Pediatria dla pacjentów - komentarze do tekstów

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (5.0)
      Pediatria - komentarze do tekstów dodane przez pacjenta i rodziny.
       O grupie Forum  Wiadomości (225) Artykuły (48) Porady (106) Społeczność (29) Szukaj  
                     

      Forum - Pediatria dla pacjentów - komentarze do tekstów

      Wszawica [7]

      • Dodano: 30-06-2011, 14:27
      •  
      •  
      •  
      •  
      Przeczytaj komentowaną poradę: Wszawica

      Moje dziecko również przyniosło z przedszkola wszy, myslalam, ze ten temat juz dawno nie jest aktualny, a jednak, kiedys stosowalo sie ocet i inne wynalazki, na szczescie umycie glowy dziecka preparatem zwalczającym wszwice Harton pomoglo, wszy pozdychaly, pozniej trzeba je wyczesac, polecam
      Głosowałaś/eś już na tę wypowiedź
      • Dodano: 08-08-2011, 11:17
      •  
      •  
      •  
      •  
      mam podobny problem, nie wiem ktory specyfik bedzie najlepszy na zwalczenie wszy i gnid? o tym hartonie slyszlaam juz od higienistki w szkole, moze warto sprobowac? orientuje sie ktos jeszcze w tych preparatach?
      Głosowałaś/eś już na tę wypowiedź
      • Dodano: 17-08-2011, 11:19
      •  
      •  
      •  
      •  
      Harton można śmiało wypróbować. Też go polecam bo gdy moje dziecko przyniosło wszy pomógł bardzo szybko.
      Głosowałaś/eś już na tę wypowiedź
      • Dodano: 03-01-2012, 12:00
      •  
      •  
      •  
      •  
      jest nowy środek, który jest silniejszy od Hartona (u swojej córy 2 razy nim próbowałam, ale zawsze zostawało trochę gnid i po kilku dniach znowu wszy się pojawiały). nazywa się Linicin Lotion i wcześniej był tylko zagranicą, teraz jest już w polskich aptekach. Nie zawiera substancji owadobójczych i można go zastosować nawet u półrocznego malucha (choć moja córa to już 6-letnia pannica). W każdym razie Linicin trzyma się na włosach 15 minut, a potem wyczesuje całe to paskudztwo (martwe wszy, ale też gnidy) bardzo gęstym grzebieniem, który dostajesz z tym środkiem w aptece. Polcam go spróbować i pamiętać, że wszy to nie jest problem brudnej głowy czy braku higieny, tylko każdy może się zarazić, jak jakieś dziecko przyniesie wszy do przedszkola czy szkoły!!!
      Głosowałaś/eś już na tę wypowiedź
      • Dodano: 27-02-2012, 15:36
      •  
      •  
      •  
      •  
      @paprotka: a orientujesz się jak to jest z zawartością toksyn w tym linicin lotion? czy może być stosowany przez kobiety w ciąży? mój pierworodny przyniósł ze szkoły wszy, leczyłam hartonem, który został mi po ostatnim razie (niestety teraz wróciły i mnie przy okazji zaraziły), ale zgubiłam ulotkę i nie wiem czy nie ma przypadkiem przeciwwskazań. Spróbowałabym tego linicinu, bo to spora dogodność jednak z tym kwadransem tylko, ale wolę być przezorna. Wiesz coś może?
      Głosowałaś/eś już na tę wypowiedź
      • Dodano: 27-02-2012, 19:27
      •  
      •  
      •  
      •  
      @ruby: przyznam szczere, że nie znam całej ulotki na pamięć, nie mogę jej teraz znaleźć ale trochę poszperałam i znalazłam na stronie nawszy.pl dokładny opis produktu, i tak, jest adnotacja o tym, że linicin jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i karmiących matek. Dla pewności spytaj w aptece, na pewno udzielą Ci takiej informacji. Powodzenia smile
      Głosowałaś/eś już na tę wypowiedź
      • Dodano: 27-02-2012, 21:00
      •  
      •  
      •  
      •  
      dziękuję za odpowiedź, tak właśnie uznałam, że najlepiej będzie zapytać w aptece. pani za ladą sama polecała ten linicin i zapewniała, że jest absolutnie bezpieczny. już jestem po kuracji, rzeczywiście szybko poszło, następnym razem (choć bardzo mam nadzieję, że go nie będzie) będę już wiedzieć czym leczyć dzieci, pozdrawiam smile
      Głosowałaś/eś już na tę wypowiedź

      Podobne dyskusje

      Ankieta

       

      Czy stosujesz antykoncepcję?