Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Pediatria - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Pediatria - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Pulmicort do inhalacji (48)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    22.10.2008 12:07:00

hejka mam podobny problem z synkiem ma 18 miesiecy, stwierdzono u niego alergie pokarmowa na podstawie testow z krwi ktore raczej nie sa dokladne, od sierpnia maly choruje na nawracajace zapalenia okrzeli i uszu podaje mu berodual i pulmicort i antybiotyki od niedzieli mial obustronne zapalenie uszu ktoro bylo leczone antybiotykiem o nazwie sumamed forte wczoraj wzial ostatnia dawke i zaczyna kaszlec juz nie wiemco mam robic zeby maluch przestal chorowac P.S maly ma podejrzenia astmy ale ostatecznie nie jest ona stwierdzona od sierpnia mial 2 razy zapalenie oskrzeli i 3 razy uszu w tym angine ropna PROSZE PORADZCIE COS POZDRAWIAM

Ostatnia edycja: 22.10.2008 12:07:00

GOSKA

• Wtajemniczona
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    22.10.2008 22:57:00

Do Gościa

Lekarz oprócz osłuchania dziecka przeprowadził wywiad, na tej podstawie podejrzewa astmę oskrzelową. Rozpoznanie uzasadnione.

Przypuszczam, że przeraziła się pani diagnozy i leków. Wcześnie prawidłowo leczona astma jest wyleczalna. Sterydy stosuje się także przy nadwrażliwości oskrzeli, zapobiegają astmie. Podawane drogą inhalacyjną i w rozsądnych dawkach są bezpieczne.

Życzę zdrówka !

Ostatnia edycja: 22.10.2008 22:57:00
  • 23.10.2008 10:30:00

Już mówię czego się przeraziłam

Przerażające jest,że nie zlecono żadnych badań np.badania krwi,rtg

A jeżeli to niewyleczona infekcja?

I wystraszyło mnie jeszcze to,że powiedział:Jeżeli te leki pomogą to znaczy,że diagnoza jest trafna...

Myślałam,że najpierw stawia się diagnozę a potem ordynuje się odpowiednie leki.

Pozdrawiam i dziękuję za szybką odpowiedź.

Ostatnia edycja: 23.10.2008 10:30:00
  • 05.11.2008 11:17:00

DO KIZIA36

Ja miałam podobny problem ze swoim synkiem. Miał najpierw katar, potem zapalenie ucha, potem kaszel. Dostawiał antybiotyki, czasem pomagało, czasem nie i tak w kółko. Okazało się, że ma refluks. Dostał debridat, kazano mi zrezygnować z nocnych dokarmiań i stosować częste, ale małe posiłki. za pół roku poszliśmy do kontroli i wszystko się wyleczyło. Objawy refluksu, to częste ulewanie lub odbijanie się po posiłkach (ma to bardzo nieprzyjemny zapach), napady kaszlu, szczególnie w nocy, no i oczywiście ciągle zapalenie ucha, katar i straszny kaszel,czasem bóle brzucha.

Może spróbuj w tym kierunku. Pozdrawiam i życzę powodzenia

Ostatnia edycja: 05.11.2008 11:17:00
  • 12.11.2008 20:59:00

Moja córka ma teraz zapalenie krtani.Bylismy w szpitalu dobę, dostała zastrzyk rozkurczowy i inhalację.Do domu do inhalowania.pulmicort+sól fizjologiczna .Nie dostala żadnego antybiotyku(z tego się bardzo cieszę),małą wypuścili do domu,bez żadnych leków tylko ta inhalacja.Czy to normalne przy zapaleniu krtani? Wiecie coś na ten temat?

Ostatnia edycja: 12.11.2008 20:59:00
  • 14.11.2008 15:40:00

Witam, postępowanie przy zapaleniu krtani jak najbardziej prawidłowe, gdyż kilka dni temu przechodziłam z moim 5-latkiem przez to samo. Od dwóch lat borykamy się z potwornym i przerażającym kaszlem, który towarzyszy każdej infekcji dróg oddechowych - wg kilku lekarzy u dziecka może rozwinąć się astma... żeby temu zapobiec we wrześniu pierwszy raz dostał polmicort 2x 2ml (0,125) przez 7 dni plus codziennie singulair 4mg na stałe. Przyznam, że poprawa jest ogromna i obecnie przy zapaleniu krtani też szybko wychodzimy z choroby... z mojego krótkiego doświadczenia polecam pulmicort i singulair.

Ostatnia edycja: 14.11.2008 15:40:00
  • 03.12.2008 15:24:00

Witam,

moja córeczka ma 4 lata od miesiaca nie chodzi do przedszkola bo jest chora. Przez ten czas dostała 4 antybiotyki. Oczywiście dalej kaszle jak kasłała. Prosiłam Pania doktór o inhalacje na co usłyszałam ze nie ma takiej potrzeby. Nie wiem juz jak mam pomóc swojemu dziecku

MD

Ostatnia edycja: 03.12.2008 15:24:00
  • 04.12.2008 13:47:00

pulmicort jest bardzo dobry. wycisza szybciutko kaszel i dziecko lepiej oddycha. ja stosowałam ten lek + berodual za każdym razem jak dziecko miało okropny kaszel i szybko mu przechodziło. idź do innego lekarza

Ostatnia edycja: 04.12.2008 13:47:00
  • 18.12.2008 00:13:00

no właśnie my też dzisiaj dostaliśmy Berodual razem z pulmicortem dla mojego czterolatka. Zastanawiam się tylko czy to dobre połączenie? Poradźcie..... Mały ma nawracający, uporczywy kaszel poranny.

Ostatnia edycja: 18.12.2008 00:13:00
  • 18.12.2008 23:10:00

hej

ja z moim synkiem teraz ma 2,5 roku ale na wiosnę tego roku bylismy 3 razy w szpitalu diagnoza zapalenie pluc x 3 w tym 1 jedno +zap oskrzeli

mały najprawdopodbniej ma astme

dostal ventolin singulair flixotide zyrtec

teraz na jesien znów zaczął często chorowac co prawda dmucham na zimne ale często i to nie pomaga teraz ma angine na szczescie nic nie slychac w pluckach i oskrzelach ale juz jeden antybiotyk nie pomogl i teraz bierze klacid mam nadzieje ze bedzie dobrze bo po tamtym antybiotyku nic sie nie polepszylo a bardzo goraczkowac zaczal...

powiedzcie teraz jak to laczycie z praca zawodowa bo u mnie sie po prostu nie da....mama Radzia

Ostatnia edycja: 18.12.2008 23:10:00

Zobacz inne dyskusje

• candy84
    witajcie!mój 8-miesięczny synek budzi się często w nocy z krzykiem i...
  • kellyeliz
    http://***/site/news048 przekonaj sie sam
  • Moja 4 letnia córka oparzyła się dzisiaj gorącą wodą,...
  • Jak pielęgnować uszy dziecka?
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/mya04920_grupa_razem_dlonie_rece_opaski_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesNarkotyki u dziecka
    Jak wykazują badania socjologiczno-medyczne, liczba osób...
    Twoja sugestia