Serwisy Medforum
Reklama

Forum: Przypadki pediatryczne

(3)

Możecie tu rozmawiac na temat różnych przypadków pediatrycznych, które przytrafiły się Waszym dzieciom.

Temat: prawidłowy przyrost obwodu głowy rocznego dziecka (2)

Zaloguj się , aby skorzystać z poniższych opcji:

odpowiedz nowy wątek
ulubione
  • prawidłowy przyrost obwodu głowy rocznego dziecka
    Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    26-01-2007 00:43:00

Witam, moja córeczka urodziła się z obwodem główki 33cm i obwodem klatki piersiowe 34, w wieku około 2 miesięcy robiłam jej USG główki (miała małe ciemiączko 1 cm) i okazało się że wszystko jest w porządku, pediatra zalecił kontrolowanie obwodu głowy i zalecił nie podawanie wit. D3. W wieku 4 miesięcy córka praktycznie ciemiączko miała zarośnięte ale przyrost obwodu głowy był prawidłowy. Teraz córka ma 12 miesięcy obwód jej główki wynosi 45 cm. Dowiedziałam się że w tym wieku obwód głowy powinien zwiększyć się minimum o 12 cm w stosunku obwodu główki w chwili narodzin. Córce zwiększył się o 11 cm a w ciągu ostatnich dwóch miesięcy obwód zwiększył się o niecałe 0,5 cm. Czy w tym wypadku powinnam udać się do neurologa? Zaznaczam, że córeczka rozwija się prawidłowo.

Ostatnia edycja: 26-01-2007 00:43:00
  • Reklama
  • prawidłowy przyrost obwodu głowy rocznego dziecka
    Liderka opinii
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    28-01-2007 10:48:00

Witam!

Różnica 1 cm nie ma w tym wypadku znaczenia. Należy jedynie porównać obwód głowy z obwodem klatki piersiowej, który powinien być równy lub o 1-2cm większy od główki.

[addsig]

Ostatnia edycja: 28-01-2007 10:48:00

Pozdrawiam!
    Agnieszka Krzywicka
    Ekspert Medforum
    Śląskie Centrum Pediatrii w Zabrzu

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• Alech89
    Duży problem brzuszkowy Witam,Bardzo proszę o poradę ponieważ już nie wiem co robić.....
  • Podrażnione oczy Mój 10 letni syn od około miesiąca uskarża się na ból,...
  • Zatkany nos u dziecka Chciałabym wiedzieć jak przygotować inhalację dla dziecka, które...
  • artmal
    Konflikt serologiczny w grupach głównych a profilaktyka niedokrwistości u noworodka Nasza córka ma już 3 tygodnie i jest razem z nami w domu. Dobrze się...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/070120a0036_dziwczynka_dziezko_ksiazka_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesJaki wpływ na rozwój dzieci ma ich...
    Pojawienie się drugiego dziecka jest dużą zmianą dla rodziny, o...