Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Pediatria - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Pediatria - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Przerost 3 migdałka - farmakologicznie czy opercyjnie ? (2)

• Początkujący
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    10-06-2005 21:25:00

Witam

Mój Kuba ma 4,5 roku od dłuższego czasu (około 6 miesięcy) ma problem z katarem, w nocy oddycha przez buzię. Lekarz stwierdził przerost 3-go migdałka i zalecił leczenie farmakologiczne (w przypadku braku skuteczności operacyjne).

W trakcie diagnozy kamerą oraz jakimś aparatem przykładanym do uszu, pomiary wyszły na poziomie -138 -180 podobno norma to -50 (? nie znam się na tym stąd lakoniczne informacje).

Z czym się wiążą sie leczenie farmakologiczne i operacyjne, czy jest to trudny i niebezpieczny zabieg dla dziecka, czy moze wybrac od razu leczenie operacyjne (w farmakologicznym nie ma podobno 100% skuteczności)? Gdzie można taki zabieg wykonać w Krakowie lub Katowicach?

pozdrawiam Piotr

Ostatnia edycja: 10-06-2005 21:25:00
  • 21-08-2011 18:43:12
    pirzol 2005-06-10 21:25:00 Witam

Mój Kuba ma 4,5 roku od dłuższego czasu (około 6 miesięcy) ma problem z katarem, w nocy oddycha przez buzię. Lekarz stwierdził przerost 3-go migdałka i zalecił leczenie farmakologiczne (w przypadku braku skuteczności operacyjne).

W trakcie diagnozy kamerą oraz jakimś aparatem przykładanym do uszu, pomiary wyszły na poziomie -138 -180 podobno norma to -50 (? nie znam się na tym stąd lakoniczne informacje).

Z czym się wiążą sie leczenie farmakologiczne i operacyjne, czy jest to trudny i niebezpieczny zabieg dla dziecka, czy moze wybrac od razu leczenie operacyjne (w farmakologicznym nie ma podobno 100% skuteczności)? Gdzie można taki zabieg wykonać w Krakowie lub Katowicach?

pozdrawiam Piotr

Zobacz inne dyskusje

• Ja potrzebuję porady ale w przypadku starszego dziecka. Jak zadbać o skórę...
  • stefka83
    Kupić taki najprostszy zwykły czy może z melodyjką, jakiś "udziwniony"?...
  • Wątek: psia ślina
    Dobry wieczór. Mój 13 miesięczny synek "omemlał" zaślinioną...
  • Wątek: Szkolenie!!!
    Tytuł szkolenia : SLI – specyficzne zaburzenia językowe –...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/0263_matuszczyk_natalia_2008_08_08_0229-W300H200.jpgFot. medforumAstma oskrzelowa – kwalifikacja do...
    Wysiłek fizyczny może być czynnikiem wyzwalającym napady kaszlu i...
    Twoja sugestia