użytkowników online: 3877

Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.7)
      Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (426) Artykuły (87) Porady (184) Społeczność (1136) Szukaj  

Forum - Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta

Krostki na *** u maluszka [6]

• Dodano: 17-04-2006, 14:07
      •  
      •  
      •  
      •  
      witam!

Moja 6cio miesięczna dziewczynka niestety ma krostki na ***( tylko na warga ch, nie w środku). Kroski były czerwone, w dużej ilości, zlały się w jedną olbrzymią plamę, popękały- zeszła z nich skóra i teraz jest wielka czerwona plama. Nie wiem ćzy miały białe czubki- wszystko trwało chyba dwa dni i taka plama utrzymuję się już tydzień. W zeszłym tygodniu byłam u pediatry z pleśniawkami na języku- nie mogłam ich zwalczyć aphtinem, więc poszłam po coś skueczniejszego. wtedy *** była zaczeriwniona i krostek było nie wiele, ale pediatra popatrzył i nic nie powiedział, więc pomyślałam że to poprostu odparzenie. Ale teraz..... Czy te pleśniawki i krostki mogą być wynikiem jakiegoś zakażenia wirusowego albo grzybicznego czy wogóle nie mają ze soba związku?

Mojego pediatry nie ma ( ma urlop do końca kwietnia) a do drugiego w przychodni wolałabym nie iść-poradziła mi kiedyś przy wystawianiu opini do żłobka dla mojej starszej dziewczynki bym dawała dziecku neospazminę jak bedzie płakało.(????) Nie bardzo wiem co mam robić z krostkami i czy się nie przniosą. Stosowałam sudocrem a potem alantan. Jestem trochę przerażona.Bardzo proszę o radę.

Patrycja
      • Dodano: 18-04-2006, 15:00
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam

Moja córeczka miała podobne objawy i pediatra przepisał Clotrimazolum (Clotrimazol) I POMOGŁO!!! Ten krem można kupić bez recepty, kosztuje około 3zł Pozdrawiam
      • Dodano: 24-04-2006, 18:02
      •  
      •  
      •  

Czy wiecie, że odstawienie tabletek koncepcyjnych nie blokuje jajeczkowania na stałe?

http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,394,plodnosc-po-odstawieniu-antykoncepcji-hormonalnej,from-user

• Dodano: 30-04-2006, 21:04
      •  
      •  
      •  
      •  
      Dokladnie, ten kremik pomoze. On jest dla doroslych i w ulotce nie ma nic o niemowlakach ale bez problemu mozna go stosowac. Lekarka przepisujac go od razu mnie uprzedzila. Wie ze jestem przewrazliwiona i bym od razu z ulotka przybiegla ze chyba sie pomylila to nie lek dla dziecka razz Ale pomoglo, plesniawka zazwyczaj towarzysza te plamki wokol narzadow rodnych. A moja zlapala plesniawke poniewaz po kazdym jedzeniu wyparzalam butelki, smoczki w sterylizatorze. Lekarka stwierdzila ze za sterylnie, ze raz dziennie wystarczy. I faktycznie, po plesniawkach ani sladu icon_smile.gif Pozdrawiam

quelle

• Dodano: 01-05-2006, 18:56
      •  
      •  
      •  
      •  
      A moze poprostu zalapala wiatrowke albo opryszczke albo innego wirusa. Te choroby moga tak wygladac. Clotrimazolum to zeczwiscie dobry lek ale na grzybice a tu bardziej prawdopodobna jest sprawa wirusowa a Clotrimazolum na to kompletnie nie dziala. pozdrawiam.
      • Dodano: 02-05-2006, 19:15
      •  
      •  
      •  
      •  
      Plesniawka to grzyb. Towarzyszy jej takze wysypka wokol pupy. Skoro 2 lekarzy poleca ta masc i ona pomaga to cos w tym jest.

quelle

• Dodano: 03-05-2006, 15:11
      •  
      •  
      •  
      •  
      Mamy za malo informacji wiec uwazam ze klucenie sie grzyb czy wirus czy jeszcze cos innego nie masensu. wysypki sa do siebie podobne a ten opis niewiele mowi.

Podobne dyskusje

Ankieta

U kogo najczęściej występuje cukrzyca typu1

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny