użytkowników online: 4135

Pediatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
pediatria
Oceń forum: 
 (3.3)
      Pediatria - forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (516) Artykuły (154) Porady (227) Społeczność (294) Szukaj  

Forum - Pediatria - grupa dla rodziny i pacjenta

kaszel suchy krtaniowy [38]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 02-06-2013, 20:52
      •  
      •  
      •  
      •  
      Próbowaliśmy odrobaczać to nie to ;/
      • Dodano: 08-06-2007, 22:28
      •  
      •  
      •  
      •  
      witam.MOJA córka ma często kaszel krtaniowy.Osłuchowo jest zawsze czysta,gardło tez OK.KASZEL NAJGORSZY JEST W NOCY.żadne syropy nie pomagaja.potrafi kaszlec 2,3 godziny bez przerwy.póżniej nie kaszle prawie wcale przez2godz.a gdy znowu zacznie to znowu 2,3 godz bez przerwy.Rano budzi sie wykonczona,w dzień powtórka.testy niczego nie wykazały.Córka ma refluks zolądkowo przelykowy,mimo brania lekow nic sie nie poprawia.średnio raz w mscjest chora. czy ktoś ma podobne problemy/? frown prosze o porady frown
      [addsig]

daniella

• Dodano: 13-06-2007, 21:11
      •  
      •  
      •  
      •  
      udaj się do gastrologa i niech on pokieruje córką, zapisze odpowiednie leczenie na refluks, bo to jest przyczyną kaszlu, a w konsekwencji nawracających chorób, życzę powodzenia
      • Dodano: 25-11-2007, 15:25
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam mój syn ma 4,5 roku od początku w zasadzie choruje ale jego choroba objawia się kaszlem typowo krtaniowym suchy szczekający w nocy najgorzej potrafi kaszleć przez 2-3 godzin, potem przerwa z 2-3 godziny i od nowa.... Nie mam już siły chodzić po lekarzach za każdym razem mówią to samo czyli: osłuchowo wszystko ok gardło też a kaszel nie wiadomo skąd !!!!!! za każdym razem dostaje antybiotyk który bierze od tygodnia do dwóch jest wtedy trochę lepiej i za dwa tygodnie to samo.

W tym roku lekarz stwierdził że trzeba wyciąć migdałki . Tak też zrobiłam . Faktycznie po wycięciu migdałków był spokój 6 miesięcy myślałam że w końcu się to skończyło . Niestety od 8 tygodni kaszle znowu tak samo i tym razem nic nie pomaga nawet antybiotyki. Proszę czy ktoś miał podobny problem bo ja już naprawdę mam dość lekarzy od 4 lat nic tylko chodzę od jednego do drugiego, testy też już miał robione wyszło ok. Pomóżcie.
      • Dodano: 25-11-2007, 15:26
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam mój syn ma 4,5 roku od początku w zasadzie choruje ale jego choroba objawia się kaszlem typowo krtaniowym suchy szczekający w nocy najgorzej potrafi kaszleć przez 2-3 godzin, potem przerwa z 2-3 godziny i od nowa.... Nie mam już siły chodzić po lekarzach za każdym razem mówią to samo czyli: osłuchowo wszystko ok gardło też a kaszel nie wiadomo skąd !!!!!! za każdym razem dostaje antybiotyk który bierze od tygodnia do dwóch jest wtedy trochę lepiej i za dwa tygodnie to samo.

W tym roku lekarz stwierdził że trzeba wyciąć migdałki . Tak też zrobiłam . Faktycznie po wycięciu migdałków był spokój 6 miesięcy myślałam że w końcu się to skończyło . Niestety od 8 tygodni kaszle znowu tak samo i tym razem nic nie pomaga nawet antybiotyki. Proszę czy ktoś miał podobny problem bo ja już naprawdę mam dość lekarzy od 4 lat nic tylko chodzę od jednego do drugiego, testy też już miał robione wyszło ok. Pomóżcie.
      • Dodano: 16-09-2008, 16:56
      •  
      •  
      •  
      •  
      moj synak ma skonczone piec latek i tez mam taki problem,chodzilam po wszystkich lekarzach i zaden nie pomogl dopiero kolezanka mi powiedziala ze przy takich atakach najlepiej wystawic dziecko na zimne powietrze zeby sie zachlyslo a potem dac troche loda..wiem ze to brutalny sposob ale naprawde pomaga!!!!
      • Dodano: 16-09-2008, 20:41
      •  
      •  
      •  
      •  
      moja córka miała dokładnie takie same problemy z kaszlem,to było okropne,od roku nie choruje.PO PROSTU CóD!!!moja mama to wymodliła! icon_biggrin.gif

Radzę ci iść do gastrologa,moja córka miala refluks żołądkowy i stąd ten kaszel.

daniella

• Dodano: 24-10-2008, 12:03
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam.Daniella tu nie ma nic brutalnego . Przyczyny kaszlu krtaniwego sa rózne,niejednokrotnie lekaze nie potrafia okreslic przyczyny. Jesli dochodzi do ostrego ataku i dziecko ma problemy z oddychaniem rzeczywiscie najlepiej wystwic je na świeze powierze, pootwierac okna niezalenie od pory roku, zapewnic dzicku odpowiednia wilgotnosc powietrza w pokoju, w przypadku gdy dziecko przestraszy sie niemoznscia oddechu uspokoic je, tłumaczyc ze ma powoli oddychac i z pewnoscia po pewnym czasie bedzie poprawa,z objawami ktore nie ustepuja lub gdy wystepuja inne np. wirusowe zapalenie nalezy udac sie niezwlocznie do lekarza.
      • Dodano: 05-12-2008, 08:31
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja też mam taki sam problem.Mam córeczkę w wieku 5 lat.Od 3 lat jest leczona na zapalenie krtani przez lekarzy,zarzyła już tysiące antybiotyków i nic nie pomaga.Przebiega to tak,że w nocy budzi ją kaszel krtaniowy,mam wrażenie że zaraz się udusi,brakuje jej powietrza,natomiast rano kiedy idziemy do lekarza ona już tak nie potrafi zakaszlec i mam wrażenie że lekarz się patrzy na mnie jak na wariata.Tak jakbym Ja wymyślała mojemu dziecku choroby.Dziwi mnie tylko jedno,przez rok czasu byliśmy całą rodziną w Irlandii i tam nie było mowy o rzadnych chorobach,cały rok był spokój,czy to nasze powietrze tak żle wpływa na nasze dzieci?[addsig]

Monika

• Dodano: 05-12-2008, 08:37
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja też mam taki sam problem.Mam córeczkę w wieku 5 lat.Od 3 lat jest leczona na zapalenie krtani przez lekarzy,zarzyła już tysiące antybiotyków i nic nie pomaga.Przebiega to tak,że w nocy budzi ją kaszel krtaniowy,mam wrażenie że zaraz się udusi,brakuje jej powietrza,natomiast rano kiedy idziemy do lekarza ona już tak nie potrafi zakaszlec i mam wrażenie że lekarz się patrzy na mnie jak na wariata.Tak jakbym Ja wymyślała mojemu dziecku choroby.Dziwi mnie tylko jedno,przez rok czasu byliśmy całą rodziną w Irlandii i tam nie było mowy o rzadnych chorobach,cały rok był spokój,czy to nasze powietrze tak żle wpływa na nasze dzieci?[addsig]

Monika

• Dodano: 06-12-2008, 22:21
      •  
      •  
      •  
      •  
      moze jest alergikiem?warto udac sie do alergologa lub pulmonologa.a moze pomógłby wyjazd nad moze?

Podobne dyskusje

Ankieta

Która z chorób NIE jest przenoszona jest drogą płciową?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny