użytkowników online: 753

Pediatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
pediatria
Oceń forum: 
 (3.3)
      Pediatria - forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (516) Artykuły (154) Porady (227) Społeczność (294) Szukaj  

Forum - Pediatria - grupa dla rodziny i pacjenta

krostki na policzkach u dziecka [31]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 04-03-2009, 12:29
      •  
      •  
      •  
      •  
      Moj synek mial krostki na policzkach od oliwki. smaruje mu teraz buzie balsamem nawilzajacym nivea i zniknely
      • Dodano: 29-12-2008, 21:10
      •  
      •  
      •  
      •  
      mam problem. moja 12 miesieczna córka od ok. 2 m-cy ma dziwne krostki na policzkach, czasem bledna i sa niweidoczne, a czasem cały policzek obi sie czerwony a krostki bardziej widoczne. Szczególnie na spacerze buzia robi sie czerwona,a krostki bardzo widoczne. Byłam u lekarza który stwierdził, ze to uczulenir na jabłko (????) i przepisał maśc z wit A i E, ale absolutnie nie pomogła. Czytałam inne wypowiedzi na temat krostek na twarzy i sugestie skłaniaja sie ku skazie białkowej, AZS, lub tradziku dziecięcym. Moja mała pije mleko BEBIKO, czy sto może byc skaza białkowa ?Jak karmić dzieck ze skazą, czy kaszki smakowe na mleku modyfikowanym sa odpowiednie?Prosze niech ktoś mi pomoże
      • Dodano: 30-12-2008, 22:43
      •  
      •  
      •  
      •  
      witaj.kaszki mleczno -ryzowe sa na mleku bebiko lub nanie wiec podawaie takich kaszek zamaist mleka nie zrobi roznicy.moja corka ma skaze bialkowa a ma 14 miesiecy.jak byla na cycu ja nie jadlam nabialu.teraz jest na butelce i dostaje nutramigen-hydrolizat bialkowy-na recepte dostepny w aptece.moze byc przepisany przez pediatre.czemu lekarz stwierdzil ze to od jablka?

moja corka czasami ma krostki ale z reguly jej policzki sa czerwone i szorstkie.osattnio jak zjadla 3 lyzeczki twarozku to na jej policzkach zaczela sie tworzyc taka siwecaca skorupka jakby ktos ja bialkiem jajka wysmarowal.mozesz udac sie z corka do alergologa albo poprosic pediatre i=o nutramigen lub bebilon pepti bo raczej nie da rady takiego malego dziecka przez dluzszy czas bez jakiegos mleka trzymac

anka
      • Dodano: 30-12-2008, 22:46
      •  
      •  
      •  
      •  
      moze to byc tez reakcja na jajko ewentualnie na samo bialko,na kakao i czekalade,cytrusy,orzechy,ryby,grzyby,truskawki,seler-to najczetsze z alegenow.tak ze niekoniecznie mleko.zatsanow sie czy jakies nowosci wprowadzalas do diety i zastosuj deiete eliminacyjna

anka
      • Dodano: 02-01-2009, 22:10
      •  
      •  
      •  
      •  
      dziękuje Ci "anko"za poradę. Rzeczywiście trafnie to okresliłas policzki wygladają tak jakby je białkiem posmarowano.

w poniedziałek ide do dermatologa - alergoloda, może cos więcej mi powie. widzisz do diety córki nie wprowadziłam nic nowego a pojawiła sie taka zmiana na skórze. Jedyna rzeczą jaką kojarze to było zakończenie karmienia piersia i przejście na Bebiko (chociaz przy piersi czasem tez dokarmiałam butelka i zadnych zmian nie było)może to jest powodem????Chociaz gdy córke miałam "na piersi" to jadła kaszki na mleku modyfik. i tez sie nic złego nie działo?W kazdym bądz razie stosuje diete eliminacyjna i może kiedys znajdę przyczynę???????A ty czym karmisz swoją mała, co je na sniadanka i obiady?W jaki sposób dobierasz diete dla dziecka?asia
      • Dodano: 02-01-2009, 22:13
      •  
      •  
      •  
      •  
      dziękuje Ci "anko"za poradę. Rzeczywiście trafnie to okresliłas policzki wygladają tak jakby je białkiem posmarowano.

w poniedziałek ide do dermatologa - alergoloda, może cos więcej mi powie. widzisz do diety córki nie wprowadziłam nic nowego a pojawiła sie taka zmiana na skórze. Jedyna rzeczą jaką kojarze to było zakończenie karmienia piersia i przejście na Bebiko (chociaz przy piersi czasem tez dokarmiałam butelka i zadnych zmian nie było)może to jest powodem????Chociaz gdy córke miałam "na piersi" to jadła kaszki na mleku modyfik. i tez sie nic złego nie działo?W kazdym bądz razie stosuje diete eliminacyjna i może kiedys znajdę przyczynę???????A ty czym karmisz swoją mała, co je na sniadanka i obiady?W jaki sposób dobierasz diete dla dziecka?asia
      • Dodano: 02-01-2009, 22:14
      •  
      •  
      •  
      •  

• Dodano: 02-01-2009, 23:32
      •  
      •  
      •  
      •  
      Asiu piszesz że nie wprowadzałas niczego nowego do diety małej a nie zacżełas jej moze pdawac białka jajka czy dawałas całe jajko juz wczesniej?a mzoe jakis owoc?albo reakcja na jakis kosmetyk?przy diecie eliminacyjnej te zmiany skórne moga zejsc dopiero po kilku dniach i musisz dobrze natlluszczac jej policzki.ja stosuje alntan w masci lub zwykła masc witaminowa ale gojacą nie ochronną.przykładowy jadlospis-rano kaszka ryzowa na nutramigenie(specjalne mleko dla alergików),pozniej kanapka lub dwie z chlebem,masłem roslinnym,własna pieczenia lub szynka,dalej zupa(cały talerz),pozniej jakis deserek lub kisiel i na noc znowu kaszka na mleku.nieraz je 2 razy zupe,albo ziemniaki z sosem (ale bez smietany) i surowka.Moja córka je wikeszosc rzeczy poza-nabiałem,samymi jajkami,truskawakmi,miodem,rybami,kakao i czekolada,cytrusami,selerem,orzechami,pomidorami koncentratem pom,

Zupy je -ogórkowa,kalafiorowa,brokułowa,buraczkowa,zacierkowa,z kiszona kapusta,ze słodka kapusta,grochowa,fasolowa,rosół,je tez kopytka i pyzy,placki ziemniaczane,sok z aronii,malin,jagod,moreli,porzeczek,ale nie moze winogron i brzoskwin,je za to wszelkie surówki ale bez selera i smietany czy majonezu.nie jje tez biszkoptów czy herbatników bo w nich jest mleko w proszku,wiec uwaznie czytam etykiety produktów,ale za to chętnie je płatki kukurydziane nawet na suchoicon_wink.gifjezeli daje córce jakis nowy produkt to obserwuje ja czy nie pojawia sie jakas wysypka głownie na twarzy(nawet do 5 dni moze sie pojawic) lub czy policzki nie staja sie bardziej czerwone i szorstkie.

oczywiscie wszytskie zupy sa słabo doprawione sola(raczej wegeta),ale uzywam sporo róznych ziół np.majeranek,oregano,bazylia,papryka słodka,pieprz.staram sie zupy w miare mozliwosci gotowac na indyku lub króliku,ewentualnie tez kurczak lub wieprzowina.ale kurczak tezmoze uczulac i wieprzowina(moja córka jak narazie dobrze znosi).a jakie kaszki wczesniej jadła Twoja córka?bobowity czy nestle?bo bobowity sa na bebiku a nestle na nanie-moze kaszki podawałas nestle a mleko dajesz bebiko.Jezeli wczesniej sporadycznie dawałas bebiko to moze byla to zbyt mała ilosc żeby spowodowac mzine skórna.daj znac co powiedzial dermatolog.pozdrawiam.

anka
      • Dodano: 03-01-2009, 12:50
      •  
      •  
      •  
      •  
      cześć anko icon_smile.gif, będę obserwowała dokładnie co jej podaję. jak narazie dostałam recepte na maść robiona z wit. A i E i bardzo ładnie złagodniało jej podraznienie. Cały czas trzymałam sie bebiko i kaszek bobovita, i sądzę że to chyba nie od tego. Moja córka latem dostała uczulenia na plecach po brzoskwini, ale teraz jej nie zjada więc moze w owocu powinnam szukac przeczyny???Ona bardzo lubi banany - moze to od nich???Zapisuje co jadła danego dnia i zobacze jak to mi sie ukształtuje i po czym policzki gorzej wygladają.Dziękuje ci bardzo za porady, na prawdę sa mi pomocne tym bardziej, że w tej dziedzinie jestem laikiem (jeszcze icon_biggrin.gif ). Napisze co powiedział dermatolog. Pozdrawiam
      • Dodano: 03-01-2009, 16:46
      •  
      •  
      •  
      •  
      Asiu-ja tez jeszcze nie mam duzego doświadczenia z tych sprawach,tyle ze strasza córka miałą mała alergie pokarmowa,teraz młodsza ma większą,ale kontaktuje sie z koleżankami no i alergologiemicon_wink.gifjak najbardziej moze byc uczulenie na jakis owoc lub warzywo-banany nie sa silnie al;ergizujace ale moga uczulac.a moze pomidory albo seler,albo pietrucha?moze wiperzowin albo wołowina?a jadła moze jakis jogurt albo twarozek?bo moze bebiko jej nie szkodzi ale cos co jest mniej przetworzone-bo i tak moze byc.

Czekam na wiesci.

Poizdarwiam

anka
      • Dodano: 04-01-2009, 13:07
      •  
      •  
      •  
      •  
      cześć Anko, wczoraj mała jadła pomidorowke na obiad a dzis policzki sa zaczerwienione i mają drobne krostki, tak więc na pewno pomidora muszę jej z diety całkowicie wykluczyć. Z owoców jeszcze zjadła gruszke, ale to chyba raczej nie powinno uczulać?Będę nadal obsterowala i szukała przyczyny choć to nie jest za proste icon_smile.gif .Pozdrawiam asia

Podobne dyskusje

Ankieta

Która z chorób NIE jest przenoszona jest drogą płciową?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny