Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.7)
      Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (426) Artykuły (87) Porady (184) Społeczność (1136) Szukaj  

Forum - Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta

kraniostenoza [23]

• Dodano: 24-08-2010, 11:30
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam! Moj synek ma prawie 5lat,gdy miał 2,5miesiąca-przeszedł operację!Kraniostenoza brzmiało to jak wyrok-ale barzdzo szybko doszedł do siebie po operacji!Rozwija sie prawidłowo,jest cudownym rozbójnikiem!
      Po urodzeniu lekarze powiedzieli,że wszystko jest ok.że urodziłam synka z taką AMERYKAŃSKĄ GŁÓWKĄ!Ale instynkt matki podpowiadał aby to sprawdzic i nie myliłam sie!
      Mam obawę co do drugiego dziecka,planuję dopiero zajść w ciążę i boję sie,że dziecko będzie chore!
      Czy mam sie obawiać?

ola

• Dodano: 24-08-2010, 13:04
      •  
      •  
      •  

Jezeli bierzesz pigulki, to uwazaj, bo sa sytuacje kiedy mocno obniza sie ich skutecznosc.

Zobacz tutaj

http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,252,obnizona-skutecznosc-tabletki-antykoncepcyjnej,from-user

• Dodano: 24-08-2010, 14:37
      •  
      •  
      •  
      •  
      witam,
      u mnie urodziło się 2 synów z tą wadą. Lekarz chciał nam robić genetyke po pierwszym, ale nie zgodziliśmy sie i tak chcialiśmy drugie dziecko.Przeszliśmy przez to i chłopaki rosną i rozwijają się prawidłowo smile
      • Dodano: 03-09-2010, 09:40
      •  
      •  
      •  
      •  
      witam. Moja córeczka właśnie skonczyła 7 miesięcy 2 tyg. temu miała robioną tomografię komputerową, która wykazała,że ma ona zrośnięcie szwu czaszkowego. Prawdopodobnie bedzie miala operacje. Czy ktos moze mi doradzic w którym szpitalu najlepiej ja wykonac? my jestesmy ze Szczecina ale niewiem czy tam dobrze to zrobia. Czy dziecko po takiej operacji prawidlowo sie rozwija czy ma jakies problemy???? główka Mojej coreczki rosnie ona wzdłóż nie wszerz. nie miesci sie w siatce, jest za malutaka. do tego ma bardzo słaby wzrok i zeza nosi okularki, czy to ma ze sobą jakiś związek. bardzo proszę o pomoc
      • Dodano: 03-09-2010, 21:04
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam! Mój synek miał 2.5 miesiaca jak był operowany,miał zrośnięte dwa szwy! Po operacji leżał 5 dni na OIOMIE,było ciężko nie ukrywam! Po operacji dostawał sterydy wię był duży!Ale jak wrócilismy na oddział,to po 10 dniach nas wypisali do domku i w styczniu minie 5lat i jest suuuuper nic mu nie dolega,rozwija się prawidłowo-nawet prześcigał dzieci,w mówieniu itd.!Ta główka jest inna,ale cudowna!
      Jestesmy z Warszawy i synek był operowany w szpitalu na ul. Niekłańskiej!
      POWODZENIA ŻYCZĘ ZDRÓWKA!!!!
      • Dodano: 03-09-2010, 21:05
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam! Mój synek miał 2.5 miesiaca jak był operowany,miał zrośnięte dwa szwy! Po operacji leżał 5 dni na OIOMIE,było ciężko nie ukrywam! Po operacji dostawał sterydy wię był duży!Ale jak wrócilismy na oddział,to po 10 dniach nas wypisali do domku i w styczniu minie 5lat i jest suuuuper nic mu nie dolega,rozwija się prawidłowo-nawet prześcigał dzieci,w mówieniu itd.!Ta główka jest inna,ale cudowna!
      Jestesmy z Warszawy i synek był operowany w szpitalu na ul. Niekłańskiej!
      POWODZENIA ŻYCZĘ ZDRÓWKA!!!!
      • Dodano: 05-10-2010, 19:59
      •  
      •  
      •  
      •  
      ba 2010-08-24 14:37:38 witam,
      u mnie urodziło się 2 synów z tą wadą. Lekarz chciał nam robić genetyke po pierwszym, ale nie zgodziliśmy sie i tak chcialiśmy drugie dziecko.Przeszliśmy przez to i chłopaki rosną i rozwijają się prawidłowo smile

Witam mam do Pani BARABRY pytanie zwiazne z operacja mi w CZD w Warszawie poniewaz wybieram się tam do poradni ze swoim 6 miesiecznym synkiem poniewaz ma zrosniety szew czolowy chcialbym sie dowiedziec jak to wyglada, od czego zalezy czy bedzie opoeracja (czy zawsze jest operacja jak jest zrosniety szew), jak ona wyglada ile sie zostaje w szpitalu czy zona moze tez tam zostac i czy operacje sa na kase chorych?czy dzieci po operacji boli glowa ? prosze odpisac poniewaz bardzo sie martwimy. glowka synka jest bardzo ladna i zaden lekarz nam nie powiedzial ze jest cos nie tak i gdyby zona nie zauwazyla sama ze jest jakies zgrubienie na czole to bysmy nic nie wiedzieli do dnia dzisiejszego frown aha prosze napisac jaki lekarz operowal . z gory dziekuje
      • Dodano: 11-10-2010, 17:14
      •  
      •  
      •  
      •  
      mam pytanie... mój 3,5 letni synek ma krniostenoze wykryto mu ja ok 6 miesiaca zycia lecz od tamtej pory ciagle sa przekladane terminy jego operacji... juz nie wiem co mam robic, czuje sie bezsilna... powodami dla ktorych sa odkladane operacjie sa najczesciej braki miejsc na oddziale... dzis przepadl mi kolejny termin poniewaz moj syn ma lekki katar (co zdaniem mojego lekarza rodzinnego jest blachym powodem) co mam robic?? gdzie moge sie zglosic?? operacja ma byc przeprowadzona w szpitalu w szczecinie... prosze o pomoc...
      • Dodano: 25-01-2011, 11:46
      •  
      •  
      •  
      •  
      Moj syn miał 8 miesięcy jak dowiedziałam się że ma kraniostenozę, od urodzenia miał wąską i długą głowę rosła mu do przodu i do tyłu, a nie w boki i była duża - 49 cm, teraz ma 15 miesięcy i ma 52 cm. Miał szybko zarośnięte ciemię i zgrubienie na czubku głowy. Więc ten kto pisze że głowa nie rośnie przy kraniostenozie jest w wielkim błędzie, bo może być mała albo duża. Pediatra nam wmawiał "taka uroda syna". Neurolog to samo. dopiero przypadkowy pediatra na pogotowiu kiedy syn się rozchorował i miał silne wymioty spojrzał na jego głowę i kazał jak najszybciej udać się do neurologa, a następny neurolog to samo "taka uroda". Wciskała nam że dzieci przy kranio gorzej się rozwijają a że mój syn rozwija się prawidłowo i ma dużą głowę to napewno tego nie ma, dobrze że tego nie zostawiłam. RADA DLA RODZICÓW KTÓRZY PODEJŻEWAJĄ KRANIOSTENOZĘ U SWOICH DZIECI, UDAJCIE SIĘ Z DZIECKIEM DO NEUROCHIRURGA I TO TAKIEGO KTÓRY ZAJMUJE SIĘ RÓWNIEŻ KRANIOSTENOZAMI I SĄ U NIEGO W SZPITALU OPEROWANE, taki lekarz tylko spojrzy i już będzie wiedział czy dziecko ma kranio czy nie. Polecam forum www.wadytwarzoczaszki.fora.pl, można tam dużo dowiedzieć się o tym schorzeniu, o lekarzach i szpitalach w których przeprowadzane są takie operacje. My mieliśmy operację w Warszawie na niekłańskiej, pierwszą wizytę polecam u ordynatora prywatnie, gwarantuje że operacja będzie szybko, bez ciągłego przekładania i długich terminów jak to bywa w innych szpitalach, a przy kraniostenozie liczy się czas i z tego co wiem najlepiej zrobić taką operację i nie czekać w nieskończoność bo nie wiadomo co będzie później, dziecko początkowo może prawidłowo się rozwijać ale może dojść do jakiś ucisków i do zaburzeń rozwojowych, lub/i padaczki zaburzeń oczu, nadciśnienia sródczaszkowego i innych. Jest kilka rodzaji kranio głowa może być podłużna co miał mój syn - łódkogłowie, czoło może być trójkątne, głowa może rosnąć do góry - wieżowata głowa i może rosnąć bardziej w jeden bok niż drugi, to zależy który szew, albo szwy są przedwcześnie zrośnięte, życze wszystkim rodzicom powodzenia i szybkich terminów
      edytowano: 25-01-2011, 11:51
      • Dodano: 25-01-2011, 22:34
      •  
      •  
      •  
      •  
      witam mam 28 lat chyba sie urodzilem z ta choroba i jakos zyje od mlodych lat podstawowki wkorzala mnie moja wilka nieksztaltna czaszka .Czy tylko w czasie niemowlecim mozna cos na to zaradzic tak twierdze ze to mam kraniostenoza typ metopic czy tylko niemowlaki maja szanse sie tego pozbyc prosze o wszelkie dorady
      • Dodano: 27-01-2011, 11:19

wiadomość usunięta z powodu naruszenia regulaminu Forum

treść wiadomości zachowana w archiwum

Podobne dyskusje

Ankieta

Która z chorób występuje po ukąszeniu przez kleszcza?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny