Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Pediatria - grupa dla rodziny i pacjenta

(3)

Pediatria - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: czerwone rumieńce na policzkach (3)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    28-01-2007 22:18:00

Witam!

Mój 3-letni syn Szymon ma często na bużce rumieńce na policzkach i czerwone uszy. Nie dzieje sie to po wysiłku, czy powrotu do domu ze spaceru. Poprostu pojawia sie i po kilku godzinach znika, jaka może byc przyczyna? Mały często choruje na zapalenia górnych dróg oddechowych (zapalenie gardła, angina), w ostatnim czasie miał "niby" szkarlatyne. Piszę niby ponieważ powinna mu zejśc skóra z rączek i nóżek a minął już miesiąc i nic. Typowymi objawami tej "niby" szkarlatyny był rumieniec na buzi z zaznaczonym wyrażnie białym trojkątem od noska przez brode, malinowy języczek. Jeżeli nie była to szkarlatyna to co to było?

Leczony był Zinnatem przez 10 dni, skierowano nas na badanie ASO-jesteśmy w trakcie. Proszę o odpowiedź. Dziękuje

-----------------

sysia

Ostatnia edycja: 28-01-2007 22:18:00

sysia

• 10-10-2007 12:04:00

28-01-2007 o 22:18, sylwiatko :

Witam!

Mój 3-letni syn Szymon ma często na bużce rumieńce na policzkach i czerwone uszy. Nie dzieje sie to po wysiłku, czy powrotu do domu ze spaceru. Poprostu pojawia sie i po kilku godzinach znika, jaka może byc przyczyna? Mały często choruje na zapalenia górnych dróg oddechowych (zapalenie gardła, angina), w ostatnim czasie miał "niby" szkarlatyne. Piszę niby ponieważ powinna mu zejśc skóra z rączek i nóżek a minął już miesiąc i nic. Typowymi objawami tej "niby" szkarlatyny był rumieniec na buzi z zaznaczonym wyrażnie białym trojkątem od noska przez brode, malinowy języczek. Jeżeli nie była to szkarlatyna to co to było?

Leczony był Zinnatem przez 10 dni, skierowano nas na badanie ASO-jesteśmy w trakcie. Proszę o odpowiedź. Dziękuje

-----------------

sysia

Ostatnia edycja: 10-10-2007 12:04:00
  • Reklama

• 10-10-2007 14:05:00

rumience na policzkach moga byc objawem alergii pokarmowej.

Ostatnia edycja: 10-10-2007 14:05:00

Zobacz inne dyskusje

• właśnie małe dzieci można szczepić na rota, chociaż ja się...
  • Gosiaczek2014
    Wątek: podróż
    Witam mam mały problem, zastanawiamy się z mężem czy dziecko w wieku 6...
  • f
  • Mój synek od pewnego czasu ma problemy z kupką. Na początku były zielone,...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/dziecko_dziewczynka_jedzenie_serek_panthermedia_a12940668-W300H200.jpgFot. PantherstockWady wymowy - palatolalia
    Termin palatolalia stosowany jest do określenia sprzężonych...
    Twoja sugestia