Zaloguj
Reklama

Forum: Pediatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: problem z jądrami (14)

 • problem z jądrami

  dokladnie nie wiem czy to jest normalne zjawisko czy nie. Ale trapi mnie ten temat.. Moje jadra czasem obydwa czasem jedno - cofają sie .. nieznacznie ale nie ma ich w "woreczkach" znajduja sie wtedy troche wyzej (nad penisem) - sa one wyczuwalne oraz widze wygrubienia. Zadaża sie to np. podczas wzwodu lub zimnej kąpieli. Jest to chwilowe cofniecie sie poniewaz jak przesune reką to raczej zostają gdzie powinny ale potrafia sie tez cofnąc sie znowu. Na ogol sa na swoim miejscu tylko tak jak pisze czasem sie cofają. Przepraszam ze tak to niejasno opisalem ale chcialem opisac wszystkie swije doznania. Bardzo prosze Panią Doktor o odpowiedz Pozdrawiam. P.S. mam 19 lat

  Ostatnia edycja:
 • problem z jądrami

  dlaczego nikt nie potrafi mi odpowiedziec

  Ostatnia edycja:
 • problem z jądrami

  Jądra wędrujące

  DEFINICJA

  Jądra wędrujące to forma wnętrostwa, polegająca na tym, że jądro jest macalne i znajduje się w mosznie, ale ma ono tendencję do (niekiedy całkowitego) cofania się do kanału pachwinowego.

  OBJAWY I PRZEBIEG

  Pomimo obecności obu jąder w mosznie, stwierdzenie okresowego cofania się jednego lub obu jąder do kanału pachwinowego jest objawem niepokojącym, wymagającym okresowej kontroli lekarskiej. U niektórych dzieci jądra samoistnie zstępują do moszny i przyjmują trwale prawidłowe położenie, ale u pewnej części pacjentów wędrujące jądra są związane z defektem nasieniowodu i naczyń powrózka nasiennego. Skutkiem jest ponowne, trwałe podciągnięcie jąder ku górze, które może nastąpić w nawet w 7-10 roku życia. Z badań komisji wojskowych wynika, że około 0,8% mężczyzn w wieku poborowym ma niezstąpione jądra. Część z nich to osoby, mające w niemowlęctwie jądra wędrujące, które później zostały ponownie podciągnięte do góry. Część pacjentów ma tzw. jądro kanałowe, to znaczy jądro jest macalne w ujściu kanału pachwinowego, ale nie da się go na stałe sprowadzić do moszny. Ten ostatni stan bezwzględnie wymaga leczenia.

  WEZWIJ LEKARZA, GDY...

  Skonsultuj się z pediatrą, chirurgiem dziecięcym lub urologiem, jeżeli u swojego syna stwierdzisz "uciekanie" jednego lub obu jąder, albo gdy jądro na stałe jest wysoko i nie schodzi do prawidłowej pozycji w mosznie. W zależności od wyniku badania lekarskiego możliwe jest podjęcie leczenia hormonalnego lub operacyjnego.

  LECZENIE DOMOWE

  W przypadku odstąpienia od leczenia hormonalnego lub operacyjnego i zalecenia jedynie obserwacji, należy pamiętać, aby prosić lekarza o regularne badanie jąder do okresu dojrzewania, ponieważ możliwe jest "wtórne" wnętrostwo, to znaczy ponowne cofnięcie się do jamy brzusznej jąder wędrujących.  najlepiej wiec zglos sie do lekarza.

  Ostatnia edycja:
 • problem z jądrami

  LUBISZ TO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! COOOOOOOOOOOOOOOO

  Ostatnia edycja:
 • problem z jądrami

  LUBISZ TO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! COOOOOOOOOOOOOOOO

  Ostatnia edycja:
 • problem z jądrami

  Witam mam 18 lat i od trzech lat mam podobny problem ipojawia się on najczęściej przy braniu zimnej kompieli lub podczas wysiłku fizycznego kiedy jest zimno. Czy ta dolegliwość sama przejdzie, czy raczej trzeba sie udać do lekarza?

  Ostatnia edycja:
 • problem z jądrami

  jadra musza zstapic do moszny w pierwszym roku zycia i nie powinny sie juz cofac. jesli cofaja sie nalezy udac sie do lekarza.

  Ostatnia edycja:
 • problem z jądrami

  w takim razie do jakiego lekarza powinienem sie udac ??

  Ostatnia edycja:
 • problem z jądrami

  na dobry poczatek do lekarza pierwszego kontaktu. jesli uzna taka koniecznosc da ci skierowanie do specjalisty.

  Ostatnia edycja:
 • problem z jądrami

  dziekuje za sprawna odp

  Ostatnia edycja:
  Czy wiesz, że za każdą dodaną wypowiedź otrzymujesz punkty w rankingu użytkowników?
Zobacz inne dyskusje