ze wizyta u pediatry wyjaśniła watpliwości. Ze swojej strony zachęcam do lektury linku:

http://www.forumpediatryczne.pl/specjalista/ep,128,Ciemieniucha%20u%20niemowlęcia

[addsig]

Pozdrawiam!
      Agnieszka Krzywicka
      Ekspert Medforum
      Śląskie Centrum Pediatrii w Zabrzu

Podobne dyskusje

Ankieta

NFZ to:

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny