Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Pielęgnacja i rozwój dziecka

(5)

Pielęgnacja skóry niemowląt i dzieci oraz rozwiązywania problemów w przypadku najczęstszych chorób skóry. Akcję wspierał producent maści i kremu leczniczego Alantan i Alantan Plus.

Temat: rozwoj dziecka (3)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    29-04-2013 15:20:43

Witam
    Mój synek ma skończone 7 miesięcy. Na początku troche chorował - 3 razy bylismy w szpitalu.
    Chodzi o to, że do tej pory ni obraca się samodzielnie na brzuszek (jakby sam nie chciał), radzi sobie z tym jeśli delikatnie klepnie się go lub podciągnie. W pozycji siedzącej potrafi się utrzymać kilka minut, ale nadal ma trudności z balansowaniem i wyratowaniem sie przed upadkiem. Nie ponosi się sam do siadu i nie raczkuje. Gdy leży na brzuszku próbuje przesówać się ale tylko sie cofa. Jego motoryka kończy sie na obracaniu się wokół własnej osi. Nie wiem czy jego rozwoj jest prawidłowy, wszyscy mówia, że jest bardzo ruchliwy i silny. Jakie moglabym prowadzic z nim cwiczenia by pomoc mu w cwiczeniu rownowagi i sp[rawnosci?

• Forumowiczka
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    04-07-2013 23:12:18

Siedmiomiesięczny maluch próbuje usiąść, podpierając się ręką (to tzw. siad skośny). Leżąc na brzuchu, przysuwa się do zabawki. Częściej niż do przodu porusza się do tyłu lub kręci wokół własnej osi. Kiedy leży, kładź przed nim kolorowe przedmioty, by zadał sobie trud i sięgnął je rączką.
    Myślę, że z Twoją pociechą wszystko jest w jak najlepszym porządku. Dzieci rozwijają się różnie. Nie można ich porównywać.

• 11-10-2013 13:23:27

Jak przedmówczyni powiedziała u każdego malucha jest to innaczej. Ogólnie możesz zerknąć np. tu.: www.dlarodzinki.pl/niemowle/rozwoj/rozwoj-dziecka-kiedy-dziecko-powinno-zaczac-siedziec-chodzic-mowic,159_4509.html ale i tak te okresy są "ogólne"

Zobacz inne dyskusje

• Ja potrzebuję porady ale w przypadku starszego dziecka. Jak zadbać o skórę...
  • Mamy pomóżcie!! Mam 5 miesięcznego synka, do 4 m-ca życia karmiłam Go...
  • Mój synek od pewnego czasu ma problemy z kupką. Na początku były zielone,...
  • mój synuś to bardzo płakał na każdego ząbka, na...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/pe0007863_chlopiec_badanie_lekarz_gardlo_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesWady wymowy - dyslalia
    Dyslalia to ogólnie pojecie stosowane przy opisywaniu...
    Twoja sugestia