użytkowników online: 3749

Pediatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
pediatria
Oceń forum: 
 (3.3)
      Pediatria - forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (516) Artykuły (154) Porady (227) Społeczność (294) Szukaj  

Forum - Pediatria - grupa dla rodziny i pacjenta

czym karmić 6 miesięczne niemowlę [8]

• Dodano: 04-05-2009, 19:27
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam.Mój synek skończył 6 miesięcy.Jest karmiony piersią,daje mu na obiadek zupki lub warzywa z mięskiem.Dodatkowo je jabłuszka,czasami daje mu jabłka z bananem.Nie chce pić z butelki,kaszki wypluwa.Chciałabym przejść na butelke ale nie wiem jak bo mały tak płacze jak go do butelki przystawiam.....

Proszę o poradę co wprowadzać do jadłospisu takiego maluszka.Zupki jada chętnie ale co dalej...Co po kolei mogę wprowadzać do jego menu.

dziękuję
      • Dodano: 04-05-2009, 20:00
      •  
      •  
      •  
      •  
      schabowym i kaszanką.
      • Dodano: 04-05-2009, 20:59
      •  
      •  
      •  
      •  
      Taa... gość - obyś kiedyś miał/miała problem z dzieckiem i żebyś też dostawał/a (tylko) takie odpowiedzi. Z całego serca życzę.

Karolina

• Dodano: 05-05-2009, 21:16
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witaj

Od 7 miesiaca dodaje sie do zupki 1/2 zoltka na kazde 100g co drugi dzien.Pozatym bez zmian miesko z jarzynkami( lub rybka 2 razy w tyg).

Skoro kaszek twoj smyk nie toleruje to moze nie odpowiada mu smak mleka.Spruboj przyzadzic kaszke na wlasnym pokarmie.Kup kaszke bezmleczna i wymieszaj ze swoim mlekiem, ten smak bedzie juz znany a latwy do zaakceptowania(takie kaszki sa bez gotowania wystarczy je dodac do cieplego mleczka ).Ja mojej coreczce gotuje sama, kupuje tylko te sloiczki ktorych nie moge przyzadzic w domu np krolik z jarzynami, pozatym jest mnostwo owocow ktorymi takie dziecko moze sie juz zajadac np sliwki, winogrona, jagody, podaje je oddzielnie lub dodaje do kaszki
      • Dodano: 06-05-2009, 18:54
      •  
      •  
      •  
      •  
      DZIĘKUJĘ BARDZO ZA POMOC
      • Dodano: 07-05-2009, 10:59
      •  
      •  
      •  
      •  
      Jeśli nie musisz to nie odstawiaj malucha od piersi i jeśli prawidłowo przybiera na wadze i wzroście to nie szlej że nie chce jeść powoli sam dojrzeje do innego jedzenia. Ja już dwa razy przez to przechodziłam i naprawdę nie ma co na siłę stresować i siebie i dziecko. A wierz mi latem w upały pierś jest najbezpieczniejsza dla malucha. Powodzenia icon_biggrin.gificon_biggrin.gif [addsig]

zdzicha ;D

• Dodano: 28-08-2012, 18:13
      •  
      •  
      •  
      •  
      moja corka ma 6 miesiecy i nie chce jesc obiadkow tzn jak bylysmy w pl to jadla i to nawet z apetytem a teraz kiedy wrocilysmy do domu to za chiny nie chce jesc nie weirm co zrobic zje kilka lyzeczek a pozniej jest tragedia i czeka na kasze.....sama nie wiem co robic moze cos poradzicie smile
      • Dodano: 12-07-2013, 16:49
      •  
      •  
      •  
      •  
      najlepiej to skonsultowac z lekarzem https://recepcjamedyczna.pl/jforum/pediatra

Podobne dyskusje

Ankieta

NFZ to:

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny