Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Przypadki pediatryczne

(3)

Możecie tu rozmawiac na temat różnych przypadków pediatrycznych, które przytrafiły się Waszym dzieciom.

Temat: maloglowie (2)

Zaloguj się , aby skorzystać z poniżyszch opcji:

odpowiedz nowy wątek
obserwuj schowek
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    05-12-2007 11:42:00

witam, moje pytanie dotyczy maloglowia .jakie sa objawy maloglowia? jaki przyrost glowy w ciagu pierwszego roku klasyfikuje dziecko do podejrzenia o maloglowie?pytam poniewaz mam corke drobnej budowy ciala urodzila sie z obwodem glowy 31 kl. 32 waga 3120. 9 miesiac gl.39 kl.piers. 43 waga 6665. neurolog podejrzewa maloglowie teraz czekamy na miejsce w chorzoskim centrum pediatrycznym na dokladne badania. dodam ze dziecko rozwija sie prawidlowo,wg.pediatry nic sie nie dzieje ze ona taka drobniutka bedzie?prosze o konsultacje

Ostatnia edycja: 05-12-2007 11:42:00

monika

• Reklama

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    14-01-2008 19:08:00

żeczywiscie przyrost główki mały,ja miałam podobny problem,urodziłam córke z obwodem 30 i klatka 30,teraz ma 6 miesiecy głowa 39 prawie klatka 39,5,była diagnozowana w kierunku małogłoia ale odstapiono od diagnozy,powiem ci w skrócie co cie czeka,tomograf głowy pod narkoza,badania genetyczne jesli sie nadaje,genetyk oceni u mojej nie było podstaw,badania metaboliczne na które bedziesz czekac okoła 2 miesiecy,usg brzuszka serduszka,i jeszcze wszystkie podstawowe badania posiew moczu morfologia,i tak dalej,,to moje gg 11969787,chetnie pomoge ci i doradze bo wiem co cie czeka,lepiej nie nastawiac sie na dobre wyniki,ale tez nie myslec o najgorszym,,,

Ostatnia edycja: 14-01-2008 19:08:00

roksana

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• annag3
    WitamMoja córeczka jutro kończy 6m-cy. Rozwija sie prawidłowo, ma juz 2...
  • Mój trzylatek kaszle od ok. miesiąca. Zaczęło się od kataru...
  • czarnula_asia
    Witam! Moj 3tyg. Synek ma katar i nie wiem jak mu pomoc, co mozna podawac takiemu malemu...
  • Czy ten krem można już kupić w aptece? W jakiej jest cenie? Stosował...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/061212a0029_lekarz_rentgen_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesDuszność przy zapaleniu oskrzeli i płuc
    Infekcjom dolnych dróg oddechowych (zapalenie oskrzeli i...
    Twoja sugestia