Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Przypadki pediatryczne

(3)

Możecie tu rozmawiac na temat różnych przypadków pediatrycznych, które przytrafiły się Waszym dzieciom.

Temat: mukowiscydoza?astma?pomozcie (2)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    14.06.2005 22:25:00

Zuzia ma 5 miesiecy. Pierwsza infekcje gornych drog oddechowych zlapala majac 2 tygodnie. leczono ja antybiotykiem zinatem. Od tamtej pory Zuzia miala problemy z kupka. Kupy byly 2,3 w ciagu dobry ale byly wodniste czasem zielone. Przyznaje, ze nie wiedzialam jaka diete moge stosowac i poza wykluczeniem mleka jadlam wszystko. Zaniepokoilam sie gdy w kupie znalazlam dwa razy pod rzad krew. Pojechalam do szpitala i zostalysmy tam, gdyz po rtg okazalo sie, ze dziecko ma zapalenie pluc, poza tym trzeba bylo wykonac wszystkie badania, zeby dowiedziec sie skad ta krew. Badania wykluczyly bakterie itp, usg nie wykazalo niczego niepokojacego. jedyne co mnie zaniepokoilo to rozdecie pluc, jakkolwiek dziecko plakalo wiec lekarka zasugerowala, ze to moze stad. Wyszlysmy ze szpitala, po dwoch dniach kupy sie poprawily, ale po odstawieniu antybiotyku znow zaczelo byc zle. Po dwoch tygodniach poszlysmy na badanie kontrolne do pediatry i okazalo sie, ze Zuzia znow ma infekcje gornych drog oddechowych. Dostala summamed, aminophyline i syropki na kaszelek, oraz trilac. dopiero po jakims czasie okazalo sie ze trilac ma w swoim skladzie mleko i gdy go odstawilam kupy znow zaczely miec kolor zolty choc nadal sa wodniste. Antybiotyk nie pomogl, Zuzia nadal ma przeciagly oddech i w nocy sie dusi. Dostala babyhaler i cropoz i berodual. Mam wrazenie ze troszke sie poprawia ale dzis wieczorem znow zaczela mi charczec. Na innym forum przeczytalam, ze w/w obiawy moga swiadczyc o mukowiscydozie. Zaczelam panikowac. Nie wiem czy mam ku temu powody. Nadmienie, iz babcia Zuzi ze strony ojca ma astme oskrzelowa oraz alergie. Mam w zwiazku z tym pytanie, czy powinnam zrobic dziecku badania na mukowiscydoze czy moj niepokoj nie ma jasnych podstaw? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Strasznie zaniepokojona mama malej Zuzi

Ostatnia edycja: 14.06.2005 22:25:00
  • Liderka opinii
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    16.06.2005 05:46:00

Witam!

Z punktu widzenia gastroneterologa wydaje się, że przyczyna biegunki było doustne podanie antybiotyku u małego niemowlęcia. Powoduje to często zniszczenie kosmków i zaburzenia prawidłowej flory baketryjnej prowadząc właśnie do biegunki. Nie wyklucza to jednak możliwości innych schorzeń. Stany przebiegające z obturacja oskrezeli wymagają bowiem diagnostyki, która jest prowadzona w kilku kierunkach. Zarówno w kierunku mukowiscydozy jak i (zwłaszcza przy rodzinnym obciążeniu) w kierunku astmy wczesnodziecięcej. Jest także możliwośc nadwrażliwości pozapalnej po przebytym zapaleniu płuc i kolejnej infekcji. Proponuję zatem wizytę u alergologa, który odpowiednio dobierze leki wziewne (aktualnie Cropoz jest coraz rzadziej stosowany a w przypadkach podejrzanych o jakąkolwiek przyczynę nadwrażliwości włącza się wziewne sterydy) oraz wykonanie próby potowej (ujemny wynik ostatecznie wykluczy mukowiscydozę).

[addsig]

Ostatnia edycja: 16.06.2005 05:46:00

Pozdrawiam!

Agnieszka Krzywicka

Ekspert Medforum

Śląskie Centrum Pediatrii w Zabrzu

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• andziamario
    Przeczytaj komentowany artykuł: Badanie elektroencefalograficzne (EEG) u dzieciWitam....
  • malenstwo19861
    Witam serdecznie, mój synek (2,5l) nagle od wtorku zaczął sie bardzo dziwnie...
  • Wątek: zielona kupa
    Witajcie, mam taki problem 3 dni temu wieczorem były opryski na komary, zapomniałam o...
  • jagusia79
    U mojej 3-letniej córki stwierdzono łojotokowe zapalenie skóry.Dermatolog...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/MKP01060_mileko_szklanka_butelka_zdrowie_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesNietolerancja laktozy jako problem w...
    DefinicjeCukry (węglowodany) są jednym z podstawowych...
    Twoja sugestia