użytkowników online: 3486

Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.7)
      Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (426) Artykuły (87) Porady (184) Społeczność (1136) Szukaj  

Forum - Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta

bulgotanie po jedzeniu?? [6]

• Dodano: 10-05-2005, 19:06
      •  
      •  
      •  
      •  
      mam Pytanie odnosnie moim zdaniem bulgotania po jedzeniu w brzuszku mojej 7 miesięcznej córeczki. Lekarze podejrzewają u niej zespół złego wchłąniania, jade z nią do kliniki gastroenterologicznej, ale to dopiero za jakis czas. Martwi mnie to jej bulgotanie, zaraz po jedzeniu w momencie kiedy córka leży i sie porusza słychać takie dziwne dzwięki, bardzo mnie to niepokoi. Co to takiego możę być?

Bardzo prosze o porade
      • Dodano: 10-05-2005, 19:39
      •  
      •  
      •  

Czy słyszałaś, że stosowanie wewnątrzmacicznej wkładki antykoncepcyjnej może powodować pewne dolegliwości, dowiedziałam sie o tym czytając:

http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,232,dolegliwosci-zwiazane-ze-stosowaniem-wewnatrzmacicznej-wkladki-antykoncepcyjnej,from-user

• Dodano: 10-05-2005, 20:12
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam!

Takie objawy, jeżeli nie towarzyszą im inne objawy złego wchałniania: przewlekłe biegunki, anemia, niedobór masy ciała itp niekoniecznie wskazuja na zespół złego wchłaniania. Przyczyną może byc natomiast nietolerancja laktozy. Należy także brać pod uwage zaburzenia czynnościowe przebiegające z przyspieszoną perystaltyką. Mam nadzieję, że diagnostyka pozwoli rozsztrzygnąć ten problem. POWODZENIA!

[addsig]

Pozdrawiam!
      Agnieszka Krzywicka
      Ekspert Medforum
      Śląskie Centrum Pediatrii w Zabrzu

• Dodano: 10-05-2005, 21:29
      •  
      •  
      •  
      •  
      Córka jest na nutramigenie, biegunka u niej wystapiła w momencie przejścia na bebilon pepti 2, więc szybko wróciliśmy do nutri. Mała waży teraz 7,5 kg,waga urodzeniowa 3200. 7 miesięcy. Laktozy napewno nietoleruje, jej kupki są cuchnące, z resztkami jedzenia i śluzowateicon_frown.gif
      • Dodano: 10-05-2005, 21:47
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam!

Masa ciała malucha jest na poziomie 25centyla, czyli w porządku. Kupki na Nutramigenie różnią się od kupek dziecka na zwykłej mieszance modyfokowanej. Niemniej jednak wobec innych obajwów z przewodu pokarmowego (bulgotania, przelewania) diagnostyce w O.Gastroenterologii jest dobrym rozwiązaniem.[addsig]

Pozdrawiam!
      Agnieszka Krzywicka
      Ekspert Medforum

• Dodano: 11-05-2005, 07:05
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam ponownie

bulgotanie o jakich chorobach może świadczyć?
      • Dodano: 11-05-2005, 15:27
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam!

Zazwyczaj w takich wypadkach w swojej praktyce przede wszystkich obserwujemy malucha, gdyż praca przewodu pokarmowego niemowlęcia różni się nieci od pracy u osoby dorosłej. Dorosłym także często przelewa się w brzuchu, ale nie jest to tak dobrze słyszalne jak u niemowlęcia. A zatem najpierw obiektywizacja problemu. Następnie badanie usg jamy brzusznej, a w uzasadnionych wypadkach pasaż przewodu pokarmowego celem oceny czasu pasażu oraz w poszukiwaniu ewentualnej wady przewodu pokarmowego. Zwykle wykonujemy także badania w kierunku alergii pokarmowej zależnej od IgE (oznaczamy poziom całkowitego IgE oraz swoiste IgE na różne pokarmy). Wykonujemy także posiew kału, oceniamy stopień strawienia kału oraz badania w poszukiwaniu innych ognisk infekcji w organiźmie np.posiew moczu. U dzieci na diecie mlecznej wykonujemy oczywiście test obciążenia laktozą w celu wykrycia nietolerancji tego dwucukru. Jak Pani widzi wobec faktu, że podawane objawy są dość niespecyficzne diagnostyka jest dość rozległa. Najważniejsza jest jednak obserwacja dziecka. [addsig]

Pozdrawiam!
      Agnieszka Krzywicka
      Ekspert Medforum

Podobne dyskusje

Ankieta

U kogo najczęściej występuje cukrzyca typu1

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny