Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.7)
      Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (426) Artykuły (87) Porady (184) Społeczność (1136) Szukaj  

Forum - Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta

nocne wymioty u dziecka [4]

• Dodano: 03-01-2008, 23:32
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam!

Moja 5letnia w nocy wymiotuje. nie są to częste wymioty- budzi się raz, zwymiotuje i może iść dalej spać. W ciągu dnia wszystko wydaje się być ok- brak gorączki, dobre samopoczucie, tylko 2 razy narzekała na ból brzuszka, wypijala miętówkę i na tym się kończyło, ale te wymioty nocne bardzo mnie niepokoją. Co to może być, jakie badania powinnyśmy wykonać- proszę o pomoc!

julia
      • Dodano: 07-01-2008, 19:08
      •  
      •  
      •  

Czy słyszałaś, że stosowanie wewnątrzmacicznej wkładki antykoncepcyjnej może powodować pewne dolegliwości, dowiedziałam sie o tym czytając:

http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,232,dolegliwosci-zwiazane-ze-stosowaniem-wewnatrzmacicznej-wkladki-antykoncepcyjnej,from-user

• Dodano: 11-01-2008, 14:45
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam

My z żona mamy podobnie z niespełna 5-cio letnią córką. Po położeniu nie zawsze ale dość często dziecko zaczyna kaszleć i w końcu wymiotuje.

Podejrzewamy że jest to refluks lub na tle nerwowym lub w grę wchodzi jakaś alergia. Jeszcze nie robiliśmy badań ale jeśli to nie minie zamierzamy to zrobić.

Proszę o ewentualny kontakt. wjj607@poczta.onet.pl[addsig]

jarisss

• Dodano: 14-01-2008, 11:43
      •  
      •  
      •  
      •  
      Poprawny mail do mnie: wjj607@poczta.onet.pl

jarisss

• Dodano: 19-01-2008, 15:30
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam!

Jeżeli objawy tego typu powtarzają się i nie jest to związane np. z emocjami, to najbardziej prawdopodobny jest refluks żołądkowo-przełykowy, czasami tak przebiegają też niektóre schorzenia neurologiczne.

Na pewno należy zacząć od swojego pediatry lub lekarza rodzinnego i od próbnego leczenia antyrefluksowego (dieta + ew. leki). Lekarz rejonowy zdecyduje też czy wskazana jest konsultacja specjalistyczna (gastrologiczna lub neurologiczna albo jakaś jeszcze inna icon_wink.gif[addsig]

Pozdrawiam!

Jarosław Kwiecień

Śląskie Centrum Pediatrii w Zabrzu

Podobne dyskusje

Ankieta

U kogo najczęściej występuje cukrzyca typu1

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny