Pediatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
pediatria
Oceń forum: 
 (3.3)
      Pediatria - forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (517) Artykuły (153) Porady (227) Społeczność (294) Szukaj  

Forum - Pediatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Wapno dla dzieci [9]

• Dodano: 16-04-2008, 16:47
      •  
      •  
      •  
      •  
      Mam pytanie czy wapno można podawać samemu bez konsultacji z lekarzem 14 miesięcznemu dziecku i w jakim celu się go stosuje, bo mi ktos poleca je podawać.
      • Dodano: 17-04-2008, 15:31
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja też się przyłączam do tego pytania. Moja córka ma niecałe 17 miesięcy i alergię na mleko. Dostaje sinlac i je dużo potraw mięsnych + żółtko. Od jakiegoś czasu ma nieładne paznokcie od nóg i zastanawiam się, czy nie brakuje jej wapnia. Tym bardziej że czytałam, że dzieciom tzw. bezmlecznym w tym wieku należy podawać calcium. Na syropie jest jednak dawkowanie od 4 roku życia, więc nie wiem ile, a poza tym boję się przedobrzyć.
      • Dodano: 19-04-2008, 11:57
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam. Radziłabym zasięgnąć porady pediatry dziecka i samemu na własną rękę nie podawać w dużych ilościach wapna. Przedawkowanie wapna nie prowadzi do niczego dobrego. A na pewno nie podawałabym go dziecku jeśli nie ma takiej potrzeby.
      • Dodano: 04-06-2008, 19:58
      •  
      •  
      •  
      •  
      ja mojemu synkowi podawałam wapno jak miała ok.5 miesiecy po 1,5 ml dwa razy dziennie..... według mnie wapno pomaga przy alergiach a miał alergi na mleko no i przy przeziebieniu,pamietam jak ja byłam mała lekarz czesto przepisywał mi wapno własnie przy przeziebieniu
      • Dodano: 09-12-2008, 19:16
      •  
      •  
      •  
      •  
      Wapnodziala przeciwwysiekowo i przeciwobrzekowo, calcium wykazuje tez dzialanie przeciwalergiczne i pobudza mechanizmy ochronne organizm dlatego zaleca sie podawanie go przy przeziebieniach ale rowniez uzupelnia niedobory wapnia w organizmie jesli nie ma potrzeby radzilabym nie podawac wapna jesli jedak ma Pani jakies watpliwosci co do poziomu wapna w organizmie malucha radze skontaktowac sie z pediatra, ja podawalam synkowi wapno w tabletkach 2x0,5 tabletki kruszac i wsypujac do mleka bo syropki to dla niego kara! synek ma 11 miesiecy i byl przeziebiony
      • Dodano: 13-12-2008, 00:13
      •  
      •  
      •  
      •  
      O wapnie w syropie Sanosvit:

Dawkowanie:

Doustnie, dorośli 1 łyżka stołowa 2-3 razy dziennie. Dzieci do 6 r.ż. 1 łyżeczka do herbaty 2-3 razy dziennie, dzieci 7-13 r.ż. 2 łyżeczki do herbaty 2-3 razy dziennie.

Zastosowanie:

Wspomagająco w leczeniu zakażeń dróg oddechowych, przeziębienia, grypy, chorób alergicznych, stanów zapalnych, krzywicy, osteomalacji. Uzupełnienie niedoborów wapnia, zwłaszcza w stanach zwiększonego zapotrzebowania (ciąża, laktacja, okresy intensywnego wzrostu u dzieci, rekonwalescencja, złamanie kości). Zapobieganie i leczenie osteoporozy różnego pochodzenia.

Jak widzicie pisza tez o dzieciach DO 6 roku zyciaicon_wink.gif

Ja obydwu swoim córkom podaje ten syrop-młodsza ma 14misiecy i skaże białkowa-daje jej to wapno jak jest chora czy przeziebiona,jak równiez gdy dostaje silnej reakcji uczuleniowej.Starszej równiez daje w okresie przeziebienia i chorób i kilka dni po ich zakończeniu..Syrop ma dobry smak,mozna dolewac do mleka.Nam to zawsze przepisuje pediatra gdy dziewczyny są chore,kazdy pediatraicon_wink.gif

Ana

• Dodano: 13-12-2008, 00:15
      •  
      •  
      •  
      •  
      Butelka 150ml kosztuje ok 5-7zł

Ana

• Dodano: 19-04-2011, 15:57
      •  
      •  
      •  
      •  
      Z wapna dla dzieci to dobre jest w płynie, robi je firma sanosvit, choć pewnie są też inne, kupowałam jakiś czas temu na promocji w płockiej aptece za grosze to było tanie, a syropik jest dość wydajny i spory. Podaje się regularnie w małych ilościach. Ale przy maluchach dobrze jest to skonsultować z lekarzem.
      • Dodano: 15-05-2012, 08:15
      •  
      • Wpis został ukryty
      • pokaż
      •  
      •  
      •  
      •  
      •  
      a co z 2 miesięcznym maluszkiem? karmię piersią i napiłam się herbaty z sokiem malinowym córeczkę całą obsypalo czy mogę podać jej wapno do mleka

Podobne dyskusje

Ankieta

Czy stosujesz antykoncepcję?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny