użytkowników online: 2876

Pediatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
pediatria
Oceń forum: 
 (3.3)
      Pediatria - forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (516) Artykuły (154) Porady (227) Społeczność (294) Szukaj  

Forum - Pediatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Plamy na języku u dziecka [72]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 06-12-2012, 16:24
      •  
      •  
      •  
      •  
      też miałem język geograf. tu jest problem: Wielu ludzi zarażone jest TASIEMCEM KARŁOWATYM. Niestety nie zdają sobie z tego sprawy. Badania kału nigdy go nie wykazują poniewaz ulega strawieniu w jelicie,a jaja SA bardzo delikatne. Leki przeciwpasożytnicze pomagają tylko na ok. 2 tyg. ponieważ odnawia się co 14-20dni. Najlepszy w leczeniu niclosamid z tym, ze trzeba powtarzać co 10 dni kilkakrotnie. Ale najlepsze są zioła. Przeanalizujcie dolegliwości swoje i rodziny. Zarażania występują rodzinnie lub na określonym terenie. Bezsennośc, bóle brzucha, drgawki, brak apetytu (ale niekoniecznie), wychudzenie (ale niekoniecznie), nudności, wymioty, ogólne zmęczenie, apatia, u dzieci nerwowość, zaparcia/ biegunki, nocne poty, niespokojny sen, zgrzytanie, czasem przyspieszone bicie serca. Te objawy mogą występować ale nie muszą. Uszkadza kosmki jelitowe które są odpow. za wchłanianie i może dojść do nietolerancji pokarmowych, wysypek, trądziku. Po wielu latach zarażenia dochodzą inne dolegliwości ponieważ organizm stale jest pozbawiany witamin i minerałów. To co najlepsze z pokarmu zjada pasożyt. Ten program moze postawić Was na nogi. Działa na różne pasożyty. Link http://alternatywnie-zdrowa.blogspot.com/2012/01/pasozyty-zmora-wspoczesnych.html
      W trakcie kuracji może pogorszyć się samopoczucie ale to znak że odblokowały się stany chorobowe i trzeba to przeczekać.
      • Dodano: 28-10-2004, 19:43
      •  
      •  
      •  
      •  
      Proszę o o radę i ewentualne wyjasnienie mojego problemu. Otóż u mojego trzyletniego synka co pewien okres ( co dwa miesiace ) pojawiają sie na jezyku czerwone jakby wżarte w jezyk plamki, które znikają po tygodniu. Lekarz pediatra twierdzi,że to jakas infekcja, ale nie wymaga leczenia. Ja jednak chcxiałabym wiedzieć cos więcej na ten temat, i jakie mogą być przyczyny.
      • Dodano: 28-10-2004, 22:19
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam!

Nie widząc dziecka trudno jednoznacznie się wypowiadać. Tego typu zmiany na języku to rzeczywiście może być jakaś infekcja, np. grzybica, czasami tak się dzieje przy niedoborze witamin i żelaza, wchodzi też w grę alergia na jakiś pokarm z takim miejscowym odczynem jamy ustnej. Przez internet na pewno tego nie rozstrzygniemy. Proponuję ponownie pokazać dziecko pediatrze w chwili gdy znowu coś pokaże się na języku i poprosić wtedy o zrobienie badań.

Pozdrawiam

Jarosław Kwiecień

Śląskie Centrum Pediatrii w Zabrzu

Pozdrawiam!

Jarosław Kwiecień

• Dodano: 21-11-2004, 23:47
      •  
      •  
      •  
      •  
      Mam bardzo podobny problem, dotyczy mojego czteroletniego synka. Pojawiają się u niego podobne plamy na języku tzn " jakby wżarte w jezyk i" z białą obwódką, obręczą na jej zewnątrznej stronie. Z upływem czasu powiększają się i stopniowo znikają . Pojawiają się dosłownie jak w zegarku raz na miesiąc. Myśląc, że to może jakieś grzyby zrobiłam wymaz z jamy ustnej w kierunku grzybów i przy okazji bakterii. Posiew w kierunku mykologicznym wyszedł ujemny a z powierzonego materiału wychodowano bakterie : Haemophilus influenzae - nie wydaje mi się aby to byo w yniku jakiejś przypadkowej infekcji. Faktem jednak jest, że wraz z pojawieniem się plamki występuje uporczywy kaszel - suchy, trwający dosłownie jeden dzień, poczym przechodzi w bardzo mokry. Trwa to już od jakiś dwóch lat i nasila się w okresie jesienno - zimowym. POZDRAWIAM Bernadeta icon_wink.gif
      • Dodano: 22-11-2004, 00:07
      •  
      •  
      •  
      •  
      Haemophilus influenzae może powodować stany zapalne gardła i nagłośni, ale spowodowane przez H.i. zapalenie jamy ustnej BEZ anginy to rzadkość. Wiele dzieci jest tylko nosicielem tej bakterii w gardle i nic im się nie dzieje (tzw. bezobjawowa kolonizacja H.influenzae) - tak może być też u Pani dziecka.

Zmiany takie jak Pani opisuje (z zastrzeżeniem, że nie widzę ich na własne oczy tylko czytam opis icon_smile.gif bardziej pasują jednak do grzybic. W większości tekstów medycznych o tego typu zmianach na języku podkreśla się, że często są to dzieci alergiczne i może to mieć jakieś znaczenie w powstawaniu zmian.[addsig]

Pozdrawiam!

Jarosław Kwiecień

• Dodano: 26-03-2005, 01:15
      •  
      •  
      •  
      •  
      mam coś podobnego,, coprawda dzieckiem nie jestem ale cheesygrin ///

ekazdym razie u mnie utrzymuje sie to juz jakiś czas, nie towazyszą temu zadne objawy, hmm zamiast wyrzarte mi bardziej pasuje słowo " wygolone " razz ale sądze ze mówimy o tym samym,,
      • Dodano: 31-03-2005, 23:04
      •  
      •  
      •  
      •  
      jestem osobą dorosłą i mam podobne plamy, mają obwódkę i w środku nie mają tej chropowatej powierzchni. P\ pojawieniu się, stopniowo się powiększają, aż wreszcie znikają. Leczono mnie preparatami na grzyby i nic nie pomogło. Badano mi w tym czasie krew, i wszystko ok. Mam to już ze 2 lata i raz się pojawia, raz znika. Oglądał to już i zwykły lekarz i laryngolog i dermatolog i nic nie potrafią poradzić. Jeśli ktoś coś wie na ten temat, bardzo proszę o pomoc
      • Dodano: 18-12-2005, 11:41
      •  
      •  
      •  
      •  
      hmm Opis plam idealny mogę tylko dodać, że na pewno nie towarzyszy im ból są gładkie w dotyku rozszerzają się odśrodkowo, msją nieco intensywniejsze zabarwienie (zaczerwienienie) od reszty języka, pojawiają się okresowo w różnych częściach języka. Dodam jeszcze, że występują u mojego pięciomiesięcznego synka, pediatra nie ma pojęcia co to jest.
      • Dodano: 26-02-2006, 08:01
      •  
      •  
      •  
      •  
      Moja córeczka ma to samo i to jest tak zwany "język geograficzny", z tego co się dowiedziałam, to taki jest córki urok i już. Ale u innych dzieci może być to objaw alergii pokarmowej.
      • Dodano: 03-03-2006, 21:08
      •  
      •  
      •  
      •  
      r
      • Dodano: 03-03-2006, 21:13
      •  
      •  
      •  
      •  
      moja 5 letnia córeczka ma czerwoną plamkę na jezyku,twierdzi że ma sucho w buzi,dostaje witaminki,około 3 tygodni temu chorowała na grypę.proszę o rade. icon_smile.gif

Podobne dyskusje

Ankieta

Czy stosujesz antykoncepcję?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny