użytkowników online: 3749

Pediatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
pediatria
Oceń forum: 
 (3.3)
      Pediatria - forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (516) Artykuły (154) Porady (227) Społeczność (294) Szukaj  

Forum - Pediatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Podwyższony poziom ALT i AST u niemowląt [14]

• Dodano: 01-05-2010, 16:36
      •  
      •  
      •  
      •  
      • Dodano: 18-06-2010, 11:36
      •  
      •  
      •  
      •  
      Mój syn ma 3 miesiące, poszłam z nim do lekarza kilka dni temu ponieważ miał 2 dni stan podgorączkowy, był marudny, brak apetytu itd. Nie miał żadnych dodatkowych objawów, lekarka zleciła badanie moczu + bilirubinę + aspat i alat. W moczu nic nie wyszło, bilirubina w normie, natomiast aspat i alat dwukrotnie zwiększony. Wpadłam w panikę ponieważ po urodzeniu przedłużała nam się żółtaczka (mamy z synem konflikt 0/A). Dostaliśmy skierowanie do szpitala, będziemy prowadzić dalszą diagnostykę ale lekarz uspokoił mnie, powiedział, że prawdopodobnie jest to reakcja na szczepienie przeciwko żółtaczce i jest to normalne, bardzo często się zdarza. Rzeczywiście syn był szczepiony tylko na żółtaczke 3 tygodnie temu, w ogóle tego nie skojarzyłam. Zrobimy dalsze badania ale lekarz powiedział, że raczej nie ma powodów do niepokoju.

pozdrawiam
      • Dodano: 07-11-2013, 03:14
      •  
      •  
      •  
      •  
      Gość 2010-03-28 10:33:28 witam
      mam ten sam problem i dlatego wznawiam temat moje dziecko ma 4 miesiące po badaniu AST ma na poziomie 114, ALT na poziomie 67,
      bilirubina 1.08 tu jest ok

czy ma lub mał Ktoś taką sytuację

bardzo się martwię

pozdrawiam
      • Dodano: 26-11-2013, 11:48
      •  
      •  
      •  
      •  
      U Nas jest podobny problem. Mała miała robione badania w kierunku chorób zakaźnych(ewentualność zarażenie się ode mnie w ciąży) cytomegalowirus, wirus Epstein-Barr, Toxoplazmoza. Dodatkowo zlecono badanie CK (kinaza kreatyninowa) Podwyższone próby wątrobowe to nie tylko choroby wątroby ale także mięśni, serca. Na razie nie mamy jeszcze nic ustalone. jesteśmy po wizycie u neurologa, w poradni chorób zakaźnych, teraz czekamy na wizytę u kardiologa.

Podobne dyskusje

Ankieta

Czy stosujesz antykoncepcję?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny