użytkowników online: 2683

Pediatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
pediatria
Oceń forum: 
 (3.3)
      Pediatria - forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (516) Artykuły (154) Porady (227) Społeczność (294) Szukaj  

Forum - Pediatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Niska temperatura ciała dziecka [8]

• Dodano: 16-08-2009, 14:51
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam serecznie, mój syn ma obecnie rok i dwa miesiące.Kilka dni temu nagla dostał wysokiej gorączki i dostał drgawek.Pogotowie zabrało nas do szpitala,tam dalej utrzymywała się jeszcze przez jeden dzień gorącza i dołączyła do tego biegunka, badania nic nie wykazały, nie był rotawirusa ani pasożytów. Teraz jesteśmy już w domu, ale dziecko ma niską temp. ciała od 35,1do36,1 jest często zimne i zlane takim zimnym potem. Jestem bardzo wystraszona po ostatnich przejściach ciągle mu mierzę temp.różnymi termometrami, ale taka jest temp.czy to może świadczyć o jakieś chorobie, czy to zagraża dziecku? Co można zrobić aby tem.podnieść? Bardzo proszę o jakąś podpowiedź.

ilona

• Dodano: 05-12-2009, 20:37
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam !mam podobny problem, syn jest zdrowym chłopcem, jednak martwi mnie jego temperatura ciała,która wacha się pomiędzy 35,4 a 35,5.Często się poci.Czy to normalne? Proszę o radę.
      • Dodano: 30-08-2010, 21:46
      •  
      •  
      •  
      •  
      ilona23 2009-08-16 14:51:00 Witam serecznie, mój syn ma obecnie rok i dwa miesiące.Kilka dni temu nagla dostał wysokiej gorączki i dostał drgawek.Pogotowie zabrało nas do szpitala,tam dalej utrzymywała się jeszcze przez jeden dzień gorącza i dołączyła do tego biegunka, badania nic nie wykazały, nie był rotawirusa ani pasożytów. Teraz jesteśmy już w domu, ale dziecko ma niską temp. ciała od 35,1do36,1 jest często zimne i zlane takim zimnym potem. Jestem bardzo wystraszona po ostatnich przejściach ciągle mu mierzę temp.różnymi termometrami, ale taka jest temp.czy to może świadczyć o jakieś chorobie, czy to zagraża dziecku? Co można zrobić aby tem.podnieść? Bardzo proszę o jakąś podpowiedź.
      • Dodano: 12-01-2011, 20:58
      •  
      • Wpis został ukryty
      • pokaż
      •  
      •  
      •  
      •  
      •  
      ilona23 2009-08-16 14:51:00 Witam serecznie, mój syn ma obecnie rok i dwa miesiące.Kilka dni temu nagla dostał wysokiej gorączki i dostał drgawek.Pogotowie zabrało nas do szpitala,tam dalej utrzymywała się jeszcze przez jeden dzień gorącza i dołączyła do tego biegunka, badania nic nie wykazały, nie był rotawirusa ani pasożytów. Teraz jesteśmy już w domu, ale dziecko ma niską temp. ciała od 35,1do36,1 jest często zimne i zlane takim zimnym potem. Jestem bardzo wystraszona po ostatnich przejściach ciągle mu mierzę temp.różnymi termometrami, ale taka jest temp.czy to może świadczyć o jakieś chorobie, czy to zagraża dziecku? Co można zrobić aby tem.podnieść? Bardzo proszę o jakąś podpowiedź.
      • Dodano: 13-01-2011, 23:08
      •  
      •  
      •  
      •  
      moja 7 miesięczna dzidzia miała kaszelek i na własną odpowiedzialnosc zaczełam jej dawac syrop na kaszel, kupiony w aptece, oczywiście odpowiednia dawka
      I temperatura ciała strasznie spadła do 35, 1
      Strasznie się wystraszyłam, pojechaliśmy do pediatry dała mi tylko czopki i nic na kaszel. chyba zrobie syrop z cebuli. mam nadzieje, ze szybko przejdzie
      • Dodano: 17-11-2011, 01:04
      •  
      • Wpis został ukryty
      • pokaż
      •  
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam serdecznie, ja byłam z dzieckiem u lekarza, zaniepokojona niską temperaturą i pediatra powiedział,że jak dziecko jest spocone, to pot izoluje i temperatura w rzeczywistości jest inna, dlatego przy mierzeniu trzeba zwrócić uwagę,by dziecko nie było spocone tam, gdzie jest termometr.
      • Dodano: 05-04-2014, 18:55
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam, mam ten sam kłopot.Córeczka zdrowa jak nie wiem co- nagle dopada straszny ból głowy -dokładnie w okolicach czoła i niska temp. ciała ok.34,7. Wcześniej nie wpadłam na pomysł zmierzenia jej temp.i lekarka kazała nam iść do okulisty.dno oka ok, widzi świetnie. Nie wiem od czego ten straszny ból i niska temp. Dodam że córeczka ma 6 lat i przy takim bólu i niskiej temp od razu zasypia na jakies 2-3 godzinki i wstaje tak jakby nic się nie stało.......o co chodzi????
      • Dodano: 18-04-2014, 21:00
      •  
      •  
      •  
      •  
      Gość 2011-11-17 01:04:56 Witam serdecznie, ja byłam z dzieckiem u lekarza, zaniepokojona niską temperaturą i pediatra powiedział,że jak dziecko jest spocone, to pot izoluje i temperatura w rzeczywistości jest inna, dlatego przy mierzeniu trzeba zwrócić uwagę,by dziecko nie było spocone tam, gdzie jest termometr.
      biggrin

Podobne dyskusje

Ankieta

Która z chorób występuje po ukąszeniu przez kleszcza?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny