użytkowników online: 2560

Pediatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
pediatria
Oceń forum: 
 (3.3)
      Pediatria - forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (516) Artykuły (154) Porady (227) Społeczność (294) Szukaj  

Forum - Pediatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Pulmicort do inhalacji [48]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 27-06-2013, 10:38
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja podalam mojemu juz prawie pieciolatkowi pulmicord gdy mial 3,5 roku. Zaczal plakac po czym nastapily dusznosci. Bylam wczesniej u lekarza ale powiedzial ze to tylko przeziebienie. Pojechalismy szybko na pogotowie gdzie lekarka stwierdzila tylko zapalenie pluc. Ja upieralam sie ze to krtan (bo podczas placzu uslyszalam to chcrakterystyczne "szczekanie") W koncu zjechalismy do szpitala gdzie faktycznie potwierdzili krtan. Podano Mu adrenaline i pulnicord. Niby bylo Mu lepiej ale ze i ja zachorowalam to lekarka poradzila abym wziela kilka dawek to mi pomoze. Wzielam i bylo strasznie . Bolala mnie po nim glowa czulam sie ogolnie rozbita i pomyslalam ze On tez moze to odczuwa. Zabralam synka do homeopatki. I po miesiacu podawania kropli i przestrzegania zalecen jak reka odjal. Okazalo sie,ze syn nie jest alergikiem-gdzie ciagle zapisywano Mu leki na alergie bo kaszel byl nieustajaco. A jego przyczyna byla bardzo smieszna . Mial chore zatoki i nie splywalo z zatok do noska tylko na gardlo i stad ten uporczywy kaszel poranny i czesty w ciagu dnia. Bylam zaskoczona bo rozne opinie slyszalam na temat homeopatii. Byc moze dorosly czlowiek moze sie "zasugerowac" ale dziecko? O ile lzej mi bylo jak wiedzialam ze nie musi przyjmowac tych sterydow. Homeopatia nie wyklucza przyjmowania antybiotykow bo i tak bywalo ze maluch musial przyjac antybiotyk (w przedszkolu to choroba za choroba) ale homeopatia wspierala to leczenie i wlasciwie z przewleklych chorob zrobil sie tydzien chorowania i mogl isc do przedszkola. Jedyny mankament jaki ma homeopatia to -moim zdaniem- czestosc i systematycznosc w podawaniu kropli badz granulek. Zaczelam co pol godziny potem czasy sie wydluzaly w stanach chorobowych nawet w nocy.. Ale temp 39 z kawalkiem pokonalismy bez lekow -takich z apteki. Mialam przygotowany lek na wszelki wypadek jednak sie udalo. Teraz wiem ze temp nie mozna zbijac od razu pomimo ze maluch jeczy bo trzeba dac organizmowi powalczyc. A potem juz jest coraz lepiej. Jest coraz wiekszy i widze ze radzi sobie z chorobami coraz lepiej. Ale sprawdzam w necie jakie leki, co powoduja, jakie sa skutki uboczne i dziwie sie ze lekarze przepisuja dzieciom ktore nie sa alergikami leki na alergie, gdzie kolejni lekarze pisza,ze bezwzglednie nie mozna. Lacza leki, ktorych (nawet w samych ulotkach jest napisany sklad) nie wolno podawac razem.. I badz tu czlowieku madry.. a przeciez chodzi o nasze ldzieci... Zycze zdrowia i powodzenia w trafieniu na dobrego i madrego lekarza . Mi sie udalo mam wspaniala pediatre i wspaniala homeopatke a dzialajac razem wyciagnely mi dziecko z niemalych opresji. I wiem ze coraz wiecej lekarzy sklania sie ku homeopatii bo wspiera konwencjonalna medycyne i madrze i systematycznie stosowana naprawde pomaga..
      • Dodano: 29-11-2004, 22:48
      •  
      • Wpis został ukryty
      • pokaż
      •  
      •  
      •  
      •  
      •  
      Lekarz zapisał mojemu czterolatkowi pulmicort 0.25 do inhalacji z nebulizatorem. Plastikowe ampułki do mieszania z roztworem soli fizjologicznej. W domu mam inhalator Bronchiol plus, który zazwyczaj zalewało się gorącymi wywarem z ziół lub gorącą wodą z lekarstwem. Czy można to w jakiś sposób wykorzystać? Czy trzeba coś specjalnego?

Pozdrawiam,

M.M.
      • Dodano: 29-11-2004, 23:07
      •  
      •  
      •  
      •  
      Są specjalne urządzenia zwane nebulizatorem, które zapewniają najskuteczniejsze rozpylenie i wchłonięcie leku "do nebulizacji", ale zwykły inhalator też prawdopodobnie może być.

Przy niektórych lekach było zastrzeżenie, że nie powinny być stosowane w inhalatorach ULTRADŹWIĘKOWYCH. Proszę sprawdzić jaki typ inhalatora Pan ma (powiem szczerze nie znam tego typu Bronchiol plus...) oraz czy na ulotce tego Pulmicortu nie piszą coś o zastrzeżeniach odnośnie jego stosowania w inhalatorach, zamiast w nebulizatorach.

Jeżeli nie jest jasno zabronione, to najpewniej znaczy, że jest dozwolone icon_smile.gif[addsig]

Pozdrawiam!

Jarosław Kwiecień

Śląskie Centrum Pediatrii w Zabrzu

• Dodano: 29-11-2004, 23:12
      •  
      •  
      •  
      •  
      Na ulotce nie jest napisane nic o mieszaniu leku z gorącą wodą natomiast jest napisane, że jest to lek do nebulizatorów z wyjątkiem ultradźwiękowych. To co posiadam nie ma wiele wspólnego z ultradźwiękami. Jest to po prostu trochę nowocześniejsza odmiana garnka z ręcznikiem zarzucanym na głowę icon_smile.gif Rolę garnka pełni tu naczynie plastikowe, a rolę ręcznika maska na usta i nos lub rura wkładana do ust.

Pozdrawiam,

Mirosław Gajda
      • Dodano: 29-11-2004, 23:43
      •  
      •  
      •  
      •  
      Czyli chyba może być icon_smile.gif

Pozdrawiam

J.Kwiecień

Pozdrawiam!

Jarosław Kwiecień

• Dodano: 30-11-2004, 09:24
      •  
      •  
      •  
      •  
      Dziękuję za odpowiedź. Będziemy próbować icon_smile.gif
      • Dodano: 22-12-2004, 00:37
      •  
      •  
      •  
      •  
      Czy pulmicort musi być mieszany z solą fizjologiczną?

Stosuję bez rozcieńczania,przez inhalator pneumatyczny.
      • Dodano: 22-12-2004, 16:44
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam!

Chciałbym się jeszcze upewnić, czy mówimy o tej samej postaci leku- czy chodzi o plastikowe pojemniczki Pulmicort po 2 ml do nebulizatorów?

Jeżeli tak, to ten lek MOŻE, ale NIE MUSI być rozcieńczany solą fizjologiczną. Pulmicort w postaci nierozcieńczonej zaleca się, jeżeli chodzi nam tylko o wziewne podanie samego leku. Jeżeli chcemy dodatkowo rozrzedzić wydzielinę w oskrzelach to można zrobić dłuższe inhalacje większą ilością soli fizjologicznej, a dodatkowo podać do tego Pulmicort, który zadziała przeciwzapalnie.[addsig]

Pozdrawiam!

Jarosław Kwiecień

• Dodano: 29-11-2007, 09:52
      •  
      •  
      •  
      •  
      Jestem mamą 3-latka, któremu podaję pulmicort wziewnie zgodnie z zaleceniem lekarza. Jednakże zauważyłam, że dziecko jest bardzo nerwowe, poudzone, jakby złe na cały świat i ma koszmary nocne. Czy to może być efekt uboczny pulmicortu?
      • Dodano: 02-12-2007, 23:30
      •  
      •  
      •  
      •  
      moze byc to skutek uboczny prosz przeczytac ulotke dokladnie
      • Dodano: 22-10-2008, 09:06
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam,

Mam problem .Ze swoim kaszlącym od kilku miesięcy dzieckiem byłam u lekarza.Na początku pierwszy zalecił antybiotyk,który syn zwyczajnie zwrócil.

Wieczorem,w sobotę stan sie pogorszyl(wymioty,silny kaszel) i pojechalam na pogotowie .Tam pani doktor stwierdziła,że antybiotyk mam odstawic i zwyczajnie dac dziecku wyzdrowiec.Osluchowo wszystko w porzadku.W poniedzialek jednak poszlam do rodzinnego i tam doktor stwierdzil zmiany i znow zapisal antybiotyk!Doustnie..

Kasze,katar trwa juz kilka miesiecy a on uparcie tylko antybiotyk bez zadnych badan..Wiec poprosilam o skierowanie do pulmunologa .

Pulmunolog stwierdzil szmery i wypisal sterydy.Diagnoza:ASTMA

Na moja sugestie,ze moze tak jakies badania np krwi nakrzyczal na mnie,ze wie lepiej, to alergia,astma na 70%,ze musze ufac itp.

Moje pytanie:Czy mozna na podstawie tylko badania stetoskopem stwierdzic astmę??I mam ufac takiej diagnozie????

Podobne dyskusje

Ankieta

U kogo najczęściej występuje cukrzyca typu1

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny