Pediatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
pediatria
Oceń forum: 
 (3.3)
      Pediatria - forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (516) Artykuły (154) Porady (227) Społeczność (294) Szukaj  

Forum - Pediatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Suche usta [8]

• Dodano: 16-11-2004, 17:26
      •  
      •  
      •  
      •  
      Moja 5-letnia corka ma stale suche i spierzchniete usta.Czy jest to objaw jakis niedoborow witamin?Samo natluszczanie nie bardzo pomaga, a jezeli to na krotko.
      • Dodano: 16-11-2004, 22:11
      •  
      •  
      •  
      •  
      Można spróbować dostępnych bez recepty preparatów witaminowych dla dzieci zawierających wit. z grupy B oraz A+E, są też dobre maści witaminowe ochronne na usta z wit. A - szczegóły doradzi farmaceuta w aptece, bo tu wybór jest bardzo duży, a leki są i tak bez recepty.

A czy dziecko nie ma nawyku przygryzania warg, lub ich skubania? To jest częsta przyczyna takich dolegliwości i wtedy trzeba głównie walczyć z tym nawykiem.

[addsig]

Pozdrawiam!

Jarosław Kwiecień

Śląskie Centrum Pediatrii w Zabrzu

• Dodano: 29-11-2007, 21:50
      •  
      •  
      •  
      •  
      nie wiem czy wiesz ale to są pierwsze objawy alergii.tak było u mojej córeczki.też tłumaczyłam sobie że pomadki ochronne pomogą,,,,

alicja015

• Dodano: 30-11-2007, 00:52
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witaj, polecam poczciwą, kupioną w aptece białą wazelinę i tym smaruj usta dziecka. Pomaga bo stosuję ją u siebie i własnego dziecka, na początku często, potem już rzadziej, ale zawsze przed wyjściem na dwór i po umyciu zębów (pasta wysusza usta). Pozdrawiam icon_smile.gif

magmau

• Dodano: 30-11-2007, 18:16
      •  
      •  
      •  
      •  
      Powodem może być oddychanie przez usta, tak oddychają dzieci z alergią. Zaobserwuj czy podczas snu twoja córka ma zamknięte usta, jeżeli nie to tu tkwi sęk. A po za tym może mieć brak witamin.
      • Dodano: 05-12-2007, 18:17
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja mam podobny problem,moj syn 5 lat ma nonstop spierzchniete usta czasami wygladaja jak jeden strup.Robilam badania na alergie i nic nie wyszlo. Podaje mu witaminy i tez nic . Sama nie wiem co robic . icon_cry.gif
      • Dodano: 29-07-2011, 16:39

wiadomość usunięta z powodu naruszenia regulaminu Forum

treść wiadomości zachowana w archiwum

• Dodano: 21-09-2011, 16:31

wiadomość usunięta z powodu naruszenia regulaminu Forum

treść wiadomości zachowana w archiwum

Podobne dyskusje

Ankieta

Która z chorób występuje po ukąszeniu przez kleszcza?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny