Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.7)
      Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (426) Artykuły (87) Porady (184) Społeczność (1136) Szukaj  

Forum - Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta

morfologia - wyniki [12]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 25-11-2007, 19:51
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ogromnie dziękuje za odpowiedź. Uspokoiła mnie ona. Rzeczywiści było tak, że syn bardzo źle zareagował na pobieranie krwi, tym bardziej, że pielęgniarka nie mogła pobrać mu krwi z ręki i szukała żyły na łaokciu. trwało to okropnie długo. Jeszcze raz dziękuje za odpowiedź.

Majajab

• Dodano: 21-11-2007, 17:51
      •  
      •  
      •  
      •  
      mój synek ma 13 lat czsto boli go głowa odebraliśmy wyniki morfologi i proszę o pomoc w interpretacji. Większość jest wnormie tylko NEU jest ujemne 36,90%, natomiast EOS dodatnie 11,10%. chciała bym wiedzieć o co chodzi.
      [addsig]

majka

• Dodano: 21-11-2007, 19:02
      •  
      •  
      •  
      •  
      jak to NEUTROFILE ujemne?????? Jak to jest napisane przy wynikach??????

Podwyższone EOZYNOFILE mogą świadczyć o jakiejś alergii.

Napisz jak wygląda cały rozmaz... tak, jak napisali 9wydrukowali) na Waszych wynikach.

Procenty nie mogą być ujemne!

Pozdrawiam

gosia_73

• Dodano: 21-11-2007, 20:33
      •  
      •  
      •  
      •  
      jest napisane coś takiego NEU%[%] 36,90 [-] (40,00-70,00) oraz EOS%[5] 11,10[+] (0,00-6,00)oraz dopisany jest rozmaz krwi mikroskopowy GRAN 44%, EOS. 8%, LYM. 43%, MONO 5%. nie mam pojęcia o co chodzi.[addsig]

majka

• Dodano: 21-11-2007, 21:55
      •  
      •  
      •  
      •  
      Zwracam się z prośbą o zinterpretowanie wyników mojego rocznego syna

RBC 4,50 106 /mm3

HGB 12,0 g/dl

HCT 36,3 %

MCV 81 um3

MCH 26,5L pg

MCHC 32,9 g/dl,

RDW 13,4 %

PLT 207 103 /mm3

MPV 9,5 um3

PCT 0,196 %

PDW 17 %

WBC 16,9H 103 /mm3

% #

NEU 16,3!L 2,75!

LYM 75,5!H 12,74!H

MON 3,0! 0,51!

EOS 4,6! 0,78!h

BAS 0,6 0,10

ALY 2,4! 0,41!

LIC 0,2 0,03!

Wyniki przedstawiłam starając się wiernie odtworzyć zapis z laboratorium.

Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ jestem tymi wynikami zaniepokojona. Czy powinnam wykonać dziecku jakieś dodatkowe badania? Syn nie przechodził w ciągu ostatnich dwóch tygodni infekcji, wcześniej miał trochę katar. Nie gorączkuje. Krew pobierano mu 9 godzin po jedzeniu. Ostatnio nie ma apetytu. Choruje na niedoczynność tarczycy, dostaje eutyrox. Jego ostatnie wyniki to : FT4 30,18 pmol/l i TSH 2,9 uIU/ml – zdaję sobie sprawę że jest w nadczynności. Czy mogła mieć ona wpływ na wyniki przedstawione wyżej?

Majajab

• Dodano: 22-11-2007, 09:49
      •  
      •  
      •  
      •  
      Jedyne, co mogę Ci doradzić, to napisz na forum www.Dziecko24.pl Tam lekarze odpowiadają w około 1 godzinę po zadaniu pytania.

MOJE WNIOSKI NATOMIAST:

Jeśli chodzi o te NEUTROCYTY, to nie jest ich ujemna ilość... macie ich 16,3%... to jest trochę mało jak na 13-latka, ale bez przesady... Może ma jakąś wirusówkę bez objawów (podczas takiej infekcji NEUTROFILE "walczą" i dlatego ich ilość maleje i utrzymuje się zmniejszona również trochę po zakończeniu choroby... ale po wszystkim wracają do siebie), a pisałaś, że miał wcześniej jakis katarek. O infekcji może świadczyć też podwyższony poziom LEUKOCYTÓW (WBC)... Czy oprócz tej bolącej głowy i katarku coś mu dolega? Nieco podwyższona ilość EOZYNOFILI, to może być moim zdaniem wynik jego niedoczynności tarczycy.

gosia_73

• Dodano: 22-11-2007, 12:36
      •  
      •  
      •  
      •  
      przepraszam za zamęt. dopisałam się do watku, ponieważ mam podobny problem jak jego załóżycielka, ale moj syn ma rok. dzieki za rade.

Majajab

• Dodano: 22-11-2007, 15:30
      •  
      •  
      •  
      •  
      Faktycznie nie zauważyłam, że to inna osoba icon_smile.gif

Przepraszam...

i tu maja i tu maja icon_smile.gif

gosia_73

• Dodano: 22-11-2007, 15:35
      •  
      •  
      •  
      •  
      DO majka_jk

Przypuszczam, że ten minusik oznacza, że jest to poniżej normy dla tego wieku, a plusik, że powyżej normy icon_smile.gif

Nie widzę innego wyjaśnienia...

Ale nie ma UJEMNYCH PROCENTÓW i to wiem na pewno!

Pozdrawiam

gosia_73

• Dodano: 23-11-2007, 13:28
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam!

Dokładnie tak: minus poniżej normy, plus powyżej. Proszę tylko pamiętać, że na wydrukach są rutynowo normy dla dorosłych, a w rozmazie krwi obwodowej u dzieci obraz jest inny (limfocytów jest więcej, a granulocytów mniej i to jest norma).

I jeszcze jedna uwaga - może trochę złośliwa. Ja sam zaglądam często na forum www.Dziecko24.pl żeby poczytać odpowiedzi na różne pytania. Odpowiedzi są rzeczywiście szybko, ale mam spore wątpliwości kto ich naprawdę udziela. Pod żadną poradą nie ma podpisu jaki to lekarz pisze (i czy naprawdę jest to lekarz). Na żadnej stronie tego serwisu nie ma też listy z nazwiskami lekarzy udzielających porady, nie mówiąc np. o miejscu pracy. Bardzo dziwne. Do tego prawie każda porada jest bardzo ogólna i często wieloznaczna. [addsig]

Pozdrawiam!

Jarosław Kwiecień

Śląskie Centrum Pediatrii w Zabrzu

• Dodano: 23-11-2007, 14:08
      •  
      •  
      •  
      •  
      Przepraszam, a co z wynikami mojego malucha. Pisałam już wyżej. Nie wiem co powinnam zrobić w tej sytuacji. Bardzo mnie niepokoi stan dziecka. Proszę o radę, jakie kroki, poza wizytą u pediarty powinnam podjąć. czy wykonać mu jeszcze jakieś dalsze badania. powtarzać morfologię?

Majajab

• Dodano: 04-02-2011, 08:07
      •  
      •  
      •  

Czy słyszałaś, że stosowanie wewnątrzmacicznej wkładki antykoncepcyjnej może powodować pewne dolegliwości, dowiedziałam sie o tym czytając:

http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,232,dolegliwosci-zwiazane-ze-stosowaniem-wewnatrzmacicznej-wkladki-antykoncepcyjnej,from-user

Podobne dyskusje

Ankieta

Czy stosujesz antykoncepcję?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny