Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Przypadki pediatryczne

(3)

Możecie tu rozmawiac na temat różnych przypadków pediatrycznych, które przytrafiły się Waszym dzieciom.

Temat: pseudomonas w uchu (6)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    26.01.2007 21:16:00

Witam

Jestem mamą osmiomiesięcznej córeczki,która ma problemy z uszkami.Maleńka,w wieku 6 tygodni zachłysnęła się wymiocinami.Przeleżałyśmy w szpitalu 6 dni.Córeczka była leczona na pozachłystowe zapalenie płuc.3 tygodnie pózniej zauważyłam w jej uchu wydzielinę,która po roztarciu w palcach przypominała zapach ropy.Udałam się z dzieckiem do laryngologa,a ten skierował je na leczenie szpitalne z rozpoznaniem ropnego zapalenia ucha środkowego .Z posiewu wymazu wychodowano pseudomonas aeruginosa.Pierwszy antybiotyk nie zadziałał więc podano następny,zgodny z antybiogramem.Był to Pipril. Leczenie trwało 14 dni,Po upływie tego czasu córeczka została wypisana do domu ze zdrowym uchem.Lekarz podkreślał jednak,ze ta bakteria ma skłonności do powrotów.2,5 MIESIĄCA PÓŻNIEJ PONOWNIE TRAFIŁYŚMY NA ODDZIAŁ ALERGICZNO-PEDIATRYCZNY Z PODOBNYMI,CO OSTATNIO OBJAWAMI,a drugi jednak dzień wyszłyśmy,bo posiew nic nie wykazał.Teraz jednak co jakiś czas zauważam zaschniętą wydzielinę w uszku małej,która różni się wyglądem i zapachem od tej w drugim.Tak samo byłO OSTATNIM RAZEM,GDY ZDECYDOWAŁAM PUJŚĆ NA ODDZIAŁ DZIECIĘCY.Czy to normalne?Czy może jestem przewrażliwiona?Sama juz nie wiem czy ponownie pakować torby do szpitala?Wiem,że utajone zapalenie ucha moze być niebezpieczne,dlatego nie daje mi to spokoju.
    [addsig]

Ostatnia edycja: 26.01.2007 21:16:00

Rennie

• Liderka opinii
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    28.01.2007 10:57:00

Witam!

Istotnie konsultacja laryngologiczna jest wskazana, gdyż zapalenie ucha może mieć charakter przewlekły i nie leczone może grozić konsekwencjami, jeżeli chodzi o słuch u dziecka.

[addsig]

Ostatnia edycja: 28.01.2007 10:57:00

Pozdrawiam!

Agnieszka Krzywicka

Ekspert Medforum

Śląskie Centrum Pediatrii w Zabrzu

• Początkująca
    29.01.2007 21:34:00

Witam,

koniecznie poproś pediatrę o skierowanie na badanie słuchu u córci do poradni audiologicznej, bądź do pracowni audiologicznej przy oddziale laryngologicznym. Moj syn tez miał problem z pseudomanas aeruginosa w uchu(ropne zapalenie) i laryngolog dziecięcy po leczeniu zalecił taką kontrole, własnie czekamy na nią. Ponoć kazda infekcja ucha połaczona z wysiękiem powinna byc zbadana pod kątem, czy dziecko nie ma ubytku słuchu. Tak wiec nie zwlekaj, tylko działaj. Lepiej sie upewnic, czy wszystko jest w porządku Pozdrawiam,[addsig]

Ostatnia edycja: 29.01.2007 21:34:00

Anna

• Początkująca
    29.01.2007 22:34:00

Witaj annajot

Dziękuję za Twoją opinię.Czy byłabyś w stanie przybliżyć ten temat?Osobiście wiem jak się odbywa i na czym polega badanie słuchu,ponieważ sama przez nie przechodzilam.Lecz co do tak małego pacjenta stosowana jest zapewne jakaś inna metoda badania słuchu?Czy badanie to jest przeprowadzane takim aparatem,jakim był badany słuch malenstwa jeszcze w szpitalu,zaraz po urodzeniu?Jak wypadły wyniki synka?W jakim jest wieku?[addsig]

Ostatnia edycja: 29.01.2007 22:34:00

Rennie

• Początkująca
    01.02.2007 14:41:00

Czesc Rennie,

syn ma obecnie 3 miesiace, a zapalenie ucha przeszedł majac 2 miesiące (na poczatku stycznia) W tej chwili czekam na badanie po infekcji (ma byc 05.02). Juz wczesniej przechodził badanie słuchu (oprócz tego przesiewowego po porodzie, które wypadło dobrze-ma niebieski certyfikat), ze wzgledu na to ze urodził sie z konfliktem serologicznym w ukł AB0, miał bardzo wysoki poziom bilirubiny (ryzyko uszkodzenia mózgu) a takze był leczony na oddz.noworodkowym gentamycyną(ototosyczność). Wtedy badanie polegało na wprowadzeniu do uszu małej sondy, dziecko musiało spac, pomiar trwał kilka chwil. Wynik był dobry, dziecko słyszało na poziomie mowy w obu uszach.

Po infekcji ucha koniecznie trzeba sprawdzić czy wszsytko jest ok. Nie wiem jak bedzie wygladac to badanie, podejrzewam, że podobnie jak pierwsze.

Ze wzgledu na to, ze synek ma aż trzy czynniki ryzyka ubytku, bądź wręcz utraty słuchu (wys.bilirubina, gentamycyna, ropne zapalenie ucha) jest pod stała kontrola w Poradni Audiologicznej. Ja sama tez jestem chyba nieco przewrazliwiona na tym punkcie, hehe ale to chyba zrozumiałe, ze nie chce aby moje dziecko było przygłuche Próbobowałam "badać" go sama, wiesz..grzechotki z róznych stron itp wydaje sie ze słyszy dobrze, nie mniej jednak fachowe badanie jest wazne. Kolejna rutynowa kontrola czeka go jak ukonczy pól roku i tak az do około dwóch lat.No, chyba, ze bedzie cos nie tak pózniej, np bedzie miał problemy z ciagłym zapaleniem ucha to bedziemy mu słuch kontrolowac dłuzej..ale na razie wole o tym nie myslec i nie zamartwiac sie na zapas

Odsyłam Cie do tej stronki http://www.mcsm.pl/59218.dhtml

Tam dowiesz sie wiecej. Mysle, ze Twoja córka z racji wieku powinna miec skontrolowany słuch inaczej niz 3 miesieczne niemowlę.

Odezwe sie jak juz synus bedzie po badaniu, opowiem jak było.

A Ty, Rennie, masz mozliwość w swoim miescie do bezproblemowego skontrolowania słuchu u córki?

Pozdrawiam serdecznie

[addsig]

Ostatnia edycja: 01.02.2007 14:41:00

Anna

• Początkująca
    01.02.2007 19:52:00

Podaje przydatny adres: http://www.sluchdziecka.pl/lista-osrodkow.htm

[addsig]

Ostatnia edycja: 01.02.2007 19:52:00

Anna

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• andzia9002
    Witam. Jestem mamą 3,5 letniej Natalii. Córka obecnie waży 10kg i ma 83cm....
  • Beata1972
    Witam, jestem mamą dwutygodniowego noworodka, który od dnia urodzin ma dziwne...
  • anka8308
    Witam!!Bardzo prosze o pomoc poniewaz juz nie wiem co mam robic, moja coreczka 5 miesieczna od...
  • a_malenka
    Gdy mój synek miał około 3 miesięcy pojawiła się u niego wysypka...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/dziecko_placz_smutek_panthermedia_2324077_cr-W300H200.jpgFot. PantherstockOdra - wysypkowa choroba dziecięca
    Odra należy do zakaźnych wirusowych chorób wysypkowych...
    Twoja sugestia