Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.7)
      Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (426) Artykuły (87) Porady (184) Społeczność (1136) Szukaj  

Forum - Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta

pocenie u niemowlaka [7]

• Dodano: 08-06-2005, 11:08
      •  
      •  
      •  
      •  
      Mój synuś ma 9 miesięcy. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że strasznie poci się w nocy i tylko w nocy. Czy to objaw krzywicy. Lekarka zwiększyła mu dawkę vigantolu do 3 kropelek. Proszę o odpowiedz i pozdrawiam smile

juju30

• Dodano: 08-06-2005, 17:17
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam!

Rozpoznanie krzywicy na podstawie jedengo ( w dodatku tak mało specyficznego objawu) jest blędem! Zachęcam do lektury linków:

http://www.forumpediatryczne.pl/md.php?name=faq_pac&file=ep&tid=271

http://www.forumpediatryczne.pl/md.php?name=faq_pac&file=ep&tid=226

[addsig]

Pozdrawiam!
      Agnieszka Krzywicka
      Ekspert Medforum
      Śląskie Centrum Pediatrii w Zabrzu

• Dodano: 08-06-2005, 17:32
      •  
      •  
      •  
      •  
      nam lekarka zlecila wykonanie próby Sułkowicza (mocz) i dopiero na tej podstawie zwiekszyla vitamine D3
      • Dodano: 09-06-2005, 01:21
      •  
      •  
      •  

Czy słyszałaś, że stosowanie wewnątrzmacicznej wkładki antykoncepcyjnej może powodować pewne dolegliwości, dowiedziałam sie o tym czytając:

http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,232,dolegliwosci-zwiazane-ze-stosowaniem-wewnatrzmacicznej-wkladki-antykoncepcyjnej,from-user

• Dodano: 09-06-2005, 09:10
      •  
      •  
      •  
      •  
      To ciekawe, dopiero sie dowiedzialam ze to moze byc objawem niedoboru vitD3. Moja mała czasem tez sie poci -na karczku, ale przypuszczam ze to wina temp. pomieszczenia, lub zbyt grubego ubranka,wtedy szybko zmieniam, wycieram itp.ale wyczytałam na stronie podanej w linkach, ze krzywica objawia sie takze:

-rozmiękanie kości potylicy i jej podatność na ucisk-to lekarz pediatra sprawdzala i jest ok.

-wciąganie żeber na wysokości przepony- no moja mała raczej wciaga brzuszek tuż poniżej żeber

-wiotkość mięśni objawiająca się rozlanym brzuchem (żabi brzuch) - to stwierdził chirurg u mojegodziecka. Myslałam ze to wina tego ze mała ma od 1,5 miesiaca zycia naklejany plaster na brzuszek ściagający pępek (bo nie odpadł na czas i był obcinany przez chirurga, zrobia sie przepuklinka pępkowa).Chirurg stwierdził że ten żabi brzuch u małej to jej tzw. urok a nie wynik klejenia plastrem. Czy wiec to moze byc oznaką niedoboru VitD3?Czemu wiec tego nie stwierdził pediatra?[addsig]

hania78

• Dodano: 09-06-2005, 16:06
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam!

Jeszcze raz napiszę, że krzywicy nie rozpoznaje się na podstawie pojedynczego obajwu, ale na podstawie zepsołu objawów potiwerdzonych badaniami laboratoryjnymi opisanymi w naszym linku o krzywicy.

Dlatego nie należy martwić się jeżeli udziecka obserwujemy taki objaw jak pocenie się główki, gdyż jest to objaw niespecyficzny, jeżeli nie towarzyszą mu inne. Podobnie ma się rzecz z innymi objawami. Nigdy nie stwiamy diagnozy: krzywica na podstawie jednego objawu.

[addsig]

Pozdrawiam!
      Agnieszka Krzywicka
      Ekspert Medforum
      Śląskie Centrum Pediatrii w Zabrzu

• Dodano: 10-06-2005, 11:22
      •  
      •  
      •  
      •  
      dziękuje za pomoc. Te odpowiedzi bardzo mnie uspokoiły icon_smile.gificon_smile.gif

juju30

• Dodano: 04-07-2008, 22:21
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam,

Moja Julka poci się każdej nocy. Bywają noce że wstję do niej co godzinę; zmieniam jej bluzeczkę, prześcieradło przenoszę do mojego łóżka aby wyschła i aby wyschło jej łóżeczko. Julka jest alergikiem na białko krowie - nie wiem jednak czy nadal, bo obecnie nie reaguje na nie wysypką. Ma 10 miesięcy i do dzisiaj karmiona była piersią. Radziłam sie kilku pediatrów ale nikt nie potrafi mi nic poradzić. Mała wyraźnie w nocy cierpi przez to pocenie; płacze i jest zmęczona spaniem! Dodam jeszcze że ja również w wieku 30 lat nabawiłam sie alergii na białko krowie i reagowałam na to potami zlewnymi. Gdy urodziła sie Julka i pediatra orzekła na pdst. jej zmian skórnych że jest to typowa alergia na białko krowie, zaleciłą mi dietę anyalergiczną (głównie: kurczak, ryż i marchewka). Wtedy też moje poty nocne skończyły się - przestałam jeść białko krowie i przestały mnie nękać poty. Teraz muszę dowiedzieć sie co może wywoływać to u mojego dziecka. Ona przecież nie ma kontaktu z białkiem krowim, a jeśli chodzi o pozostałe produkty spożywcze to też w wiekszości mam przetestowane. Nic nie zatrzymuje jej pocenia się. Przychodzi mi do głowy jeszcze jeden możliwy trop - przed zajsciem w ciążę bardzo długo leczyłam sie na toksoplazmoze (w Gdyni w instytucie). Mam cały czas bardzo wysokie przeciwciała a Julka po urodzeniu nie była badana w kierunku toksoplazmozy.

Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję

Podobne dyskusje

Ankieta

Czy stosujesz antykoncepcję?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny