Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Przypadki pediatryczne

(3)

Możecie tu rozmawiac na temat różnych przypadków pediatrycznych, które przytrafiły się Waszym dzieciom.

Temat: Morfologia krwi dziecko 3 lata bardzo proszę o analizę, b.duże WBC (2)

• Początkujący
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    22-07-2009 21:37:00

Bardzo proszę o analizę morfologii, co jest mojemu synowi, ponieważ, dziecko było już u kilku lekarzy i żaden nie stwierdził nic konkretnego.

Dodam tylko, że dziecko od dwóch tygodni jest chore, tzn. w pierwszym tygodniu została postawiona diagnoza, że wystąpiło zapalenie gardła - lek Augumentin. Pod koniec, tzn. w 5 dniu leczenia lekarz stwierdził, że jest już ok. Niestety za dwa dni w niedziele okazało się, że jest dużo gorzej niż było. Lekarz w dyżurnej przychodni(bo to była niedziela) przepisał Zinnat. Dziecko brało to przez 3 dni, po czym lekarz prowadzący dziecko stwierdził po wynikach CRP=2,0, że nie jest to zakażenie bakteryjne tylko wirusowe i antybiotyk po 3 dniach, należy odstawić(gdzie minimum to jest 5 dni brania),l a przepisał Izoprinosine. Jeszcze jedno, dziecko w ostatnim dniu- 3 brania antybiotyku Zinnat dostało wysypki, nie bardzo czerwonej ale plackowatej. Dzisiaj zaczyna się 3 dzień brania Izoprinosiny, wysypka na razie nie ustąpiła. Od około 3 dni ustąpiła jednak gorączka, którą wcześniej przez około 10 dni w zależności od dnia dziecko miało 1-3 razy na dobę w granicach 37.5-38.5, niewielka ale powtarzająca się cyklicznie. Były robione badania moczu, które niby są dobre i morfologia, która niestety jest zdaniem wielu- amatorów w tej dziedzinie zdecydowanie nie dobra. Pani doktor stwierdziła jednak, że przy infekcji najpierw bakteryjnej, a teraz wirusowej tak może być. Ostatnia rzecz, Pani doktor stwierdziła, że nie wie jaki to jest wirus, ale może to być pochodna tzw. 3-dniówki.

Bardzo proszę o analizę wyników morfologi, nie wiemy co robić.

Oto wyniki:

RBC 5,12

HGB 12,4

HCT 37,5

MCV 73

MCH 24,2***

MCHC 33,1

RDW 14,6

PLT 286

MPV 8,2

PCT 0,234

PDW 13,8

----------------

WBC 19,5***

NEU 13,0***(tego nie jestem pewien- nie wyraźnie widać ale cyferki takie)

LYM 74,9*** 14,60***

MON 7,3

EOS 1,5

BAS 3,3 0,64***

ALY 5,0*** 0,97***

LIC 0,9 0,18

*** - Out of Panic Range

Z góry bardzo dziękuję. Mam nadzieję, że to nic poważnego.

PS. W tym momencie dodam, że z gardłem i oddychaniem przez noc jest poprawa(wcześniej był problem duży z oddychaniem przez noc, dziecko się budziło itd. podobno miał powiększony 3 miogdał, węzeł coś takiego).

Jeszcze raz bardzo proszę i dziękuję.
    [addsig]

Ostatnia edycja: 22-07-2009 21:37:00

Andrzej S.

• Liderka opinii
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    24-07-2009 18:20:00

Witam!

Pani doktor, o której Pan pisze miała najwyraźniej rację. Dziecko po podaniu leku p/wirusowego przestało gorączkować, a wynik morfologii istotnie może tak wyglądać po przebytych jedna za drugą - infekcjach. A co do "identyfikacji" wirusa - zadanie karkołomne i raczej bezcelowe. Zaleciłabym raczej kontrolną morfologię za 7-10dni.

[addsig]

Ostatnia edycja: 24-07-2009 18:20:00

Pozdrawiam!
    Agnieszka Krzywicka
    Ekspert Medforum
    Śląskie Centrum Pediatrii w Zabrzu

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• agnieszka68
    witam moja córka ma 8 lat, parę dni temu skarżyła się na ból w...
  • marcepan121
    Boże !! Ja już nie wyrabiam od kilku lat mam juz owsiki .Rano gdy wstaje jest ok,...
  • gosiaczek0805
    Witam! Mój syn (3 lata) chyba od urodzenia miał taką jakby gulkę w...
  • maland
    Witam, moja córka przestała jeść. Ma 3 miesiące. Karmiona jest...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/dzieci_nuda_smutne_ojoimages_06ddl1447.jpg_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesKiedy dzieci nie chcą wstawać
    Depresja sezonowaJest to depresja pojawiająca się w pewnych...
    Twoja sugestia