Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Przypadki pediatryczne

(3)

Możecie tu rozmawiac na temat różnych przypadków pediatrycznych, które przytrafiły się Waszym dzieciom.

Temat: Ciprinol czy podać dziecku? (3)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    06.02.2007 21:35:00

Córka wyszła ze szpitala gdzie była leczona przes 12 dni Piperacyliną z powodu zakażenia Pseudomonas aeuroginosa obecnej w układzie moczowym (posiew moczu 10 do 6) w dziesiątej dobie leczenia okazało się że antybiotyk nie działa ale dalej go podawano. Teraz się okazuje że córka ma tą bakterią zainfekowany układ pokarmowy( oprócz moczowego)Posiew kału- obfity wzrost Pseudomonas i E.coli, pozatym w moczu stwierdzono pomimo leczenia wzrost tej bakterii.

Bardzo proszę o odpowiedz czy bezpieczne jest podanie tego leku 8-latce .

[addsig]

Ostatnia edycja: 06.02.2007 21:35:00

magda

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    07.02.2007 15:01:00

Tu znajdziesz odpowiedz : http://www.leki.med.pl/lek.phtml?id=66&idnlek=184&menu=3

Nie mozna podawac dzieciom ponizej 15 roku zycia,ale z tego co wiem wyjatek stanowi zakazenie P.aeruginosa u chorych z mukowiscydoza, wiec chociaz córka nie choruje na ta chorobę, moze lekarz dobrze zadecydował, aby podac ten własnie antybiotyk. Warto sie skonsultowac z innym pediatra na wszelki wypadek. Pozdrawiam,

[addsig]

Ostatnia edycja: 07.02.2007 15:01:00

Anna

• Początkująca
    07.02.2007 21:07:00

Dziękuję bardzo za odpowiedz chociaż nie rozwiała ona moich wątpliwości jeżeli chodzi o podawanie tego leku mojej córce. Po zatym dzisiaj podałam córce pierwszą dawkę i na razie nic się nie dzieje (ok. godz. temu) i mam nadzieję że nie będzie żadnych skutków ubocznych. Martwię się tym że córka jeast po 6-cio letnim leczeniu przeciwpadaczkowym a z tego co słyszałam przy schorzeniach neurologicznych tym bardziej nie powinno się podawać tego leku.[addsig]

Ostatnia edycja: 07.02.2007 21:07:00

magda

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• MAMAPATRYKA
    Mój prawie czteroletni synek wczoraj wieczorem dostał niewielkiej gorączki, a...
  • moniaciech3
    Oto opis echa serca mojego 2,5latka, miał słyszalne szmery na serduszku: Situs...
  • a_malenka
    Gdy mój synek miał około 3 miesięcy pojawiła się u niego wysypka...
  • skoczek255
    W przeciągu ostatnich dwóch dni mój siedmioletni syn miał wykonywane...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/PAA506000048_dziecko_choroba_termometr_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesWymioty acetonemiczne u dzieci
    DefinicjeWymioty acetonemiczne są jednostką chorobową typową...
    Twoja sugestia