Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Przypadki pediatryczne

(3)

Możecie tu rozmawiac na temat różnych przypadków pediatrycznych, które przytrafiły się Waszym dzieciom.

Temat: problemy z usypianiem niemowlaka (2)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    09.01.2008 17:17:00

mam problem z usypianiem mojej 5ciomiesięcznej córeczki tzn dziecko nie zasypia na noc wczesniej jak 12-1 w nocy, w dzien mała śpi tak okło 3 godzin próbujemy ja usypiac juz po 21 wtedy jest kapana i po kapieli dostaje jesc karmiona jest piersia, zasypia przy cycku ale odłozona do łóżeczka budzi sie po chwili i tak jest czesto do 12 w nocy potem spi do 5-6 dostaje jesc i dalej spi do 9-10 czasem nawet do 11.dodam ze rano po karmieniu potrai zasnąc sama w łóżeczku a wieczorem za nic w świecie. moze musze zaakceptowac ze mam dziecko lubiace wieczory a może jakas mama poradziła sobie z takim problemem
    [addsig]

Ostatnia edycja: 09.01.2008 17:17:00

dorota

• Wtajemniczona
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    09.01.2008 22:35:00

Dziecko ma przestawioną dobę, a to b. niezdrowe i nienaturalne dla takiego bobasa. Skoro budzi się o 11, to jak ma zasnąć o 21? Jedyne wyjscie to poświęcić się i wstawać o tej 6 na karmienie i normalnie rozpoczynać dzień tak, żeby mała nie zasnęła (radosne witanie, zabawa z dzieckiem, zachęcanie do aktywności itp.). Na początku będzie bardzo marudzić i buntowac się, ale wieczorem będzie porzadnie zmęczona i powinno się udać. Przyzwyczajanie do tego może trochę potrwać. Inny sposób to stopniowe przesuwanie czasu zasypiania o np. pół godziny w tył (zamiast o 24, o 23.30), po kilku dniach znów o pół godziny, aż dojdziesz do 21. Na pewno jednak nie przyzwyczajaj się do tego, że masz nocne dziecko. Nie ma takich dzieci. W zasadzie taki maluch powinien spać od. ok. 20, bo to dla niego najzdrowsze. Pomyśl, że z czasem, kiedy mala nie będzie potrzebować już tyle snu, obecny stan moze doprowadzić do sytuacji, że będzie chodzić jeszcze później spać. Wtedy na pewno ty też będziesz wykończona i niezadowolona. Życzę powodzenia.

Ostatnia edycja: 09.01.2008 22:35:00

agawa

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• natasza
    Wątek: lacidofil
    Pani Doktor,]Czy w przypadku kolek uzasadnione jest podanie dziecku lacidofilu i w jakich...
  • panterka-23
    witam!!!! Zawsze nie moge sie doczekac odp na pytanie. Kiedy mozna spodziewac sie odpowiedzi??...
  • JoannaAsia
    Witam.Mojego synka urodziłam 18.06.2014r. Do domu wróciliśmy 22.06.2014r ok...
  • MAMAPATRYKA
    Mój prawie czteroletni synek wczoraj wieczorem dostał niewielkiej gorączki, a...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/dziecko_siedzi-na_lawce_w_parku_odpoczynek_panthermedia_a21572713_cr-W300H200.jpgFot. PantherstockCo może wywołać migrenę u dzieci?
    Migrena to dość częsta przyczyna napadowych bólów...
    Twoja sugestia