użytkowników online: 2647

Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.7)
      Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (426) Artykuły (87) Porady (184) Społeczność (1136) Szukaj  

Forum - Pediatria - specjalista radzi, dla pacjenta

Śluz w kupce niemowlaka [18]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 03-10-2013, 12:39
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witaj mamusiu28. Biały nalot na języku Twojej kruszynki to najprawdopodobniej pleśniawka. Możesz poprosić lekarza o receptę na nystatynę lub smarować buźkę gencjaną. Nocne prężenie się o tych samych porach zazwyczaj świadczy o kolce niemowlęcej. Sprawdź, czy mała ma wtedy twardy brzuszek. Jeżeli jest to kolka, spróbuj częściej kłaść dzidzię na brzuszku- najlepiej na 30 minut przed jedzeniem, masuj brzuszek ( kciukiem i środkowym palcem dłoni zaczynając odrobinę nad pachwinami i zbliżając palce coraz bardziej do siebie- na linii pępka), ogrzewaj brzuszek- ciepłą ( wyprasowaną) pieluchą lub suszarką do włosów na pierwszym "biegu". Sprawdź najpierw temperaturę powietrza na sobie- maluszek jest bardzo delikatny. Możesz nosić maleństwo na swoim przedramieniu układając je brzuszkiem do dołu- żeby łatwiej odchodziły gazy. Poza tym po każdym karmieniu należy pilnować, żeby dziecku " odbiło się".. To są domowe sposoby na kolkę, ale jeśli to nie pomoże, możesz spróbować kropli sab-simplex tropfen oraz porozmawiać z lekarzem na temat wprowadzenia leku o nazwie "debridat". Czasem pomaga również włożenie na moment do pupki niemowlaka końcówki termometru i wyjęcie go, w celu rozluźnienia mięśni i "odgazowania" maluszka. W niektórych aptekach są dostępne rurki służące do tego samego- "kateter rektalny". Jeżeli chodzi o śluz, to przyczyn jego występowania może być wiele. Śluz powinien występować w stolcu, ponieważ świadczy o prawidłowym funkcjonowaniu jelit. Nie może jednak być go zbyt dużo. Niepokojący jest śluz występujący w dużych ilościach ( np. w skupiskach) w przynajmniej kilku stolcach przez kilka dni. Może to być spowodowane wirusem lub bakteriami. Jeżeli nie zauważyłaś, żeby z dzieckiem działo się coś niepokojącego- np. miało temperaturę, to pewnie nie ma powodu do obaw. Jeżeli jednak śluzu jest dużo i występuje od kilku dni, to może warto zbadać kupkę malucha. Jeśli dziecko ma rozwolnienie lub zatwardzenie a karmisz je wyłącznie piersią, to najpierw przeanalizuj swoją dietę. Może po prostu Twoja kruszynka nie toleruje jakiegoś pokarmu i trzeba przejść na dietę eliminacyjną. Jeżeli wykluczysz alergię itp., to wtedy trzeba będzie maluszka przebadać. W żaden inny sposób nie dowiesz się, czy Twoje maleństwo ma jakieś bakterie. Najlepiej jednak porozmawiać z lekarzem.
      Image
      Image
      • Dodano: 02-10-2006, 22:04
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam

Jestem mama 3,5 miesięcznej dziewczynki. jest ona karmiona wyłącznie piersią. Praktycznie od samego początku robi kupki ze śluzem raz z mniejszą raz z większą ilością. Przeważnie kupki są żółte i nie śmierdzą, czasami są jakby zielonkawe i wtedy tego śluzu jest więcej dużo więcej.Często też podczas jedzenia pręży się i wygina do tyłu, tak jakby chciała jejść i nie chciała. jak śpi je spokojnie. pieknie rośnie waży już 7 kg. nie ma wysypki, ani apki. Byłam juz u różnych lekaży pediatra mówi że to niedojżałość układu pokarmowego i z czasem wszystko będzie dobrze kazała włączyć lakcid i tak zrobiłam na początku rzeczywiście po 2 tyg było bardzo dobrze. Po jakimś czasie problem znowu powrócił. dodam że byłam na ścisłej diecie praktycznie jadłam pieczywo węddline jabka mięso i ciastka bebe. potem byłam u dietetyka kazał wszystko bo stwierdził że to alergia zmienić jejść bezglutenowo dziczyzne i żywnośc ekologiczną i tak nie było lepiej. Niedawno byłam u alergologa. Kazała jejść normalnie tylko odrzucić całkowicie cukry rónież owoce gdyż w ciąży jadłam dużo słodyczy i miałąm częste infekcje grzybicze miejsc intymnych i że te grzybki mogły się dostać do układu pokarmowego mojego dzieckai jejść chleb na zakwasie żytni, wzęła też kał na posiew. Kazała znowu właczyć lakcid. Już nie wiem co mam jejść jestam załamana. Daje lakcid od 4 dni kupki są żółciutke ale moim zdaniem ciągle jest w nich śluz tzn jak przewijam małą zaraz jak zrobi to widzę tego śluzu sporo a jak po paru minutach od wyprużnienia to jakby go prawie nie było jakby sie wtarł w pieluszkę. Może to taka uroda mojej dziewczynki nie wiem kto ma rację i co mam tak naprawdę jejść szkoda by mi było odstawiać małą od piersi. Może się czepiam niepotrzebnie. I jak długo podawać lakcid. nie wiem czy to alergia ale na co, czy może nietolerancja laktozy ale kupek ona robi najwyżej 3 i ładnie przybiera. proszę o poradę. cry
      [addsig]

netka

• Dodano: 07-10-2006, 18:04
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam!

Polecam ten tekst:

http://www.forumpediatryczne.pl/specjalista/ep,268

[addsig]

Pozdrawiam!

Jarosław Kwiecień

Śląskie Centrum Pediatrii w Zabrzu

• Dodano: 07-10-2006, 18:38
      •  
      •  
      •  

Jezeli bierzesz pigulki, to uwazaj, bo sa sytuacje kiedy mocno obniza sie ich skutecznosc.

Zobacz tutaj

http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,252,obnizona-skutecznosc-tabletki-antykoncepcyjnej,from-user

• Dodano: 07-10-2006, 19:13
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam dziękuję za odpowiedź

jestem na diecie bez cukrowej i bezglutenowej nie jem też nabiału od prawie 2 tyg podaję lacidofil jest może ciut lepiej ale mam pytanie czy te kupki mogą być rzeczywiście z powodu niedojżałości układu pokarmowego i jak długo to może portwać bo tak po za tym nic małej nie jest. no nadal wygina i pręży się przy jedzeniu czy to też ta niedojrzałość układu pokarmowego. Przeczytałąm polecony tekst ale u mnie te kupki są ciągle i nic po za ty więc nie wiem co o tym myśleć może to zakażenie grzybami układu pokarmowwego? Proszę mi coś poradzić pozdrawiam i dziękuję

netka

• Dodano: 08-10-2006, 21:04
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam ponownie chciałam jeszcze dodać że w odstepie 2 tyg dwa razy pojawiła się minimalna ilość krwi w kupce dosłwnie pasaemko bardzo jasne taka nitka, ale bardzo mnie to martwi. Dzłąm kupke na psiew ale właciwe nie wiem w jakim kierunku mam to badanie zlecone i czy powinnam wykonać jeszcze jakieś badania czy poprosty czekać i obserwować dodam ze od 2 tyg daję małej lacidofil 2X dziennie, stosuję dietę bezcukrowa i bezglutenową i jak zaglądam w pieluch to zawsze się boję co tam zobacze. nie wiem co jeszcze robić może przestać karmić choć bardzo bym tego nie chciałą. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.[addsig]

netka

• Dodano: 13-10-2006, 15:22
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam!

Uważam, że w chwili obecnej nie ma powodu rezygnować z karmienia piersia. Proponowałabym poczekac cierpliwie na wynik posiewu kału i podawac Lakcid. Co do Pani diety, to raczej skupiłabym się na ograniczeniu białka mleka krowiego bez konieczności eliminacji cukru czy glutenu.

[addsig]

Pozdrawiam!
      Agnieszka Krzywicka
      Ekspert Medforum

• Dodano: 13-10-2006, 17:26
      •  
      •  
      •  
      •  
      Dziękuję za odpowiedź nabiału nie jem w odóle w żadnej postaci kupki do dziś są raczej rzadkie i w sałości lub części się ciągną. nie śmierdzą wręcz pachną brzoskwiną przepraszam za tak dokłądny opis.i mam jeszcze jedno pytanie czy rumianek może wzdymać dziecko jeśli podam mu go bezpośrednio i czy mogłabym np. spróbować jejść żółty ser bo nigdy nie próbowałam dziękuję

icon_biggrin.gif [addsig]

netka

• Dodano: 13-10-2006, 18:35
      •  
      •  
      •  
      •  
      teraz znowy było sporo śluzu żółtego przezroczystego czy może to trwać długo i bez żadnej przyczyny po jakim czasie skutkuje lacidofil icon_confused.gif [addsig]

netka

• Dodano: 15-10-2006, 10:49
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam!

Ser zółty to również produkt mleczny, w dodatku jest dośc silnym alergenem. Natomiast śluzem w kupce proponowałabym sienie martwić, jeżeli dziecko dobrze przybiera i jest zdrowe. Co do rumianku: zdania są podzielone i nie wszystkim maluchom służy.

[addsig]

Pozdrawiam!
      Agnieszka Krzywicka
      Ekspert Medforum

• Dodano: 15-10-2006, 12:32
      •  
      •  
      •  
      •  
      BARZDO DZI EKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ MAM TYLKO JESZCZE PYTANIE MOŻE TROSZKĘ NIEMĄDRE ALE CZY TODŁUGO MOŻE TAK TRWAĆ CZY DUŻO NIEMOWLAKÓW MA TAKIE KUPKI BEZ ŻADNEJ PRZYCZYNY I KIEDY MOGŁABYM WPROWADZIĆ DZIECKU CO S NOWEGO DO JEDZENIA BO NIEDŁUGO WRACAM DO PRACY A MAŁA KOŃCZY 16X 4 MIESIĄCE DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKO I POZDRAWIAM icon_smile.gif [addsig]

netka

• Dodano: 15-10-2006, 17:12
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam!

Śluz w kupce może pojawiać się długo, ale jak pisałam wcześniej nie wydaje sie, a by w wypadku Pani dziecka świadczył o jakiejkolwiek patologii. Co do jedzonka zachęcam do lektury artykułu:

http://www.forumpediatryczne.pl/txt/a,3022,0,1,%AFywienie%20zdrowych%20dzieci%20w%20pierwszym%20roku%20%BFycia

[addsig]

Pozdrawiam!
      Agnieszka Krzywicka
      Ekspert Medforum

Podobne dyskusje

Ankieta

Która z chorób NIE jest przenoszona jest drogą płciową?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny