użytkowników online: 2578

Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.7)
      Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (426) Artykuły (87) Porady (184) Społeczność (1136) Szukaj  

Forum - Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta

problemy z usypianiem niemowlaka [2]

• Dodano: 09-01-2008, 17:17
      •  
      •  
      •  
      •  
      mam problem z usypianiem mojej 5ciomiesięcznej córeczki tzn dziecko nie zasypia na noc wczesniej jak 12-1 w nocy, w dzien mała śpi tak okło 3 godzin próbujemy ja usypiac juz po 21 wtedy jest kapana i po kapieli dostaje jesc karmiona jest piersia, zasypia przy cycku ale odłozona do łóżeczka budzi sie po chwili i tak jest czesto do 12 w nocy potem spi do 5-6 dostaje jesc i dalej spi do 9-10 czasem nawet do 11.dodam ze rano po karmieniu potrai zasnąc sama w łóżeczku a wieczorem za nic w świecie. moze musze zaakceptowac ze mam dziecko lubiace wieczory smile a może jakas mama poradziła sobie z takim problemem razz
      [addsig]

dorota

• Dodano: 09-01-2008, 22:35
      •  
      •  
      •  
      •  
      Dziecko ma przestawioną dobę, a to b. niezdrowe i nienaturalne dla takiego bobasa. Skoro budzi się o 11, to jak ma zasnąć o 21? Jedyne wyjscie to poświęcić się i wstawać o tej 6 na karmienie i normalnie rozpoczynać dzień tak, żeby mała nie zasnęła (radosne witanie, zabawa z dzieckiem, zachęcanie do aktywności itp.). Na początku będzie bardzo marudzić i buntowac się, ale wieczorem będzie porzadnie zmęczona i powinno się udać. Przyzwyczajanie do tego może trochę potrwać. Inny sposób to stopniowe przesuwanie czasu zasypiania o np. pół godziny w tył (zamiast o 24, o 23.30), po kilku dniach znów o pół godziny, aż dojdziesz do 21. Na pewno jednak nie przyzwyczajaj się do tego, że masz nocne dziecko. Nie ma takich dzieci. W zasadzie taki maluch powinien spać od. ok. 20, bo to dla niego najzdrowsze. Pomyśl, że z czasem, kiedy mala nie będzie potrzebować już tyle snu, obecny stan moze doprowadzić do sytuacji, że będzie chodzić jeszcze później spać. Wtedy na pewno ty też będziesz wykończona i niezadowolona. Życzę powodzenia.

agawa

Podobne dyskusje

Ankieta

Różyczka - to choroba o jakiej etiologii?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny