Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Przypadki pediatryczne

(3)

Możecie tu rozmawiac na temat różnych przypadków pediatrycznych, które przytrafiły się Waszym dzieciom.

Temat: Cystografia -- powikłania?? (2)

Zaloguj się , aby skorzystać z poniżyszch opcji:

odpowiedz nowy wątek
obserwuj schowek
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    10-05-2007 15:21:00

Moja 5 miesięczna córcia miała dwa dni temu cystografię mikcyjną. Cewnik miała założony przez pochwę (co bardzo mnie zszokowało).

Wyniki są w normie.

Jednak dziś rano na pampersie widoczne były śluzowate, lekko zielonkawe włukienka...nie wiem czy to resztki środka kontarastującego czy coś innego.

Czy mogą wystąpić jakieś powikłania po cystografii??? Dodatkowo od badania gorączkuje ma koło 37.7-38.2 (w nocy). Czy mogą to powodować wychodzące ząbki czy jest to jakieś powikłanie po badaniu?? Czy istnieje możliwośc zarażenia dziecka jakimiś bakteriami w szpitalu podczas takiego badania??

Obecnie jest na furaginie 2x po 1/2 tabletki czy to może ją uchronić od ewentualnej infekcji? Badanie miała robione w Klinice w Katowicach Ligocie.

Ostatnia edycja: 10-05-2007 15:21:00
  • Reklama

• Liderka opinii
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    11-05-2007 17:17:00

Witam!

Cewnik do badania cystograficznego zakłada się do pęcherza moczowego przez cewkę moczową, której ujście znjaduje się u dziewczynek w przedsionku pochwy. Powikłania po cystografii zdarzają się rzadko i doytczą głównie dzieci, którym błędnie wykonano badanie w czasie zakażenia dróg moczowych i doszło do rozszerzenia się zakażenia na wyższe piętra dróg moczowych. W wypadku Pani córki wystapienie gorączki z wykonaną cystografia to raczej przypadkowy zbieg okoliczności. Włączony po cystografii Furagin to rodzaj działania profilaktycznego chroniącego przed ewentualnym zakażeniem.

Zachecam do lektury linku:

www.forumpediatryczne.pl/txt/a,2928,0

[addsig]

Ostatnia edycja: 11-05-2007 17:17:00

Pozdrawiam!
    Agnieszka Krzywicka
    Ekspert Medforum
    Śląskie Centrum Pediatrii w Zabrzu

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• Azjatka79
    Witam i proszę o pomocod 3 tygodni moje 3,5 roczne dziecko choruje, a w zasadzie...
  • graza836
    Wątek: katar
    Witam moja 5 letnia córka boryka się z zielonym katarem nic z dostępnych...
  • annag3
    WitamMoja córeczka jutro kończy 6m-cy. Rozwija sie prawidłowo, ma juz 2...
  • Czy ten krem można już kupić w aptece? W jakiej jest cenie? Stosował...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/autyzm_od_badan_mozgu_do_praktyki_psychologicznej-W300H200.jpgFot. wyd. GWPAutyzm. Od badań mózgu do praktyki...
    Liczba badań z udziałem osób dotkniętych autyzmem może...
    Twoja sugestia