Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Karmienie niemowląt

(4)

Tutaj możesz podyskutować o sposobach karmienia niemowląt: piersią, butelką czy włączaniu do diety innych produktów. Masz pytania, porady, sugestie - napisz tutaj.

Temat: Słaby apetyt u 5 miesięcznego niemowlaka (4)

• 26.02.2013 17:12:29

Witam
    Bardzo proszę o poradę moje dziecko skończyło 5 miesiac od poczatku mało je.Jest tylko na piersi.Ssie ja najwyżej 2 minuty.Drugiej juz nie chce.Na poczatku ładnie przybierała ale od miesiąca ma słaby przyrost wagi waży mniej o jakieś pół kg.Urodziła się z wagą 3800 a teraz waży 6300.Nie chce słoiczków.Mleka modyf.też. Gdy odciągnę swoje to ze 100ml zje 30-40 i ma dość na kolejne3 godziny.Czy to nie jest za mało jak na takie dziecko? jak widzę ile zjadają inne dzieci to jestem przerażona. Potrafią zjeść 150-180 5 razy na dzień.Bardzo mnie to martwi.Dodam ze wyniki moczu i morfologii dobre.W jakim kierunku można jeszcze zrobić badania? Ogólnie córa jest radosna.Miewa wiatry i bóle brzuszka ale rzadko.Stolce co 3 dni.

• 02.03.2013 21:27:36

Mój maluch też skończył 5 miesięcy( gdy sie urodził ważył 3750 i mierzył 60cm,teraz wazy 7200 i mierzy 78cm i rozwija się prawidłowo). W 4. miesiącu miał marny apetyt, ale był wtedy już tylko na mleku Hipp(wczesniej dawałam pierś i dopajałam Hippem) W 5. miesiącu zaczęłam dodawać do mleka 1 miarkę kleiku ryzowego i chyba smak mu przypadł do gustu bo zaczął wypijać więcej, teraz pije już tylko 4x razy dziennie po 180ml, ale czasami mniej wtedy daję mu herbatkę. Ja dałam mojemu synkowi najpierw 3 łyzki startego dojrzałego banana. Nie miał na niego uczulenia. Bardzo mu zasmakował, bo taki samodzielnie starty banan jest smaczniejszy niż ten ze słoika. Później dostał marchewkę,itd.resztę(tygodniowe odstępy robiłam przy wprowadzaniu nowości). Mój synek wczesniej robił kupkę 1 dziennie,teraz gdy je obiadki potrafi nawet 3xdziennie. Myślę,ze twoje dziecko nie ma apetytu, bo jest zwyczajnie "zapchane" pokarmem przez 3 dni. Gdyby załatwiało się częściej może jadłoby chętniej. Ja często daję małemu herbatki albo czystą wodę, bo bardzo jest ruchliwy i bardzo się ślini a wtedy traci dużo wody. Musisz próbować nowych pokarmów, może starte jabłko? Nie będzie takie kwaśne jak ze słoiczka, a może pomóc na szybsze oddawanie stolca. Jak ma kolki to podaj jeszcze krople na kolki. Ja tak robiłam gdy zauwazyłam że mały ma problem z gazami. Podawałam tez bakterie dicoflor w kropelkach. Musisz "wyczuć' swoje dziecko , a być może skoro karmisz piersia sama musisz jeść więcej owoców np jabłek i warzyw, wtedy i maleństwo będzie miało lepszy apetyt. Ja gdy karmiłam piersia musiałam dziennie zjeść przynajmniej 3 jabłka, bo w przeciwnym razie mały robił kupkę co 2-3 dni.

• 26.10.2013 22:18:35

Moja córeczka ma 4.5 miesiaca. Od miesiąca pije pierś tylko przez dwie minuty i przerwa na 3 godziny, nawet cztery. Mleko mi zanika w piersiach a ona ma słaby przyrost wagi. Mleka modyfikowanego nie chce. Wygląda to tak jakby nie była w ogole głodna. Jest wesoła i spokojna. Miała kolki, ale przeszły. Nie wiem co mam robić. Czy u Ciebie sie poprawiło? Prosze o porady.

• 25.11.2013 10:04:27

Jakbym czytała o swoim synku... Leci nam teraz 4 miesiąc, synuś je prawie samą pierś, ssie tylko ok 3 minutek i przerwy również średnio 3-godzinne, pokarmu w piersi coraz mniej, więc obawiam się że nawet przez te 3 min nie leci mu jak z kranu, bo jak puszcza pierś to już prawie nic w niej nie ma (a piersi mam już bardzo małe, a nawet prawa to jak sprzed ciąży bo jej w ogóle do buzi nie weźmie, tylko lewą :/ ). Jutro mamy iść na szczepienie więc się zważymy, ale obawiam się że coś naprawdę jest nie tak. W badaniach krwi wyszła nam anemia więc przyjmujemy żelazo... Ehh próbowałam już różnych sposobów na zwiększenie ilości pokarmu - pije bardzo dużo wody, czasem - odgazowane, odstane karmi-1 butelka przez całą dobę, odciągałam pokarm (ale w tej chwili już nie ma co odciągać )... Kupkę robi od drugiego miesiąca tylko 1 na 1-2 dni, jest to bardziej taki krem, trochę śluzowaty, a tylko czasem zdarzy się "jajeczniczka". Kolek nie miewa, ogólnie to bardzo radosne dziecko, choć od kilku dni coś pomarkotniał... Hmmm zapytam jutro o radę pediatrę, mam nadzieję, że będzie w stanie pomóc.

Zobacz inne dyskusje

• AniaAla
    Witam, problem u nas polega na tym, ze 11 mies corcia (waga ur. 2740g, 41tc) jest niejadkiem,...
  • MiSiA_30
    Mam problem z siostrzenicą ma 8 lat mimo swojego wieku wystarczająco...
  • Przeczytaj komentowaną treść: Kolka niemowlęcazdjęcie trochę nie...
  • Witam. Mój synuś ma 5,5 miesiąca. Chciałabym wiedzieć czy...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/male_dziecko_mleko_ojoimages_08fsp0024cl-W300H200.jpgFot. ojoimagesMleko modyfikowane typu 2 (mleko...
    Mlekiem następnym nazywamy mieszankę mleczną modyfikowaną...
    Twoja sugestia