użytkowników online: 657

Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.7)
      Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (426) Artykuły (87) Porady (184) Społeczność (1136) Szukaj  

Forum - Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta

prawidłowy przyrost obwodu głowy rocznego dziecka [2]

• Dodano: 26-01-2007, 00:43
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam, moja córeczka urodziła się z obwodem główki 33cm i obwodem klatki piersiowe 34, w wieku około 2 miesięcy robiłam jej USG główki (miała małe ciemiączko 1 cm) i okazało się że wszystko jest w porządku, pediatra zalecił kontrolowanie obwodu głowy i zalecił nie podawanie wit. D3. W wieku 4 miesięcy córka praktycznie ciemiączko miała zarośnięte ale przyrost obwodu głowy był prawidłowy. Teraz córka ma 12 miesięcy obwód jej główki wynosi 45 cm. Dowiedziałam się że w tym wieku obwód głowy powinien zwiększyć się minimum o 12 cm w stosunku obwodu główki w chwili narodzin. Córce zwiększył się o 11 cm a w ciągu ostatnich dwóch miesięcy obwód zwiększył się o niecałe 0,5 cm. Czy w tym wypadku powinnam udać się do neurologa? Zaznaczam, że córeczka rozwija się prawidłowo.
      • Dodano: 28-01-2007, 10:48
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam!

Różnica 1 cm nie ma w tym wypadku znaczenia. Należy jedynie porównać obwód głowy z obwodem klatki piersiowej, który powinien być równy lub o 1-2cm większy od główki.

[addsig]

Pozdrawiam!
      Agnieszka Krzywicka
      Ekspert Medforum
      Śląskie Centrum Pediatrii w Zabrzu

Podobne dyskusje

Ankieta

Czy stosujesz antykoncepcję?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny