Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Przypadki pediatryczne

(3)

Możecie tu rozmawiac na temat różnych przypadków pediatrycznych, które przytrafiły się Waszym dzieciom.

Temat: prawidłowy przyrost obwodu głowy rocznego dziecka (2)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    26.01.2007 00:43:00

Witam, moja córeczka urodziła się z obwodem główki 33cm i obwodem klatki piersiowe 34, w wieku około 2 miesięcy robiłam jej USG główki (miała małe ciemiączko 1 cm) i okazało się że wszystko jest w porządku, pediatra zalecił kontrolowanie obwodu głowy i zalecił nie podawanie wit. D3. W wieku 4 miesięcy córka praktycznie ciemiączko miała zarośnięte ale przyrost obwodu głowy był prawidłowy. Teraz córka ma 12 miesięcy obwód jej główki wynosi 45 cm. Dowiedziałam się że w tym wieku obwód głowy powinien zwiększyć się minimum o 12 cm w stosunku obwodu główki w chwili narodzin. Córce zwiększył się o 11 cm a w ciągu ostatnich dwóch miesięcy obwód zwiększył się o niecałe 0,5 cm. Czy w tym wypadku powinnam udać się do neurologa? Zaznaczam, że córeczka rozwija się prawidłowo.

Ostatnia edycja: 26.01.2007 00:43:00
  • Liderka opinii
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    28.01.2007 10:48:00

Witam!

Różnica 1 cm nie ma w tym wypadku znaczenia. Należy jedynie porównać obwód głowy z obwodem klatki piersiowej, który powinien być równy lub o 1-2cm większy od główki.

[addsig]

Ostatnia edycja: 28.01.2007 10:48:00

Pozdrawiam!
    Agnieszka Krzywicka
    Ekspert Medforum
    Śląskie Centrum Pediatrii w Zabrzu

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• aniald
    Witam.Piszę i proszę o pomoc bo juz mi ręce opadają. Nie mogę...
  • skoczek255
    W przeciągu ostatnich dwóch dni mój siedmioletni syn miał wykonywane...
  • agatokles
    Z uwagi na spłaszczanie się potylicy i napięcie mięśniowe u synka...
  • agi19828
    witam niepokoi mnie waga mojej córeczki mała urodziła się z waga 3270 g...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/glowa_schemat_szkielet_panthermedia_4291057_cr-W300H200.jpgFot. PantherstockBóle głowy
    Ból głowy jest częstą dolegliwością z którą...
    Twoja sugestia