Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Przypadki pediatryczne

(3)

Możecie tu rozmawiac na temat różnych przypadków pediatrycznych, które przytrafiły się Waszym dzieciom.

Temat: pocenie u niemowlaka (7)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    08.06.2005 11:08:00

Mój synuś ma 9 miesięcy. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że strasznie poci się w nocy i tylko w nocy. Czy to objaw krzywicy. Lekarka zwiększyła mu dawkę vigantolu do 3 kropelek. Proszę o odpowiedz i pozdrawiam

Ostatnia edycja: 08.06.2005 11:08:00

juju30

• Liderka opinii
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    08.06.2005 17:17:00

Witam!

Rozpoznanie krzywicy na podstawie jedengo ( w dodatku tak mało specyficznego objawu) jest blędem! Zachęcam do lektury linków:

http://www.forumpediatryczne.pl/md.php?name=faq_pac&file=ep&tid=271

http://www.forumpediatryczne.pl/md.php?name=faq_pac&file=ep&tid=226

[addsig]

Ostatnia edycja: 08.06.2005 17:17:00

Pozdrawiam!

Agnieszka Krzywicka

Ekspert Medforum

Śląskie Centrum Pediatrii w Zabrzu

• Początkująca
    08.06.2005 17:32:00

nam lekarka zlecila wykonanie próby Sułkowicza (mocz) i dopiero na tej podstawie zwiekszyla vitamine D3

Ostatnia edycja: 08.06.2005 17:32:00
  • Wtajemniczona
    09.06.2005 09:10:00

To ciekawe, dopiero sie dowiedzialam ze to moze byc objawem niedoboru vitD3. Moja mała czasem tez sie poci -na karczku, ale przypuszczam ze to wina temp. pomieszczenia, lub zbyt grubego ubranka,wtedy szybko zmieniam, wycieram itp.ale wyczytałam na stronie podanej w linkach, ze krzywica objawia sie takze:

-rozmiękanie kości potylicy i jej podatność na ucisk-to lekarz pediatra sprawdzala i jest ok.

-wciąganie żeber na wysokości przepony- no moja mała raczej wciaga brzuszek tuż poniżej żeber

-wiotkość mięśni objawiająca się rozlanym brzuchem (żabi brzuch) - to stwierdził chirurg u mojegodziecka. Myslałam ze to wina tego ze mała ma od 1,5 miesiaca zycia naklejany plaster na brzuszek ściagający pępek (bo nie odpadł na czas i był obcinany przez chirurga, zrobia sie przepuklinka pępkowa).Chirurg stwierdził że ten żabi brzuch u małej to jej tzw. urok a nie wynik klejenia plastrem. Czy wiec to moze byc oznaką niedoboru VitD3?Czemu wiec tego nie stwierdził pediatra?[addsig]

Ostatnia edycja: 09.06.2005 09:10:00

hania78

• Liderka opinii
    09.06.2005 16:06:00

Witam!

Jeszcze raz napiszę, że krzywicy nie rozpoznaje się na podstawie pojedynczego obajwu, ale na podstawie zepsołu objawów potiwerdzonych badaniami laboratoryjnymi opisanymi w naszym linku o krzywicy.

Dlatego nie należy martwić się jeżeli udziecka obserwujemy taki objaw jak pocenie się główki, gdyż jest to objaw niespecyficzny, jeżeli nie towarzyszą mu inne. Podobnie ma się rzecz z innymi objawami. Nigdy nie stwiamy diagnozy: krzywica na podstawie jednego objawu.

[addsig]

Ostatnia edycja: 09.06.2005 16:06:00

Pozdrawiam!

Agnieszka Krzywicka

Ekspert Medforum

Śląskie Centrum Pediatrii w Zabrzu

• Początkująca
    10.06.2005 11:22:00

dziękuje za pomoc. Te odpowiedzi bardzo mnie uspokoiły

Ostatnia edycja: 10.06.2005 11:22:00

juju30

• Początkująca
    04.07.2008 22:21:00

Witam,

Moja Julka poci się każdej nocy. Bywają noce że wstję do niej co godzinę; zmieniam jej bluzeczkę, prześcieradło przenoszę do mojego łóżka aby wyschła i aby wyschło jej łóżeczko. Julka jest alergikiem na białko krowie - nie wiem jednak czy nadal, bo obecnie nie reaguje na nie wysypką. Ma 10 miesięcy i do dzisiaj karmiona była piersią. Radziłam sie kilku pediatrów ale nikt nie potrafi mi nic poradzić. Mała wyraźnie w nocy cierpi przez to pocenie; płacze i jest zmęczona spaniem! Dodam jeszcze że ja również w wieku 30 lat nabawiłam sie alergii na białko krowie i reagowałam na to potami zlewnymi. Gdy urodziła sie Julka i pediatra orzekła na pdst. jej zmian skórnych że jest to typowa alergia na białko krowie, zaleciłą mi dietę anyalergiczną (głównie: kurczak, ryż i marchewka). Wtedy też moje poty nocne skończyły się - przestałam jeść białko krowie i przestały mnie nękać poty. Teraz muszę dowiedzieć sie co może wywoływać to u mojego dziecka. Ona przecież nie ma kontaktu z białkiem krowim, a jeśli chodzi o pozostałe produkty spożywcze to też w wiekszości mam przetestowane. Nic nie zatrzymuje jej pocenia się. Przychodzi mi do głowy jeszcze jeden możliwy trop - przed zajsciem w ciążę bardzo długo leczyłam sie na toksoplazmoze (w Gdyni w instytucie). Mam cały czas bardzo wysokie przeciwciała a Julka po urodzeniu nie była badana w kierunku toksoplazmozy.

Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję

Ostatnia edycja: 04.07.2008 22:21:00
  • Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• malenstwo19861
    Witam serdecznie, mój synek (2,5l) nagle od wtorku zaczął sie bardzo dziwnie...
  • andzia9002
    Witam. Jestem mamą 3,5 letniej Natalii. Córka obecnie waży 10kg i ma 83cm....
  • Wątek: zielona kupa
    Witajcie, mam taki problem 3 dni temu wieczorem były opryski na komary, zapomniałam o...
  • xmaniax13
    moje dziecko ma już 2miesiące i od półtora tygodnia się nie...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/pe0033400_dziecko_ucho_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesProblemy ze słuchem - nagły...
    Słuch to jeden z najważniejszych narządów zmysłu...
    Twoja sugestia